ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Ізотрексин  
О приучении ребенка молиться Богу (Беседа родителей с детьми)  
Основные методологические положения ФСА системы управления.  
Як харчуватися при хронічному гастриті  
Список документов для подачи в Израильское посольство:  
Шторы для кухни  
АМПУЛЬНЫЕ КОНЦЕНТРАТЫ  
Детская одежда и обувь  
Наслідки молочарки  
Пізнаємо світ на смак  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
самому   вина   англ   шлунку   ТРУДА   грудей   плаття   легенів   офор   2001   причини   картинки   .com   свет,   салон  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Камфора і її корисні властивості
Камфора і її корисні властивості
Цілющі властивості камфори відомі давно. Камфорне масло ставиться до групи лікарських препаратів, що збуджують дихальний і судино рухливі центри довгастого мозку. У більших дозах ці препарати здатні ви...


Цілющі властивості камфори відомі давно. Камфорне масло ставиться до групи лікарських препаратів, що збуджують дихальний і судино рухливі центри довгастого мозку. У більших дозах ці препарати здатні викликати судороги, тому камфора не є абсолютно безпечним лікарським засобом.

Як і де росте камфорне дерево

Камфорне дерево являє собою вічнозелене дерево висотою до 50 метрів і до п’яти метрів у діаметрі. Стовбур корявий, розгалужений, покритий довгими вертикальними тріщинами. Листки гладкі, воску видні, чергові, ланцетоподібні, із трьома жилками. На листках просвічуються численні крапки – крапельки ефірного масла. Квітки непоказні, дрібні, зеленувато-жовті, зібрані в метільчате суцвіття на довгій ніжці. Плоди – кістянки, пурпурно-чорного кольору, діаметром до одного сантиметра, по зовнішньому вигляду схожі на ожину, дозрівають у листопаді.

У дикоростучому виді камфорні дерева зустрічаються в Південному Китаї, Японії, на Тайвані. Як культурна рослина розводиться в Африці, Південній Америці, Південній Європі, на Чорноморськім узбережжі Кавказу.

Збір і заготовка сировини

З камфорного дерева добувають ефірне камфорне масло. Найчастіше сировиною є старі дикоростучі дерева, тому що найбільше ефірного камфорного масла втримується в нижніх частинах дерева. Дерева спилюють, а потім розділяють на дрібні частини й перетирають у порошок, який переганяють у спеціальних апаратах з водяною парою, одержуючи камфорне масло. Надалі з камфорного масла одержують кристалічну камфору - безбарвні кристали із сильним запахом. Це так звана право оборотна натуральна камфора. Є й синтетична ліво оборотна камфора, яку одержують із масла піхти.

Дія камфори на організм людини

Камфора є аналептичним засобом, тобто збуджує дихальний і судино рухливі центри головного мозку. При введенні під шкіру розчину камфори в маслі відбувається стимуляція діяльності цих центрів. Камфора виявляє також безпосередню дію на серцевий м’яз, підсилюючи обмінні процеси в ньому і підвищуючи його чутливість до впливу симпатичної нервової системи (СНС – це частина вегетативної нервової системи, що іннервує внутрішні органи й кровоносні судини, яка активізується в умовах стресу). Камфора виявляє також судинозвужувальну дію. Виділяючись із організму через дихальні шляхи, камфора сприяє відділенню мокротиння. Під впливом камфори поліпшується дихальна функція легенів.

Застосовують розчини камфори при лікуванні гострої й хронічної серцевої недостатності, колапсі, гнобленні подиху при запаленні легенів і інших інфекційних захворюваннях, при отруєнні снотворними й наркотичними засобами.

Сьогодні як серцево-судинний і дихальний засіб камфора застосовується порівняно рідко, тому що з’явилися нові більш ефективні аналептики. Але як місцевий дратівний і антисептичний засіб вона продовжує широко застосовуватися. Так, камфорне масло застосовується при порізах, невеликих ранах, опіках, гнійних захворюваннях шкіри.

Ефірне масло камфори має особливий свіжий аромат і виявляє заспокійливу дію на організм людини. Його вдихають при неврозах, порушеннях засипання, дратівливості, депресіях.

Лікарські препарати з камфори

В аптеці можна придбати наступні препарати камфори:

20% розчин камфори в маслі в ампулах; уводиться підшкірно, перед введенням масло бажано підігріти; застосовується при серцевій і дихальній недостатності; введення цього препарату протипоказане при епілепсії й схильності до судорожних реакцій; 10% камфорне масло для зовнішнього застосування; застосовують зовнішньо при артритах, ревматизмі, радикуліті і так далі; при місцевім застосуванні препарати камфори виявляють дратівне й трохи антисептичну дію; розчин камфори в парафіновім маслі - вушні краплі, виявляють протизапальну й зігрівальну дію, застосовуються при запаленні середнього вуха; мазь камфорна; застосовують зовнішньо для розтирань при м’язових болях і болях у суглобах; спирт камфорний – застосовується зовнішньо для розтирань і попередження пролежнів; камфоцин – лінімент, що має у своєму складі камфорне масло, саліцилову кислоту, касторове масло й настойку стручкового перцю; застосовується для втирання при ревматизмі й запаленні суглобів; зубні краплі «Дента» - містять камфорне масло й знеболюючий засіб хлоралгідрат, застосовуються для заспокоєння зубного болю; гомеопатичний препарат Камфора застосовується при судорожних припадках, що як заспокоює й проти застудний засіб.

Камфора ще довго буде одним із самих популярних лікарських засобів.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5962 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Нетрадиційна медицина

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус