ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Новорічні тури в Чорногорію  
Дитинство за здоровий спосіб життя  
Готовимся в Испанию летом  
ДОГОВОР поставки кровельных материалов и водосточных систем  
10 кроків до здорового життя в новому році  
Питание при онкологических заболеваниях: пища против рака?  
Вагітність і прикмети  
Краса в окулярах  
Якщо чужа дитина перешкода  
Лікувальна ванна підбираємо температуру  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
работа   особи   дозвілля   heelys   голова   виставка   призначення   засипати   салон   свет,   аналіз   мебель   акая   світлові   производства  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Природна контрацепція
Природна контрацепція
Самий природній метод контрацепції, даний нам природою, пов’язаний з менструальним циклом. Якщо жінка добре знає свій менструальний цикл, то вона цілком може захистити себе від небажаної вагітності й, навпаки, ...


Самий природній метод контрацепції, даний нам природою, пов’язаний з менструальним циклом. Якщо жінка добре знає свій менструальний цикл, то вона цілком може захистити себе від небажаної вагітності й, навпаки, вибрати для зачаття такі дні місяця, під час яких вагітність настане з найбільшою ймовірністю.

Менструальний цикл жінки як основа безпечного сексу

Менструальний цикл жінки складається з декількох фаз. У кожну із цих фаз на організм жінки виявляється різний, часом, протилежний вплив за допомогою гормональної системи. Усього таких фаз три й вони ділять менструальний цикл на три нерівні тимчасові періоди.

Перша фаза – це перша половина менструального циклу. Починається менструальний цикл із першого дня менструації. У цей час у яєчниках жінки відбувається дозрівання яйцеклітини, яка поміщена у фолікул (пухирець). Залежно від того, яка тривалість усього менструального циклу жінки (він може тривати від 21 до 30 і більш днів) перша фаза може тривати від 10 до 15–16 і більше днів. У цей час на організм жінки діють жіночі полові гормони естрогени й фолікул стимулюючий гормон (ФСГ) гіпофіза – головної залози внутрішньої секреції людини. Ці гормони стимулюють дозрівання фолікулів у яєчнику й готовлять слизувату оболонку порожнини матки до вагітності: вона розростається й стає пухкою – у таку слизувату оболонку легше буде впровадитися заплідненій яйцеклітині.

Друга фаза - овуляція або вихід яйцеклітини з яєчника. Це дуже коротка фаза – просто момент виходу яйцеклітини з, фолікула що розірвався в черевну порожнину й у маткову трубу (саме тут вона повинна зустрітися зі сперматозоїдом). Відбувається овуляція у середині менструального циклу звичайно на 16-ий день (вважати потрібно з першого дня менструації). Під час овуляції на організм жінки найбільший вплив виявляють гормони гіпофіза ФСГ і ЛГ (лютеінізіруючий (ЛГ).

Третя фаза – друга половина менструального циклу. У цей період на місці фолікула, що лопнув, у яєчнику утворюється нова тимчасова залоза внутрішньої секреції – жовте тіло, яка виробляє жіночий статевий гормон прогестерон. Фаза жовтого тіла починається з моменту овуляції й триває до кінця менструального циклу. Прогестерон готовить слизувату оболонку порожнини матки до впровадження заплідненої яйцеклітини й намагається затримати дозрівання інших фолікулів (вони можуть зруйнувати вагітність). Якщо вагітність не наступає, то жовте тіло атрофується й перетворюється в рубець, тому що прогестерон припиняє свій вплив на організм, слизувата оболонка порожнини матки відторгається, що супроводжується кровотечею, тобто починається менструація. Одночасно з її початком починається новий менструальний цикл.

Як користуватися менструальним циклом для попередження небажаної вагітності

Для попередження небажаної вагітності необхідно спочатку провести правильний розрахунок свого менструального циклу. Це займе від півроку до року. Але такий спосіб підійде не всім жінкам, а тільки тим, хто має відносно стабільний менструальний цикл і невеликі відхилення за часом. Під час періоду розрахунку менструального циклу не можна користуватися гормональними контрацептивами.

Для проведення розрахунків необхідно завести спеціальний зошит, де можна буде відзначати початок і кінець менструального циклу протягом аналізованого періоду. Після того, як такі записи з’являться протягом не менш півроку, можна здійснювати розрахунок. Для цього беруться два періоди: самий короткий і самий довгий протягом аналізованого часу. Від короткого періоду віднімають число 18 (виходить день початку небезпечного періоду), від довгого – 11 (виходить останній день небезпечного періоду).

Приклад: 24 – 18 = 6 ( 6оой день – початок небезпечного періоду); 28 - 11 = 17 ( 17-ий день – кінець небезпечного періоду). Тобто можливість завагітніти в жінки буде з 6 по 17 день менструального циклу.

Періоди відносної й абсолютної стерильності в менструальному циклі жінки

Якщо в жінки час менструального циклу постійно міняється, то природнім способом контрацепції їй буде важко скористатися. У такому випадку вона хоча б повинна знати, у який період її організм найменш готовий до зачаття. Таких періодів два, один з них зветься періодом відносної стерильності ( тобто зачаття все-таки можливе), а інший – абсолютної (зачаття неможливе абсолютно).

Періодом відносної стерильності називається перший період менструального циклу, коли яйцеклітина ще не дозріла. Чому ж він відносний, якщо яйцеклітини немає? Справа в тому, що відмінність від яйцеклітини сперматозоїди в організмі жінки живуть набагато довше ( до 6 днів) і цілком можуть дочекатися овуляції, тобто появи яйцеклітини в матковій трубі. Тому чим ближче до середини менструального циклу, тем небезпечніше стає секс.

Період абсолютної стерильності наступає через два дні після овуляції (добу живе яйцеклітина й ще доба – виправлення на помилку в розрахунках). Після цього зачаття абсолютне неможливо, тому що яйцеклітини немає, і вона з’явиться дуже нескоро (у сперматозоїда немає шансів її дочекатися).

Менструальний цикл жінки – тонкий інструмент, який при правильних розрахунках дозволяє використовувати його для безпечного сексу.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5156 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Гінекологія

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус