ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Модницам на заметку .  
Як харчуватися, щоб волосся було гарним  
Рецепти з куркою  
Тема 9.Корпоративный имидж и его использование в связях с общественностью  
Отелло рядом не стоял  
Бережися, турист небезпечні країни  
Ферма копірайтингу, або Хто нестиме вам золоті яйця?  
Чи є секс у шлюбі  
7-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR-2018 KYIV  
Типы страниц веб-сайта  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
проститутки   клітки   Напівсолодке   сайта.   вино   роль   киоск   подарунок   СИСТЕМИ,   тиждень   Marshall   кисн   акая   капитал   фото  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вивих лопатки
Вивих лопатки
Вивих – цей стійкий зсув суглобних кінців кісток, що утворюють суглоб. Діагнозу «вивих лопатки» не існує. Вивихи в цій області розділяються на вивихи лопаткового відділу ключиці й вивихи плеча. Д...


Вивих – цей стійкий зсув суглобних кінців кісток, що утворюють суглоб. Діагнозу «вивих лопатки» не існує. Вивихи в цій області розділяються на вивихи лопаткового відділу ключиці й вивихи плеча. Справа в тому, що в будь-якій області вивихнутої вважається периферична ( у цьому випадку плечова) кістка. Ключиця – виключення із цього правила, розрізняють вивихи грудного й лопаткового кінця ключиці, але не вивихи лопатки.

Будова плечової-лопаткової області

Лопатка – це плоска трикутна кістка, яка однієї суглобною поверхнею (акроміальним або лопатковим відростком) з’єднується із ключицею, утворюючи лопатно-ключичний суглоб і пояс верхньої кінцівки, а інший – із плечовою кісткою, утворюючи плечовий суглоб. Саме в цих двох суглобах і можуть бути вивихи. Зустрічаються вони досить часто.

Ключиця – це невелика парна трубчаста кістка, що з’єднує лопатку із грудиною. Вона має два кінці – зовнішній лопатковий (акроміальний) і внутрішній груднини. Ключиця служить опорою для лопатки й кісток руки й не допускає руку до грудної клітки, надаючи їй можливість рухатися. Вона захищає також пахвову область, у якій розташовані великі кровоносні судини й нервові сплетення.

Вивих плечового суглоба

Плечовий суглоб – це суглоб, що з’єднує плечовий пояс із вільною верхньою кінцівкою. Він утворений суглобною западиною лопатки й суглобною поверхнею голівки плечової кістки. Голівка плечової кістки сидить у дрібній плоскій западині лопатки, тому вона легко зміщається вниз або всередину, виходячи з неї. Найчастіше це відбувається при падінні на витягнуту руку. Суглобна сумка рветься, і крізь розрив сумки голівка кістки може виходити за межі суглоба.

Ознаки вивиху плечового суглоба: з’являється різкий біль, уся верхня кінцівка як би подовжується, а плече неприродно загострюється. Робота руки повністю порушується, вона звичайно зігнута в ліктьовому суглобі й відведена убік (її неможливо привести до тулуба). При спробі лікаря підняти або відвести вбік травмовану руку, з’являється пружний опір. При обмацуванні руки голівка плечової кістки в суглобній западині лопатки відсутня, зміщаючись вперед, назад або вниз.

Голівка плечової кістки, що зайняла нове положення, може здавлювати нервово-судинні пучки пахвової області, що може привести до порушень кровообігу й чутливості в цій області.

При наданні першої допомоги потерпілому в жодному разі не можна вправляти вивих самостійно, потрібно просто зафіксувати руку в тому положенні, у якім вона перебуває (наприклад, підвісивши її на косинці до шиї), приклавши до місця вивиху холод. На відкриту рану необхідно накласти, що давить стерильну пов’язку. Після надання такої допомоги потерпілого потрібно доставити в медичну установу, де йому вправлять вивих.

Лікар-травматолог перед вправлянням вивиху звичайно призначає рентгенівське дослідження, яке дозволяє уточнити розташування вивихнутої голівки плеча. Вправляння вивиху проводиться під загальним або місцевим знеболюванням, після чого роблять повторний рентгенівський знімок, щоб переконатися, що вивих вправлений. Потім на кінцівку накладають гіпс строком на три тижні. Після зняття гіпсу протягом місяця проводять відбудовне лікування (лікувальна гімнастика, масаж і фізіотерапевтичні процедури).

Вивих лопаткового кінця ключиці

Вивих зовнішнього кінця ключиці, як правило, буває непрямим. Виникає він при падінні на зовнішньо-задню поверхню плечового суглоба. Ознаки неповного вивиху цього суглоба: незначний виступ зовнішнього кінця ключиці, хворобливість у цій області при промацуванні й при русі рукою. Іноді болі при підвивиху в цій області бувають сильніше, чим болі при повному вивиху. Якщо надавлювати на зовнішній кінець ключиці, то можна побачити його виступ й занурення (симптом «клавіші» - перевіряється тільки в порівнянні зі здоровішого боку).

Ознаки повного вивиху ключиці з розривом зв’язувань: одночасно з різким болем з’являється вкорочення надпліччя, виступ зовнішнього кінця ключиці у вигляді щабля, здатність цього кінця зміщатися в передні-задньому напрямку, позитивний симптом «клавіші».

Перша допомога при підозрі на вивих лопатки – це фіксація руки пов’язкою у вигляді косинки й прикладання холоду до місця вивиху. Після цього потерпілого потрібно доставити в лікарню.

Діагноз вивиху ключиці підтверджується рентгенологічними дослідженнями. Після цього проводиться вправляння вивиху. Але особливістю його є те, що вдержати зовнішній край ключиці у вправленому стані важко, незважаючи на розроблені спеціально для цього способи фіксації. Тому часто проводиться оперативне лікування вивиху: зшивання розірваного лопатно-ключичного зв’язування й фіксація суглоба спеціальною спицею. При повних вивихах ключиці така операція проводиться протягом першого тижня після травми. Після операції руку фіксують за допомогою спеціальної шини, що відводить, строком на 1–1,5 місяця. На третій день після операції призначають лікувальну фізкультуру для пальців. Після зняття шини в пахвовій западині встановлюють валик, з яким потерпілий перебуває ще 1–2 тижні.

Вивихи плече–лопаткової області – це завжди серйозна травма.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5394 | 25/03/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус