ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
    Суспільно важливі питання
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Полезная информация по Испании  
Час у яке ми живемо  
Зуби, знайте своє місце! Виправлення прикусу  
Руководство для новичков в Bootstrap  
Про дитячий інтернет магазин  
Мокко — легкий підбадьорливий ефект і м'якість традиційного напою  
Установка газобаллонного оборудования на Daewoo Lanos  
Псоріаз, чекаючи нової атаки  
Безпечна експлуатація газового устаткування (газовое оборудование) в побуті  
Туроператор в Милане - замечательные условия для отдыха и деловых поездок в итальянских городах  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Життя   масаж   подорожі   аденовирусная   робіт   призначення   google   boss   Создание   Новая   токсикоинфекции   права   монтажник   статті   договор  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
ЄВРО 2012. Що пишуть, що думаємо ...
ЄВРО 2012. Що пишуть, що думаємо ...
Прочитав нещодавно статтю у kyivpost під заголовком Runaway costs від 11 березня 2011 року. Зараз як почитаєш, новини скрізь пишуть про розтрату коштів на ЄВРО 2012. Ця стаття не виняток. Знаєте, іноді просто досягаєш межі, після якої не можеш далі спокійно читати такі матеріали.


Зроблю невеличкий відступ перш, ніж приступлю безпосередньо до статті. Знайомі розповіли забавну історію про негра в одному травмпункті. Прийшов, значить, цей парубок туди зі зламаною рукою. Намагався пояснити англійською, що з ним сталося, згадував слово insurance. Зрозуміло, яка реакція у наших докторів - ніякої. По-англійськи то ніхто не говорить. Руку йому зробили. Пояснювалися на жестах, правда для жестів у нього була вільна тільки одна рука. Так що процес затягнувся. Загалом, не було б так смішно, якби не було так сумно.
   
   Отже, повуртаючись до статті. Україна повинна витратити близько 20 мільярдів доларів (!) - Тільки вдумайтеся у цю цифру - на спорудження стадіонів, покращення доріг та інших поліпшень інфраструктури. Зазвичай кілька мільярдів пійдуть в кишені тим, хто організовує непрозорі тендери на будівництво цього всього. Ціни на послуги будівельних фірм штучно завищуються, об'єкти будуються через пень колоду. А зайві гроші платників податків йдуть на дачі в Кончезаспі і нові бентлі організаторів всього цього процесу.
   Думаю, ми отримаємо-таки побудовані стадіони та відремонтовані дороги до чемпіонату. Тільки от після того, як все пройде, українцям ще кілька років доведеться відшкодовувати в рази збільшений державний борг. Крім того, весь процес є непрозорим для іноземних спостерігачів. Представники UEFA відкрито зізнаються в тому, що навіть не знають про те, як насправді у нас відбувається підготовка до чемпіонату. У той час як у Польщі процес підготовки відбувається зовсім інакше. Завдяки проведенню конкурентних тендерів серед будівельних компаній Євросоюзу, їм вдалося істотно знизити вартість загальної реструктуризації країни.
   
   Загалом, не буду глибоко вдаватися в деталі. У статті можна ознайомитися з великою кількістю цифр і фактів. Питання в тому, скільки, врешті-решт, можна про це писати? Крадіжка на будівництвах було в нас завжди. І до підготовки до Євро 2012, у тому числі. Такий акцент у пресі на цих дорогах зі стадіонами ... А чи можна цими дорогами здивувати іноземців? Здивувати європейців тим, що в них і так є. Напевно питання треба швидше по-іншому ставити: не "здивувати", а "не прогавити усе". Тільки от більше треба про людей думати, а не про конструкції з бетону та цементу. Про персонал, який зустрічатиме іноземних громадян, думають в останню чергу. Нещодавно прослизнула новина у інтернеті на тему, що ми вже навчили 300 співробітників міліції англійської. Оце так досягнення. Аж 300 працівників. По всій Україні. З літа 2010 року... Чи покладатися при проведенні чемпіонату будуть виключно на 6000 волонтерів? Всі інші залишаться не при справі. Адже програми з навчання персоналу англійській мові знаходяться практично у замороженому стані. Та й акценти якось дивно зміщені. У новинах тільки про міліцію і пишуть. А як же медперсонал? Припустимо, студенти ще вчать мови. Хтось зі школи, хтось на курси ходить. У будь-якому випадку, молодь якось може висловлюватися англійською. Тільки користі від студентів на ділі...Студенти, волонтери, практиканти - вони ж в медицині поки не знають нічого. Вірніше, думають, що знають, тільки от коли приходиш на роботу, розумієш, що насправді нічого не знаєш. Іноземцям реально зможуть допомогти тільки досвідчені медики. А як бути з їх навчанням? З людьми, професіоналами у своїй справі, але, на жаль, в силу поганої освітньої системи не здатними спілкуватися з майбутніми туристами на міжнародній мові. Подейкують, мовляв, лікарі самі відмовилися вчити англійську, а от міліція вся суцільно горить бажанням вчитися. Не вірю в таку нісенітницю. Знання англійської мови повинно бути у професійних лікарів з багаторічним стажем. Варто лише згадати історію з негром. Від цього нікуди не піти.
   Може, вистачить все-таки про ці тендери, інвестиції та будівельні компанії. Здається мені, час почати говорити про гроші на навчання людей в цих самих стадіонах, на дорогах і поїздах. Чув такий жарт: лікарі на євро 2012 будуть звертати увагу тільки на іноземців без свідомості, тому що там не потрібна англійська.
   
   Преса, як завжди, говорить про те, про що вигідно говорити. Сенс обговорювати про навчання, про лікарів, якщо там красти нічого? Не ті бюджети. Мало зацікавленості.
   В інтернеті іноді проскакують смішні новини, відверті коментарі на цю тему, оригінальні думки. На жаль, мало. Євро наближається, але потрібні дії не приймаються. Буде в нас влітку 2012 року як в гарній приказці: "шо маємо, те маємо". Треба думати і треба робити. Організовувати діючі програми з навчання медсестер, лікарів, санітарів, розробляти програми, семінари, тренінги з англійської. Зрештою, в Європі ми живемо чи де?
   
   Андрій Вілья про ЄВРО 2012 в Україні
   


Автор: футбольний | Відгуки: 0 | Перегляди: 6251 | 25/03/2011 Суспільство та політика - Суспільно важливі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус