ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Біль у грудній клітці  
Вибір покрівельного матеріалу  
Прийшов час народити. Поради фахівця - біоелементолога  
ШИПУЧІ НАПОЇ З ЛИМОНА  
МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ к выполнению лабораторных работ по дисциплине «РЕГУЛИРОВАНИЕ МИКРОКЛИМАТА В ПОМЕЩЕНИЯХ» (часть 1), «ОТОПЛЕНИЕ»  
Як роликові ковзани допоможуть зберегти фігуру  
Чайна Лао Ше  
Як не залежати від капризів погоди  
Жертви пластичної хірургії краса з точністю до навпаки  
Настав час саджати часник  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
heelys   самому   клітки   2001   чума   картинки   Сима   такі   морі   елетероукок   херсон   МОРКВА   роботи   стиль   острова  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вивих передпліччя
Вивих передпліччя
Вивихи в ліктьовому суглобі посідають друге місце (після вивихів плеча) і зустрічаються в основному в молодих людей. Найчастіше вони виникають при падінні на витягнуту, розігнуту в ліктьовому суглобі руку, але зустрічаються й інші...


Вивихи в ліктьовому суглобі посідають друге місце (після вивихів плеча) і зустрічаються в основному в молодих людей. Найчастіше вони виникають при падінні на витягнуту, розігнуту в ліктьовому суглобі руку, але зустрічаються й інші механізми травми. Головне при цьому – вчасно звернутися до фахівця – лікаря-травматолога.

Як «улаштований» ліктьовий суглоб

Ліктьовий суглоб є складним, він утворений зчленуванням трьох кісток: плечовий, ліктьовий і променевий, між якими формуються три суглоби, ув’язнених у загальну суглобну капсулу – плече ліктьовий, плече променевий і променевий ліктьовий.

Суглобна капсула ліктьового суглоба - загальна для трьох суглобів, відносно вільна, слабко натягнута, більш товста з боків, чим попереду й позаду. Вона укріплена трьома зв’язуваннями: двома міцними бічними або колатеральними (променевий і ліктьовий) і кільцевий.

Види вивихів передпліччя

Вивихи передпліччя діляться на вивихи обох кісток передпліччя (назад, наперед, назовні, всередину), що розходяться і ізольовані вивихи променевих і ліктьових кісток. Вивихи передпліччя можуть бути також повними й неповними (підвивихи) зі збереженням часткового зіткнення суглобних поверхонь. Майже в половині випадків вивихи передпліччя зустрічаються всередину або навколо суглобними переломами кісток, що становлять ліктьовий суглоб.

Для всіх вивихів характерні біль, зміна форми й порушення функції суглоба. Ушкодження великих судин і нервових стовбурів бувають рідко.

Вивих обох кісток передпліччя назад

Цей вид вивихів – найчастіший із усіх вивихів ліктьового суглоба. Він виникає звичайно при падінні на витягнуту руку, при цьому розривається передній відділ капсули суглоба, плечовий м’яз і нерідко бічне ліктьове зв’язування. При цій травмі нерідко відбувається перелом відростка ліктьової кістки. Потерпілі скаржаться на біль у ліктьовому суглобі й підтримують передпліччя здоровішою рукою. Рука злегка зігнута в ліктьовому суглобі, плече видасться подовженим, передпліччя – укороченим. Активні рухи в ліктьовому суглобі різко обмежені й хворобливі. При обережних пасивних (рухає рукою не сам потерпілий, а інша людина) рухах визначається пружний опір.

Діагноз вивиху обох кісток передпліччя назад підтверджується рентгенограмою. Вправляння вивиху роблять під загальним або місцевим знеболюванням, після чого проводиться контрольна рентгенографія. Якщо суглоб нормально вправився, то накладають гіпсову лонгету (довгу смугу з декількох шарів гіпсового бинта) від променевого зап’ястного суглоба до верхньої третини плеча (ліктьовий суглоб зігнуть під кутом 90˚) терміном на 10–12 днів (але не більше ніж на 3 тижні). З 2-го дня починають активні рухи пальцями руки й руху в плечовому суглобі. Після зняття лонгети призначають лікувальну гімнастику й фізіотерапевтичні процедури

Інші види вивихів передпліччя

Вивих обох кісток передпліччя вперед спостерігається винятково рідко. Повний передній вивих звичайно сполучається з переломом верхнього кінця ліктьової кістки.

Вивих обох кісток передпліччя назовні також спостерігається рідко, частіше зустрічається заднє зовнішній вивих. Зовнішні вивихи бувають повні й неповні й часто сполучаються з відривним переломом внутрішнього нижнього кінця плечової кістки. Інші види вивихів у ліктьовому суглобі (вивих обох кісток передпліччя всередину, що розходиться вивих кісток передпліччя, вивих ліктьової кістки назад, вивих голівки променевої кістки) спостерігаються вкрай рідко.

Усі ці вивихи вправляють із наступним накладенням іммобілізації, після зняття якої проводиться відновлюване лікування.

Підвивих голівки променевої кістки

Підвивих голівки променевої кістки являє собою нерідке ушкодження ліктьового суглоба, особливо в дітей у віці від 1 до 4 років. Підвивих виникає при раптовому й сильному ривку дитини за кисть розігнутої руки. При цьому виникає часткове вислизання й обмеження голівки променевої кістки в кільцевім зв’язуванні з одночасним обмеженням складки суглобної капсули між голівкою цієї кістки й голівкою плечової кістки.

При цьому деформація  ліктьового суглоба відсутня, рука перебуває в стані легкого згинання, обертання назовні (супінація) порушена й викликає посилення болю. На рентгенограмі звичайно не видно яких-небудь відхилень.

Вправляння здійснюється без знеболювання: при зігнутому ліктьовому суглобі роблять тиск на голівку променевий кістки й обертання передпліччя назовні. Про вправляння, що настало, свідчить характерне клацання, зникнення болі й відновлення рухів у суглобі. Іммобілізація не потрібна.

Невправні й застарілі вивихи передпліччя

Невправні вивихи костей передпліччя зустрічаються в 10% випадків і виникають через зсув м’яких тканин (капсули, обривків зв’язувань) або кісткового фрагмента. Якщо вивих не вдається вправити під загальним знеболюванням, показане його оперативне вправляння в перші дві доби. Часто таке вправляння нестійке через ушкодження м’яких тканин, тому в таких випадках проводять фіксацію суглоба за допомогою спеціальних спиць. Спиці видаляють через 10–12 днів. Накладають також гіпсову лонгету строком до 3-х тижнів.

Застарілі вивихи кісток передпліччя розвиваються через 2–4 тижня після травми у зв’язку з утворенням щільної рубцевої тканини в цій області. У строки до 3–4 тижнів рекомендується проводити або закрите поступове (дозоване) вправляння за допомогою спеціальних пристосувань (наприклад, апарата Волкова – Оганесяна), або відкрите вправляння з наступним накладенням апарата. У більш пізній термін проводиться пластична операція на суглобі.

Помніть: вправляти самостійно вивих не можна в жодному разі. Потерпілому потрібно дати знеболююче, прикласти до місця травми холод, підвісити руку на косинку й негайно доставити в травмпункт.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5520 | 19/03/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус