ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як зустрічати Новий рік 2011 корисні поради для яскравого свята  
Тренажеры для дома и спортзалов  
Любовь или страх?  
Гармония взаимоотношений  
Кактуси  
МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ К ВЫПОЛНЕНИЮ КУРСОВОГО ПРОЕКТА ПО ДИСЦИПЛИНЕ «ОТОПЛЕНИЕ»  
ОРВИ - острые респираторно-вирусные инфекции  
Правильне харчування або кошмари від харчової промисловості  
Засобу від сонячного опіку які вибрати  
Протеїни шовку  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
каталог   Arnold   засипати   ПІДПРИЄМСТВА   мобильный   Новая   поставки   норматив   весілля   подарки   ІНСТРУКЦІЯ   сайта.   договір   область   групи  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Проносні засоби показання до застосування й побічні ефекти
Проносні засоби показання до застосування й побічні ефекти
Для більшості людей проблема запорів – заборонна тема, яку вони воліють не обговорювати навіть із близькими або лікарем, замість цього користуючись проносними засобами, пропонованими в аптеках. Більше того, привести до ладу...


Для більшості людей проблема запорів – заборонна тема, яку вони воліють не обговорювати навіть із близькими або лікарем, замість цього користуючись проносними засобами, пропонованими в аптеках. Більше того, деякі жінки умудряються використовувати проносне як засіб для схуднення, яке дозволяє швидко позбуватися від зайвої ваги – але при цьому не мають уяви про всі сховані небезпеки довгочасного приймання проносних препаратів.

Робота кишечнику, схуднення й проносні

Існує поширена думка, що щоденна дефекація – ознака нормальної роботи кишкової системи. Однак, як і у випадку з іншими органами організму, робота кишечнику в кожної людини індивідуальна, і частота дефекації може мінятися залежно від віку, регулярності фізичних навантажень, вживання рідини й твердої їжі. Більше того, на роботу кишечнику можуть впливати й такі фактори, як, наприклад, стрес або зміна обстановки. Окремі зміни в нормальній роботі кишечнику повністю прийнятні.

Побоювання із приводу неправильної роботи кишечнику або відсутності щоденної дефекації змушують багатьох користуватися проносними препаратами. Однак з медичної точки зору відсутність щоденної дефекації не може викликати фізичного дискомфорту – тільки моральний стрес, відчуття запору.

Проносні препарати популярні в жінок, що запекло прагнуть схуднути. У цьому випадку проносні препарати використовуються, оскільки жінки впевнені, що, збільшивши частоту дефекації, зможуть швидко схуднути. Однак насправді проносне не допомагає ні в спалюванні жиру, ні в розщепленні калорій – тільки у видаленні з організму рідин. Втрата рідини викликає відчуття «легкості» і «порожнечі», що багато і приймають за втрату ваги.

Класифікація проносних

Проносні випускаються у формі харчових продуктів, лікарських препаратів або спеціальних харчових добавок і стимулюють роботу кишечнику, розріджуючи стілець, змушуючи організм виводити токсини. Проносні можуть бути різних видів – від таблеток, капсул і гранул до сиропів і порошків, що розчиняються у воді.

Виділяють п’ять основних видів проносних препаратів, які як продаються в аптеках вільно, так і видаються тільки по приписанню лікаря. Більшість проносних препаратів можна придбати тільки в аптеці, однак окремі види продаються в супермаркетах і магазинах здорової їжі.

Проносне, що збільшує обсяг кишкового вмісту

Вирішує проблему із запором при оральному вживанні протягом 1-3 днів. Містить рослинні волокна. Допомагає збалансувати обсяг волокон у раціоні при низькій клітинній дієті. Під впливом таких препаратів стілець стає об’ємним, важче й м’якше. Випорожнення легшає. Такі препарати – найбільш безпечний вид проносного. Приймати їх необхідно з великою кількістю рідини – інакше препарат може викликати непрохідність кишечнику. Найбільше підходять для людей, що страждають від хронічних запорів. Рекомендовані вагітним жінкам при проблемах із запорами. Найпоширеніші препарати цього виду – відрубай, фібогель, целевак і номакон.

Проносні препарати, що розм’якшують стілець

Для найкращих результатів необхідно приймати такі препарати протягом 1-4 днів. Такі препарати зм’якшують стілець у кишечнику. Дія препаратів обумовлена в залученні рідини із тканин, що оточують кишечник. Такі препарати безпечні, оскільки вхідні до їхнього складу інгредієнти не стимулюють роботу кишечнику й не дратують його стінки. Такі препарати ефективні скоріше при запобіганні запорів, чим при лікуванні їх. При регулярнім прийманні таких препаратів рекомендується збільшити обсяг рідини, що випивається, і відмовитися від вживання аспірину й мінеральних масел. Проносні препарати, що розм’якшують стілець, рекомендовані для пацієнтів, яким не можна напружуватися під час дефекації. Найбільше підходять для людей що страждають від серцево-судинних захворювань, слизуватий коліт, а також для людей, що перенесли операцію, та недавно народивши жінок

Осмотичні проносні засоби

При оральному вживанні ефект спостерігається протягом 1-3 годин. Такі препарати зм’якшують стілець, залучаючи рідину із тканин у товсту кишку. Допомагають зм’якшити стілець і полегшити процес дефекації. Не рекомендовані для регулярного використання. Найпоширеніші препарати – лактулоза, магнезіальні солі, солі фосфорної кислоти, макрогол.

Стимулюючі проносні засоби

При оральному вживанні ефект спостерігається по закінченні 6-10 годин. Ефективні при використанні в короткостроковому періоді. При довгочаснім використанні викликають звикання. Стимулюють роботу кишечнику, збільшуючи частоту скорочень м’язів. Найбільше підходять для лікування хронічних запорів. Найпоширеніші препарати – алое, жостір, сінна, касторове масло, бисакодил.

Мінеральні проносні засоби

Ефект спостерігається по закінченні від півгодини до трьох годин після вживання. Найчастіше такі препарати використовуються перед операцією для спорожнювання кишечнику. Також використовуються при лікуванні гострих запорів. Не рекомендовані до вживання пацієнтів з порушеннями роботи нирок, високим кров’яним тиском, серцевою недостатністю. Найпоширеніші препарати – гідроксид магнію, гірка сіль, Фліт Фосфо -Сода.

Рекомендації із приймання проносних засобів

Хоча основна функція проносних препаратів – лікування запорів, в окремих випадках проносні можуть бути рекомендовані й в інших цілях.

Для вагітних жінок: гормональні зміни під час вагітності можуть привести до запорів. Для того щоб сповільнити роботу кишечнику, як правило, пропонуються проносні препарати. Необхідно точно додержуватися рекомендованим доз для ефективних результатів.

Після пологів: після народження дитини через недолік фізичних навантажень і змін у раціоні жінка може зіштовхнутися із проблемою запорів. Проносні засоби рекомендуються для стимулювання роботи кишечнику.

Стимуляція недостатньої активності кишечнику: незважаючи на вживання великої кількості рідини й високу клітинну дієту, деякі люди можуть страждати від запорів. Недостатню активність роботи кишечнику компенсує приймання проносних препаратів.

Після операції: в окремих випадках після перенесеної операції, коли пацієнтові не рекомендується напруга м’язів, лікарі пропонують уживання проносних препаратів.

Перед медичним оглядом: в окремих випадках при проходженні медичного огляду потрібне спорожнювання кишечнику. У цих випадках рекомендується вживання проносних препаратів.

Лікування запорів, викликаних лікарськими препаратами: приймання певних лікарських препаратів може привести до появи запорів. Приміром, певні види знеболюючих, антидепресантів і проти кислотних препаратів можуть викликати побічний ефект у вигляді запорів.

При певних захворюваннях: при окремих захворюваннях напруга м’язів може збільшити біль. Як правило, лікарі пропонують вживання проносних препаратів для людей, що страждають від серцевих захворювань, високого кров’яного тиску, геморою, грижі.

Побічні ефекти проносних засобів

При правильнім уживанні проносні засоби абсолютно безпечні, однак тривале приймання препаратів може викликати проблеми зі здоров’ям. У більшості випадків «жертвами» проносних стають жінки, що приймають такі препарати, щоб схуднути. Жагуче мріючи про швидку втрату ваги без змін у раціоні або додаткових фізичних навантажень, такі жінки приймають проносні препарати щодня. У більшості випадків зловживання проносними приводить до харчових розладів – наприклад, анорексії або булимії.

У випадку передозування або неправильного приймання проносні препарати дуже небезпечні для здоров’я й можуть викликати ряд серйозних побічних ефектів. Дія проносного на організм залежить від типу препарату, тривалості й дози приймання. У число найпоширеніших побічних ефектів при зловживанні проносними засобами входять:

Біль у животі: при регулярнім прийманні й передозуванню проносних препаратів одним з перших побічних ефектів стають різкі болі в животі.

Запори: хоча основне призначення проносних препаратів – у лікуванні запорів, тривале їхнє вживання може лише збільшити проблему із запорами.

Зневоднювання: зловживання проносними препаратами приводить до значної втрати рідини. Зневоднювання може привести до електролітного дисбалансу й появі серйозних проблем зі здоров’ям – у тому числі нудоті, запаморочення, порушенню роботи внутрішніх органів.

Психологічний ефект: із часом у людей, що регулярно приймають проносні препарати, розвивається психічна залежність.

Ризик раку товстої кишки: існує досить підтверджень того, що зловживання проносними препаратами підвищує ризик виникнення раку товстої кишки.

Кровотечі: при зловживанні проносними препаратами, що стимулюють роботу кишечнику, у стільці з’являється кров. Часта втрата крові може привести до анемії.

Порушення роботи кишечнику: при зловживанні проносними препаратами, що стимулюють роботу кишечнику, природній механізм виводу з організму токсинів порушується.

Хронічна діарея: при тривалім використанні проносних препаратів порушується робота прямої кишки, що може привести до хронічної діареї.

Природні проносні засоби

До категорії природних проносних засобів можна віднести безліч продуктів. Крім вирішення проблем із запорами, природні проносні мають безліч інших переваг – вони абсолютно безпечні, не викликають побічних ефектів, дуже ефективні, підвищують рівень енергії й поліпшують травлення.

Природні проносні можуть приймати як дорослі, так і діти. Природні проносні нормалізують роботу кишечнику. Природні проносні допомагають зміцнити стінки товстої кишки й позбутися запорів. Стимулюють вивід з організму токсинів. Абсолютно безпечні й мають м’який вплив навіть при довгочаснім використанні. Не викликають ніяких побічних ефектів – у тому числі діареї або хворобі у животі. Не викликають збільшення у вазі навіть при довгочаснім прийманні.

Найефективніші природні проносні – це продукти з високим змістом волокон. Включення таких продуктів у щоденний раціон дозволяє запобігти появі запорів: волокна, що розчиняються у воді, зм’якшують стілець, оскільки швидко абсорбують рідину.

До числа найбільш ефективних природних проносних засобів відносять сливовий сік, багатий вітаміном А и залізом, касторове масло, інжир, виноград, абрикоси, кокоси, авокадо, цикорій, манго, оливки, персики, груші, ананаси, лісові горіхи, водяний крес, соєві боби, ріпу, корінь ревеню.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 8417 | 19/03/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус