ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Красота Урала.  
Фільтрована кава — мінімум шкоди, максимум смаку  
Різновид стільчиків для годівлі  
Створення віджета для yandex  
Музична освіта. Основні нюанси  
Спосіб життя й планування вагітності  
15 миллионов долларов за сайт, стоимостью 40 долларов от WordPress? Справедливо?  
Використання поп-ап вікон в Інтернет маркетингу  
Каким образом, используя гелиевые шары, оформить необыкновенный праздничный подарок  
Набряклість, симптоми й лікування  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Хребта   запор   кофти   жінки   плода   роль   токсикоинфекции   виробництво   картинки   троянда   вино   дитини   intragup   туляремия   голова  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Тривалість менструального циклу його значення й важливість
Тривалість менструального циклу його значення й важливість
Від того, яка тривалість менструального циклу, скільки днів тривають менструації, залежить здоров’я жінки, її здатність до зачаттю й виношуванню дитини. Менструальний цикл – це дуже тендітна система...


Від того, яка тривалість менструального циклу, скільки днів тривають менструації, залежить здоров’я жінки, її здатність до зачаття й виношуванню дитини. Менструальний цикл – це дуже тендітна система й на його тривалість впливають багато факторів. Багато вважають, що тривалість менструального циклу повинна становити рівно 28 днів, але це є оманою.

Менструальний цикл – що це?

Менструальний цикл – це нормальний фізіологічний процес, який у нормі відбувається щомісяця в жіночому організмі й триває від першого дня менструації до першого дня наступної. Тривалість його індивідуальна в кожної жінки й може мінятися протягом усього життя. У нормі, тривалість менструального циклу триває від 21 дня й не більш 35 днів. Ідеальний менструальний цикл триває 28 днів. Перша менструація (менархе) починається у віці 11-15 років і залежить від спадкоємних факторів (початок перших місячних у найближчих родичок), кліматичних і національних особливостей. Закінчуються менструації в середньому в 40-68 років і пов’язані з настанням клімаксу. Тривалість самої менструації коливається від трьох до п’яти днів. Під впливом різних факторів може відбуватися затримка до десяти днів. Це ще не є відхиленням. При більш тривалій затримці слід звернутися до лікаря.

Фактори, що впливають на тривалість менструального циклу

Причини, що визначають строки менструального циклу, різні й можуть полягати як у захворюваннях жінки, так і в зовнішніх впливах на організм:

інфекційно-запальні процеси жіночих полових органів (ендометрити, сальпингоофоріти); захворювання, при яких відбувається порушення утвору полових гормонів (ендометриоз, поліпоз і гіперплазія ендометрія, міома й рак матки); інші захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, гіпо- і гіпертиреоз, поразка надниркової залози); підвищена або знижена маса тіла (ожиріння, виснаження); нервові перевантаження (іспити), порушена екологія, зміна клімату, переїзди, подорожі.

Фази менструального циклу і їх тривалість

Протягом усього менструального циклу відбуваються циклічні зміни як у яєчниках, так і в придатках. Фази менструального циклу в яєчниках:

фолікулярна фаза, яка починається з першим днем менструації й у середньому закінчується в середині менструального циклу (у цей час у яєчнику відбувається дозрівання домінантного фолікула, з якого потім вийде яйцеклітина, готова до запліднення); овуляторна фаза – це настання овуляції й вихід дозрілої яйцеклітини з яєчника (у середньому триває близько 24 годин); лютеінова фаза – це утворення з фолікула, що лопнув, жовтого тіла, як прогестерон прогестерон і підготовляє матку до імплантації плодового яйця й збереженню вагітності й триває 13-14 днів, плюс мінус два (якщо вагітність не настала, починається менструація, а потім менструальний цикл повторюється знову).

Фази менструального циклу в матці:

менструальна (безпосередня кровотеча); проліферативна; секреторна (підготовка ендометрія до вагітності).

Зміна тривалості менструального циклу після пологів

Вагітність і пологи влаштовують організму «гормональний струс», що не може не вплинути на тривалість менструального циклу в майбутньому. Крім того, період лактації також впливає на тривалість менструального циклу, що пов’язано з виробленням пролактину (гормону, відповідального за виробництво молока). Менструації можуть не наступати протягом усього періоду грудного вигодовування, а можуть іти щомісяця або з перервами у два-три місяці. Цей процес індивідуальний, і навіть в однієї й тієї ж жінки після різних вагітностей протікає по-своєму. Також, після пологів відбуваються певні анатомічні зміни жіночої полової сфери (укорочення шийки матки й розширення церви кального каналу), що приводить до збільшення менструальної крововтрати, укороченню менструації й зниженню тривалості менструального циклу.

Як штучно вкоротити або подовжити менструальний цикл

Бувають у житті такі моменти, коли треба викликати початок менструацій раніше або відстрочити їхнє настання (іспити, похід у басейн, важливе побачення). На допомогу приходять комбіновані оральні контрацептиви. Для цього, щоб місячні почалися раніше, необхідно не допивати до кінця впакування таблеток, і, навпаки, щоб відстрочити менструації, не робити семиденну перерву, а відразу почати приймання таблеток з наступного впакування. Але зловживати, звичайно, цим методом не варто, щоб не порушити свій менструальний цикл.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6871 | 19/03/2011 Медицина та здоров'я - Гінекологія

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус