ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
    Ветеринарія
    Гінекологія
    Дієти, харчування
    Дитяче здоров’я
    Домашня медицина
    Жіночі питання
    Здоровий спосіб життя
    Корисні поради
    Лікарські препарати
    Медичне обстеження
    Нетрадиційна медицина
    Пластична хірургія
    Поради окуліста
    Профілактика хвороб
    Психологія
    Різні питання
    Стоматологія
    Хвороби
    Цікаві факти
    Чоловічі питання
    Шкідливі звички
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Основа обаятельной и ровной улыбки - своевременное лечение зубов  
Каталог диванов: как выбрать мебель правильно  
Качественная перетяжка панелей - комфорт и уют автовладельца  
Гурзуф  
10 кращих місць для екстремального відпочинку  
Дієта при алергії на молоко  
Не торопитесь выбрасывать испорченную мягкую мебель – её можно «реанимировать».  
«Малиш» - підтримка з рідної землі  
Як боротися з дитячим ожирінням  
Як ліки впливають на зовнішність  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
ПІДПРИЄМСТВА   фламенко,   збільшення   тканини   розвиток   токсоплазмоз   безпеки   пальт   ПИРОЛИЗА   вагітності   этапе   правець   кислота   chandi   зробити  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Здоров’я ніг як ходити на каблуках
Здоров’я ніг як ходити на каблуках
Юні модниці, що граціозно погойдуються на високих каблуках, зрозуміло, не думають, що через 10–15 років на їхній стопі з’явиться некрасиве випинання – «шишка» у підставі великого пальця. Такий недуг...


Юні модниці, що граціозно погойдуються на високих каблуках, зрозуміло, не думають, що через 10–15 років на їхній стопі з’явиться некрасиве випинання – «шишка» у підставі великого пальця. Така недуга вражає сьогодні 70% жінок, але її появу можна попередити

Пальці віялом

 

Медики називають це захворювання «Хал юс вальгус». Чому після 50 років, а то й раніше, з’являється така напасть? Неправильне положення стопи у взутті на високих каблуках, з вузькими носами спочатку розтягує, а потім і ушкоджує її зв’язковий апарат. Найбільш велика «деталь» – великий палець – страждає першим, йому стає втримувати усе сутужніше.

Спочатку відхилення великого пальця можна помітити тільки при пильному роздивлянні. Потім, коли воно збільшується, на внутрішньому боці стопи виростає шишка. Ще через якийсь час на шишках утворюються щільні натоптиші, шкіра в цьому місці товщає, з’являються мозолі. Стає важко підібрати зручне взуття, яке не натирало б ноги. Уся передня частини стопи розплющується, тому доводиться купувати туфлі на -один-два розміри більше. Під час ходьби шишки болять, тому що розташовуються в місці упору стопи. Великий палець усе більше відхиляється на зовні, а сама стопа, навпаки, як би влізає всередину. Згодом вона здобуває виродливу форму.

Халюс вальгус вважається професійним захворюванням перукарів, продавців і кухарів – тих, хто проводить свій робочий день на ногах. Але страждають ним і домогосподарки, що щодня тягають важкі сумки й годинами стоять біля плити, а також спортсменки. Біг на довгі дистанції, ковзани, лижі, тренування з навантаженнями ушкоджують зв’язковий апарат стопи, тим самим сприяючи розвитку плоскостопості, а потім і відхиленню великого пальця на зовні.

Халюс вальгус небезпечний не тільки сам по собі, але й чреватий досить серйозними ускладненнями. У суглобах починається хронічне запалення, можливий розвиток артроза й бурсита. Здавлювання й деформація стопи приводить до погіршення забезпечення кісткової тканини, що збільшує шанси розвитку остеопорозу.

За кілька років до лиха

Невже розвиток халюс вальгус неминуче? Напроти, у цьому питанні дуже багато чого залежить від нас самих, тільки от подбати про боротьбу із цією недугою потрібно заздалегідь, років із тридцяти, а може бути й раніше. Запобігти прогресуванню захворювання під силу кожній жінці. Лікарі вважають, що насамперед потрібно вести боротьбу із плоскостопістю, яку саме по собі створює умови для ненормального положення стопи. Для цього необхідно звернути увагу на своє взуття. Звичайно, у молодості відмовитися від туфель на високому підборі важко. Але вони повинні бути взуттям для свята, а зовсім не робочим варіантом. Повсякденний вибір – це туфлі із широким мисом, на середньому або низькому підборі й з устілкою супінатором. Туфлі без каблука, кросівки теж не занадто гарні – вони також дають надмірне навантаження на зв’язування стопи, якщо в них ходити постійно.

Особливо уважним до стану стоп слід бути тим, хто весь день проводить на ногах. Якщо неприємні відчуття наприкінці дня наростають, можливо, потрібно подумати про зміну роботи, інакше всі ваші старання зійдуть нанівець.

Щоб дати втомленим стопам відпочити й поліпшити кровопостачання й постачання зв’язувань, корисно приймати теплі ножні ванни ввечері після роботи. Разів три в тиждень, а краще й щодня потроху, потрібно виділити час для того, щоб позайматися лікувальною фізкультурою для стоп. Якщо робити комплекс вправ, можна обмежитися досить простими варіантами, приміром, розтягуванням гумового кільця більшими пальцями ніг. Це можна робити, сидячи за телевізором або читаючи книгу.

Корисно також носити спеціальні прокладки для взуття, вставляючи їх між більшим і другим пальцем. Є прокладки, які захищають від натирання й запалення шишки на стопі. Замовити їх можна в будь-якому ортопедичному центрі.

Такі заходи дуже ефективні на ранній стадії хвороби, коли відхилення пальця незначне, шишки тільки-тільки помітні, а хворої немає взагалі.

Коли час упущений

На жаль, у сприятливий для лікування період жінки дуже рідко звертаються до лікаря. Тільки коли шишки на стопах починають заважати носити звичайне взуття, і звертаються до лікаря, щоб почути, що консервативне лікування полегшення не принесе, прийдеться вдатися до операції.

Якщо процес зайшов не занадто далеко, можна зупинитися на щадних пластичних операціях ніг. Однак вони не усувають деформацію кісток, а проводяться тільки на сухожиллях і зв’язуваннях, які скоро розтягуються й стопа знову деформується. Так що цей метод працює тільки на початку захворювання, коли в кістках і суглобах ще немає необоротних змін. Терміни підготовки до операції й віднову вальний період при цьому методі дуже короткі, хвора швидко встає й починає ходити. І, що не менш важливо, така операція практично не дає ускладнень. Але якщо продовжувати обходитися зі стопами недбало, усе прийде до вихідної точки.

У більш серйозних випадках прибігають до операції на кістках по виправленню деформації. Позитивний результат досягається в 90% випадків, рецидивів практично не буває.

Після кісткової пластики стопа здобуває нормальний вид, зникають болі й відновлюється здатність пересуватися, тому що зберігається точка опори. Однак операція ця травматична, тому відбудовний період розтягується на багато місяців. Відразу після пластики стопу фіксують гіпсовим чобітком, який треба носити чотири-п’ять тижнів. Звільнившись від гіпсу, хвора змушена облачати ноги в спеціальні манжети й черевики зі шнурівкою. Носити ортопедичне взуття, що не відрізняється особливою добірністю, прийдеться майже рік.

Бережи ноги змолоду

Але можна й не доводити до таких серйозних ускладнень, попередивши появу халюс вальгус. Для цього потрібно з молодості приділяти особливу увагу стопам, привчивши себе опікуватися про них так само, як, наприклад, про зуби – щодня. Дівчата, займаючись гімнастикою, в основному наголошують на вправи, що коректують фігуру. А добре б включити в розминку вправи для пальців ніг, по десять хвилин у день. Спочатку краще займатися лежачи або сидячи, щоб виключити навантаження на ноги. Коли ж м’язи стопи зміцніють, можна переходити до вправ з вихідним положенням .

Найпростіші й ефективні вправи – це захоплення дрібних предметів пальцями стоп, катання качалки по полу, здавлювання м’яча стопами, підняття м’якої тканини пальцями, ходіння по похилій колоді або по гімнастичному ціпку, лазіння по гімнастичній стінці, ходьба на місці по масажному килимкові, згинання й розгинання стопи, ковзання пальцями стоп вперед та назад, перекат з п’яти на носок і назад, ходіння, повороти і присідання на носках, ходьба по ребристій дошці й лазіння по канатові.

Можна робити також масаж стоп. Масажувати треба всю стопу, особливо налягаючи на її внутрішню поверхню. Починати масаж потрібно з поглажувания, потім переходити до розтирання, розім’яння. Пальці масажують від кінчиків до стопи більшим і вказівним пальцями, застосовуючи пилкоподібне розтирання. Після чого потрібно рукою кілька раз зігнути й розігнути пальці ніг. Кращий час для масажу – вечір, коли ноги гудуть і вимагають відпочинку. Звичайний курс – півтора-два місяці.

,Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6606 | 19/03/2011 Медицина та здоров'я - Жіночі питання

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус