ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Що готовить сезон вірусів  
Як вибрати стильні меблі для спальні?  
Достопримечательности Арабских Эмиратов  
Кактуси  
Психопатії  
Місячний звіт  
Просування сайту статтями  
Утримання хом’ячків  
У якому віці краще народити першої дитину  
Як знайти майстра Вашого образу  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
багатоплідна   файл   земель   форма   Одержання   статті   краси   АВТОПОКРЫШЕК   нерви   Chicco   мобильный   плода   Winner   стать   англ  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Методика Монтессори педагогіка по-італійському
Методика Монтессори педагогіка по-італійському
Історія педагогіки – це сотні імен, і всього лише кілька реальних шкіл, чиї традиції успішно застосовуються через багато років. Марія Монтессори – італійський психолог, фізик, вчитель. Майже на сімдесят років о...


Історія педагогіки – це сотні імен, і всього лише кілька реальних шкіл, чиї традиції успішно застосовуються через багато років. Марія Монтессори – італійський психолог, фізик, вчитель. Майже на сімдесят років про неї повністю забули в східній Європі, у той час як в Америці й Західній Європі відкривали академії й інститути, де з успіхом втілювали її педагогічні, дидактичні й антропологічні ідеї.

Особливості методики Монтессори

На основі методики Монтессори вчилися й учаться мільйони дітей. У книгу Рекордів Гіннеса занесена одна з індійських шкіл, де, опираючись на теорії італійки, навчають майже двадцять дві тисячі дітлахів. За методикою Монтессори вчилися дочка американського президента Білла Клінтона, онуки й правнуки Лева Толстого, що емігрували за кордон. У США, Фінляндії й Нідерландах Монтессори школи відносяться до державних навчальних закладів.

Марія Монтессори була першою жінкою-лікарем в Італії, викладала в Римському університеті. Однією із самих головних її робіт стала книга «Дитя-інші», вона по-іншому глянула на дитину, що переживає все, що відбувається з нею не так, як доросла людина. Свою методику розвитку й навчання вона назвала «системою саморозвитку дитини в дидактично підготовленому середовищі». У Монтессори- групах заняття починаються з того, що вихователь здоровається за руку з кожним малям, і дитина вибирає, чим вона хоче займатися. Вся система ґрунтується на трьох китах – інтересі, індивідуальному підході й волі вибору. Клас розділяється на кілька зон. Перша – практична, або зона реального життя, де дитина вчиться простим речам: зашнуровувати черевики, застібати ґудзики, місити тісто й так далі, при цьому допомагає іншим хлопцям. Друга – зона сенсорного розвитку, де діти знайомляться із властивостями предметів, їхньою формою, кольорами, матеріалом, розміром, щільністю. Додаткові зони: математична, язикова, географічна, зона рухової активності, де дитина виконує вправи на координацію рухів. Школи можуть додавати в програму зони танців, музики, мистецтва. Через дві години після занять усі збираються в коло й обговорюють події, що відбулися в саду (школі) або вдома. Педагог не втручається в бесіду, а тільки підтримує її.

На перший погляд може здатися, що роль педагога в такій системі незначна. Він не читає лекцій, не змушує займатися, не перевіряє виконання вправ, але йому приділяється інша роль:

готовити середовище для занять, показувати дітям, як правильно працювати з матеріалом і швидко виконувати завдання, нейтралізувати фактори, що заважають маляті займатися, спостерігати за успіхами дитини, пропонувати йому більш складні завдання, якщо він справляється, «працювати» з батьками, пояснювати, як правильно хвалити маля, як займатися з ним вдома.

Система Монтессори дотримується цілого ряду принципів. Не можна погано озиватися про дитину, намагатися швидко реагувати на його прохання й заклики про допомогу, не торкати його, поки він сам про це не попросить. Як і будь-яка система викладання, методика Монессори має як свої плюси, так і мінуси.

Переваги й недоліки методики Монтессори

Методика Монтессори допомагає дітям бути самостійними, легко орієнтуватися в житті без допомоги батьків, пізнавати себе й навколишній світ, поважати навколишніх. Для занять не потрібно дорогого встаткування або особливих ігор, кожна дитина в праві сама вирішувати, що їй цікаво. Однак не можна не сказати й про недоліки методики. Так, педагогіка Монтессори сприяє розвитку моторики, аналітичних здібностей, тобто лівої півкулі, при цьому творче праве майже не зачіпається. У школах Монтессори не використають рольових ігор, значимість яких досить велика. Дивним є й відношення до книг, дитину не вчать малювати. У класичному виді така педагогіка підходить не кожній дитині. Схильне до аутизму маля може замкнутися повністю, а активна й гучна дитина буде своїм поводженням дратувати вихователів. Однак сьогодні класична Монтессори педагогіка в первісному виді майже не використається, фахівці впроваджують додаткові робочі зони, знаходять інший підхід до дітей, допомагаючи ним ставати повноцінними й успішними особистостями.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5111 | 12/03/2011 - Діти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус