ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Тепла підлога від А до Я  
Национальный образовательный проект 2013 в Донецке!  
Худнемо без зусиль!  
Передноворічна допомога вашій фігурі  
Парфумерія Hugo Boss  
Выбор надежной и ответственной турфирмы - кому можно будет безошибочно доверить свое путешествие  
Реєстрація ТОВ - перший крок у світ серйозного бізнесу.  
ДОГОВОР на маркетинговые услуги  
Індекс ваги  
Копальні царя Соломона  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Arnold   відносини   аналіз   Runner.   сніданок   плода   свет,   область   Вона   мобильный   ТОВАРИСТВА   МОРКВА   туляремия   подорожі   вина  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Конструктивні типи гітарних ефектів
Конструктивні типи гітарних ефектів
Конструктивні типи гітарних ефектів    Конструктивні типи гітарних ефектів
   

Чи траплялося Вам, у черговий раз слухаючи запис свого улюбленого виконавця, задаватися питанням: «Чому ж у моєму виконанні це звучить зовсім інакше?» Якщо так, то ця стаття саме для Вас. Справа адже не тільки в талантові або практиці, хоча вони теж, безумовно, відіграють свою, далеко не останню роль. Є один секрет, який відомий провідним гітаристам, завдяки чому вони відрізняються від усіх інших: вони знають, як одержати потрібне звучання за допомогою ефектів. Безумовно, і гітара, і підсилювач є невід'ємною частиною процесу одержання потрібного звуку, але все-таки головним є вправне використання проміжної ланки – педалей ефектів. Саме їхнє вправне використання дозволяє одержати той звук, яким ми, згодом, захоплюємося.

Педалями гітарних ефектів називаються електронні пристрої, які перетворюють вихідний сигнал гітари. Як вже згадувалося вище, ефекти включаються в сигнальний ланцюг між гітарою й підсилювачем, спеціально конструюючись при цьому таким чином, щоб забезпечити можливість побудови сигнального ланцюга по модульному принципу. Це значить, що в сигнальний ланцюг можна включати не обмежену кількість ефектів абсолютно в будь-якому порядку для одержання потрібного звучання. Модульність і «самодостатність» педалей гітарних ефектів дозволяє експериментувати з ними як душі завгодно. Головне, щоб Ви залишилися задоволені результатом

Ефекти змінюють сигнал на ділянці ланцюга від гітари до підсилювача шляхом додавання в нього додаткових музичних виразних засобів. Але головне в цьому процесі не це: ефекти дозволяють виконавцеві відчути себе творцем, «архітектором музики». Процесор ефектів у вмілих руках здатний перетворити навіть зовсім невиразн, що нікуди не годиться сигнал у твір мистецтва, вражаюче уява.

Застосування деяких педалей ефектів ( приміром, фленджер, вау-вау й затримки) можна легко визначити на слух, на відміну від інших, таких як компресія, ревербератор і навіть дісторшн, які часто є складовими компонентами звучання гітари. Із цієї причини їх не завжди вдається ідентифікувати саме як «ефекти». У кожному разі, не варто забувати про те, що саме завдяки митецькому й навіть просто доречному використанню ефектів можна досягати не просто цікавих, але навіть приголомшливих результатів. Думаю, що кожний гітарист, незалежно від того, у якому стилі він грає, повинен знати, яку роль кожний з них може зіграти у формуванні звучання рок-гітари

Конструктивне виконання ефектів

Гітарні ефекти можуть виконуватися конструктивно по одній із представлених нижче чотирьох схем

Незалежні, однофункціональні педалі або педалі ефектів, гітарні процесори, рекові процесори ефектів, ефекти, вбудовані в підсилювач або перепідсилювач.

Педалі ефектів

Окремі педалі ефектів, або перемикачі (stompbox), відносяться до найпоширенішого конструктивного типу ефектів. Вмикання й вимикання ефекту такого типу робиться натисканням на нього ногою. Крім того, що такі прилади відрізняються простотою й зручністю використання, їх самою більшою перевагою є модульність. Незважаючи на те, що корпус типового підлогового перемикача містить у собі електроніку для створення якого-небудь одного ефекту (рідше - двох ефектів), принцип модульності дозволяє комбінувати різні ефекти в будь-якій послідовності, незалежно від фірм-виробників, якими вони були створені.

Гітарні педалі ефектів

Живлення практично всіх підлогових перемикачів іде від 9-вольтних батарейок або від блоку живлення, який перетворить змінний струм побутової електромережі в постійний. Існує думка, що ефект, який живлеться від батарейок, має краще звучання. Не знаю, як на рахунок звучання, але у фінансовому плані набагато вигідніше використовувати блоки живлення, особливо при інтенсивнім використанні ефектів. Більшість підлогових перемикачів видають найкращий ефект, перебуваючи в сигнальному ланцюзі між гітарою й підсилювачем.

Гітарні процесори

У підлогових багатофункціональних модулях ефектів з'єднуються в одному приладі часто використововані ефекти. Такий модуль дозволяє одержати необхідну кількість розташованих поруч один з іншим підлогових перемикачів і педалей. Це дозволяє не тільки включати ефекти модуля окремо, але й вибирати певні, заздалегідь настроєні комбінації. Будь-який модуль містить набір базових ефектів, до яких відносяться дісторшн, компресія, хорус, реверберація й затримка. Деякі модулі мають також ьільш складні засоби, які, наприклад, дозволяють моделювати підсилювач або підключати автоаккомпанемент.

Підлоговий гітарний процесор ефектів

Але найбільша перевага підлогових багатофункціональних модулів – зручність, тому що всі ефекти входять в один пристрій, і не потрібно витрачати багато часу на їх розгортання на сцені, а також на підключення й відключення кабелів. Крім того всі ефекти живляться від одного джерела напруги. Ще однією важливою перевагою є можливість створення комбінацій ефектів (preset), перемикаючись на них у міру необхідності. Робота з такими зазделегідь встановленними комбінаціями є більш зручною, чим використання десятка традиційних підлогових перемикачів.

Рекові процесори ефектів

Будь-яке рекове обладнання призначене для монтування в спеціальній стійці. Завдяки рековій конструкції кілька різних пристроїв ефектів можна змонтувати в стійці й керувати ними за допомогою підключених педалей. Електроніка рекових пристроїв розміщена в стійці, яка в більшості випадків перебуває в глибині сцени або взагалі за лаштунками. Поруч із гітаристом розміщається лише примітивне електромеханічне обладнання, яке зовні нагадує невелику педаль або ряд таких педалей. Цей тип обладнань зовсім відрізняється від підлогових функціональних модулів ефектів, у яких і й електроніка, і педалі монтуються в одному підлоговому корпусі, який перебуває на підлозі біля ніг виконавця.

Рековий гітарний процесор ефектів

Рекові версії ефектів, як правило, мають більший діапазон можливостей і можуть забезпечити більш високу якість звучання, ніж аналогічне за назвою обладнання в модульному або індивідуальнім виконанні

Вбудовані ефекти

Ще не дуже давно кількість вбудованих ефектів підсилювача обмежувалася лише ревербератором і треллю, але в наш час нерідко можна побачити підсилювачі, що мають вбудований процесор ефектів. Прояв цієї тенденції став більш явним у міру конвергенції цифрової й традиційної підсилювальної техніки й включення в контури підсилювача цифрових контурів. Деякі моделі сучасних підсилювачів оснащені повним набором ефектів включно з дісторшном, компресією, модуляцією, затримкою, реверберацією й ін. Інші ж моделі мають лише модуляцію й емуляцію акустичних середовищ, даючи можливість виконавцеві самостійно подбати про дісторшин й компресії. Хоч таке розташування ефектів є дуже зручним, та й звучання виходить гарне, але от гнучкістю прийдеться пожертвувати, тому що використання вбудованих ефектів прив'язує вас до вашого підсилювача. Та й у випадку, коли підсилювач подобається, а ефекти не потрібні, не хочеться за них платити.


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5101 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус