ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
    Відносини в родині
    Відносини на роботі
    Вагітність
    Дитячий одяг та косметика
    Дошкільні заклади
    Музичний розвиток дитини
    Післяпологовий період
    Переривання вагітності
    Питання виховання
    Пологи
    Психологія М+Ж
    Психологія материнства
    Різне про дітей та підлітків
    Розвиваючі ігри та іграшки
    Фізичний розвиток дітей
    Харчування та догляд за дітьми
    Хвороби, лікування
    Чекаємо дитину
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Здоров’я ніг як ходити на каблуках  
Правда й міфи про рак молочної залози  
Як вибрати DJ обладнання  
Договор подряда  
Спортивное питание  
В гостях у керівника ТОВ «Гадяцьке»  
Діяльність КНР у всесвітніх та регіональних політичних і економічних організаціях  
Китайська народна асоціація дружби з закордоном (КНАДЗ)  
Як стати діджеєм  
Займемося  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
боротися   кислота   новини   Контакт   янцзи   картинки   ВОПРОСАМ   робіт   кузовні   Яндекс   іграшки   податкова   троянда   форма   onprint  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Карати не принижуючи
Карати не принижуючи
На світі існують сотні систем, які пропонують різні способи виховання дитини. Одні з них пропагують винятково гуманний підхід до виховання, який будується лише на заохоченнях, інші, більш реалістичні...


На світі існують сотні систем, які пропонують різні способи виховання дитини. Одні з них пропагують винятково гуманний підхід до виховання, який будується лише на заохоченнях, інші, більш реалістичні, ураховують і необхідність покарань. Але в покараннях дуже важливо знати спосіб, оскільки безглузді покарання тільки шкодять. Тому як правильно карати дитину, щоб не заподіяти йому травму й підсилити виховний ефект не принижуючи його?

У пошуках моралі

Перше, що рекомендують усі дитячі психологи й педагоги – це необхідність розмови. Як карати дитину, якщо не пояснювати йому причини покарання й наслідок його вчинків? Це буде удар по довірі маляти до вас. Тому, коли дитина нашкодила, не зривайтеся на лемент, постарайтеся тримати емоції у вузді. Поясніть, у чому дитина була не права, які варіанти його вчинку були б більш правильними, потім постарайтеся вивести маля на правильні висновки. Важливо, щоб дитина сам зрозуміла, чому не можна поводитись так чи інакше.

Стоп!

Коли дитина виходить з-під контролю, іноді кращим методом впливу на нього буде міні-пауза. Для цих цілей відводять якесь приміщення або частина кімнати, де дитина повинен провести якийсь час мовчачи, обміркувавши свою поведінку. Правда, такий спосіб не спрацьовує з малятами, тому для того, щоб зробити паузу для забагливої дитини, батьки можуть самі вийти з кімнати, де перебуває дитина. Це не є покаранням, а всього лише спосіб зупинити якісь витівки. Діти часто маніпулюють батьками, намагаються привернути увагу не зовсім правильним способам, такий варіант прекрасно підійде для цих випадків.

Обмеження

Про те, як карати дитину в кожному конкретному випадку, потрібно замислюватися серйозно. Деякі провини вимагають більш серйозного покарання. У таких випадках добре працює метод обмежень у якихось звичних задоволеннях або розвагах. Це може бути заборона на перегляд мультфільмів на вечір, на комп’ютерні ігри, позбавлення солодкого або якогось подарунка. Важливість у тому, щоб дитина відчула, що за серйозні провини його позбавляють чогось дійсно важливого для нього, інакше ефекту не буде. Але якщо перегнути ціпок, то дитина буде почувати себе нещасною, тому в кожному випадку необхідно знати міру.

Ігнорування

Діти прекрасно розуміють свою владу над батьками, чим й користуються із самого раннього віку. Іноді погана поведінка дитини заснована тільки лише на тому, щоб перевірити, як далеко заходить його можливість маніпулювати вами. Як карати дитину в таких випадках – не секрет. Найкраще працює ігнорування всіх спроб вплинути на вас. Прохання, сльози, скандали не повинні змушувати вас іти в розріз із тими правилами, які ви встановили. Приміром, якщо дитина вимагає в магазині іграшку, а ви з якоїсь причини не готові до цієї покупки прямо зараз, відмова й пояснення відмови повинні стати достатнім приводом для дитини, щоб не продовжувати прохання. Якщо ж маля образилося й почало вередувати, найкраще просто не звертати на це увагу. Так дитина зрозуміє, що ваше слово важливіше, що він не може одержувати все й завжди на першу вимогу.

Чого робити не варто ніколи

Про те, як карати дитину правильно, психологи, педагоги й батьки думали підряд багато десятиліть. Але є речі, яких робити в жодному разі не можна.

Погрози й залякування

Це виключається, інакше може привести до серйозних порушень у психіці дитини, неврозам, проблемам зі здоров’ям. Але може трапитися й те, що ваші погрози просто перестануть сприйматися дитиною всерйоз, коли він помітить, що ви не виконуєте їх

Фізичні покарання

Ще піввіку назад фізичні покарання вважалися нормою. Але насильство над дітьми не повинне мати місця в жодній родині. Перш ніж шльопнути дитину рукою або вдарити ременем, подумайте, не чи нанесете ви йому більше шкоди, чим прагнете? Чи маєте ви право застосовувати силу до власного маляти, яке слабкіше вас, і яке не зробило нічого, що заслуговує такого покарання? До того ж, діти добре запам’ятовують жорстокість, що не може не відбитися на їхньому майбутньому.

Залишення витівок без уваги

Відсутність якої-небудь уваги до витівок так само шкідливо, як і перебір з покараннями. Тому, якщо дитина робить щось, що заборонено робити у вашій родині, він повинен знати, що поводиться неправильно й що повторення таких дій спричинить покарання. Це допоможе йому швидше засвоїти, що добре, а що погано.

Батьків завжди турбує питання, як правильно карати свою гаряче улюблену, але не завжди слухняну дитину. У виховних цілях батьки не рідко карають своїх дітей, про що потім часто шкодують. Важливо, щоб провина й покарання були порівнянні. Не можна погрозити пальцем за те, що дитина мучить тварин, але й не можна залишати його в кімнаті на весь день за те, що він пролив суп. Любов, терпіння й розумний підхід допоможуть батькам вибрати той спосіб контролю поведінки дитину, яка підходить їй найбільше й не шкодить.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4927 | 12/03/2011 - Діти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус