ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Сегодняшняя ноосфера - новые, духовные этапы развития человека  
Фітнес для грудей  
Підвищення імунітету  
Что такое PR  
Усиленные цилиндрические, тарельчатые пружины: технические особенности, виды  
12-тий тиждень вагітності  
Засобу від сонячного опіку які вибрати  
Історія парфумів  
Авторемонт: кузовной ремонт, кузовні роботи, рихтування й ремонт кузова авто. PDR.  
Як зробити із чоловіка мільйонера  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
організації   Види   прибуток   Вона   герпес   аудит   земель   Сима   іграшка   Яндекс   кондиц   HTML   кофт?   одяг   права  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Гітарні ефекти: дісторшн, овердрайв, фузз
Гітарні ефекти: дісторшн, овердрайв, фузз
Гітарні ефекти: дісторшн, овердрайв, фузз    Гітарні ефекти: дісторшн, овердрайв, фузз
   

Гітарні ефекти, розглянуті в цій статті називаються гейновими, тому що змінюють ступінь посилення (gain) гітарного сигналу, при цьому змінюють її настільки, що електронні ланцюги не можуть коректно його обробити. Результатом цього «перевантаження» стає перекручений сигнал, який починає видавати електроніка. Електронне викривлення сигналу, при цьому не випадкове, а навмисно внесене – один з відмінних рис рок-музики. Саме це викривлення надає привабливість і вносить енергію в ті фатальні композиції, які ми так любимо.

Тому що гітаристами терміни овердрайв, дісторшн і фузз часто використовуються в якості синонімів, на полках музичних магазинів можна наткнутися на прилади ефектів, позначеними виробником як овердрайв, які будуть звучати як фузз або навпаки. Тому завжди уважно прослуховуйте, що відбувається із сигналом після його проходження через ефект, перше ніж придбати прилад. Девайси, що спотворюють сигнал, звичайно мають три органі керування: Drive, або gain – управляє ступенем посилення сигналу й, тим самим, ступенем його викривлення); Тоnе (іноді називається EQ або filter) – управляє низькими й високими частотами; Output, або level – визначає рівень сигналу на виході приладу.

В основі гейнових ефектів лежить робота з рівнем гучності сигналу. У їх число входять дісторшн (distortion), компресори (compressor), педалі гучності (volume pedal) і гейти (gate). Давайте розглянемо кожний із цих ефектів докладніше.

Дісторшн

Якщо порівнювати ефект дісторшн (distortion) з фуззом і овердрайвом, те він займає проміжне положення між ними. При його використанні звучання гітари здобуває яскравість і різкість. Такий прилад як дисторшн, наприклад, Boss Metal Zone, часто використовуються в хард-році й хеви-метал як для ведення ритму, так і для соло.

Педаль дісторшн Boss MT-2

Можна зустріти «примочки» дісторшн, яким їх розроблювачі під чуйним керівництвом маркетологів підібрали ефектні назви, у яких часто використовуються слова Grunge і Metal. Якоюсь мірою з назви можна одержати уяву про можливості приладу, але більш мудрим рішенням буде покластися на власний слух.

Овердрайв

Ефекти овердрайв (overdrive) відносяться до одного із трьох гейнових ефектів. Їх можна назвати самими «м'якими», тому що вони забезпечують найбільш натуральне звучання. Кращі моделі, такі як класичний ефект Ibanez Tube Screamer, емулюють характеристики лампової педалі, а деякі не просто емулюють, але й справді частково виконані на лампах.

Педаль овердрайв Boss SD-1

Застосування ефекту овердрайв дає тепле й об'ємне звучання, яке, до того ж, збагачене парними гармоніками. Кращим застосуванням цьому ефекту стане виконання сольних партій блюзу й класичного року, а так само ритмових партій хард-рока.

Часто педаль овердрайва використовується в якості посиленого чистого (clean) каналу, для чого регулятор Drive ефекту потрібно виставити на малий рівень, а регулятор Output - на високий. Завдяки цьому методу можна одержати насичене звучання лампової педалі без додавання додаткового тонового фарбування

Фуз (fuzz)

Ефекти фуз можна назвати свого роду ветеранами серед «примочок», тому що вони з'явилися при спробах одержати «перевантажений» звук на перших транзисторних підсилювачах для гітари. Завдяки ним можна повною мірою відчути, що таке сьогодення викривлення. Звучання, яке виходить при використанні ефектів фуза, можна зрівняти з ревемо бензопили, але без нього неможливо представити класичні композиції 60-х років.

Педаль фузз Electroharmonix Big Muff

Справедливості заради потрібно сказати, що спеціалізовані педалі фузза не дуже добре емулюють натуральні викривлення, забезпечувані за допомогою лампової педалі. Але фузову емуляцію можна одержати на звичайному ефекті дісторшн, для чого досить виставити регулятор Gain на невисокий рівень і дещо підкрутити тон для одержання максимально яскравого звучання.


   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5525 | 06/12/2010 Захоплення, хобі - Музика, вибір інструменту

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус