ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
    Акваріум та його мешканці
    Гризуни
    Кішка в домі
    Птахи
    Собака
    Тераріум
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Предостережения для наращивания волос  
Внутрішня seo оптимізація сайту.  
Російські туристи обожнюють Мексику  
Собственное мнение  
Отечественная новая ГАЗель - функциональное и безотказное автотранспортное средство  
Прикмети гарного коханця  
Знайти доказ  
Бізнес план з виробництва виробів з пластмас.  
Користь бігу. Як утекти від проблем  
Фраппе — кава із крижаною крихтою  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
дитячі   фламенко,   роди   інсульт   область   льон   буркун   питання   1756   статут   аналіз   администратор   статті   тренажер   Дяченко  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Цінність шиншил
Цінність шиншил
Завдяки своєму хутру шиншили здавна вважалися коштовним видобутком. Про те, якою популярністю користувалося хутро шиншил ще до відкриття Америки європейцями, нам говорить уже саме слово "шиншила". По переказах південноамериканських індіанців, назва звірка пов'язана з індійським плем'ям "чинчил", представники якого носили одяг з м'якого хутра гірських гризунів.


Зараз важко сказати чи стали називати себе індіанці по імені звірків або, навпаки, звірки донесли до нашого часу назву племені, уже багато століть назад знищеного могутніми інками. Ці скупі відомості ясно говорять, що шиншили служили об'єктом досить інтенсивного полювання ще на зорі самобутньої індійської цивілізації.
   
   Про подальшу долю коштовних гризунів ми маємо відомості більш великі. От, наприклад, витяг із книги "Історія держави інків", написаної незабаром після завоювання Південної Америки європейцями відомим істориком, письменником Гексиласо де ла Вега, сином представниці одного з найшляхетніших родів інків: "Є й інший різновид кроликів, у них довгий хвіст, як у кішки, вони живуть у пустелях і вони не звертають уваги на людей, навіть коли їх убивають. У часи королів інків і через багато років вони використали волосся звірів і робили з нього пряжу, щоб врізноманітити кольори одягу, що вони носили. Він має світло - бурий колір, цвіт попелу, волосся м'яке і ніжне. Він дуже високо цінувався серед індіанців, його використовували тільки для одягу знаті".
   
   Відомо, що індіанці цікавилися не тільки хутром шиншили, застосування знаходило м'ясо звірків як лікувальний засіб при захворюванні туберкульозом. Індіанці берегли коштовних гризунів, полювання на них при інках були суворо обмежені. Тому до початку завоювання Південної Америки європейцями шиншили усе ще широко населяли простір західної частини материка - між 10° й 40° пд. ш.
   
   Ставши власниками індійських земель, завойовники безсоромно вдалися до грабунків. Не пройшли вони й повз м'яке золото індіанців, організувавши масове винищування довірливих тварин всіма можливими способами. Не дивно, що незабаром шиншили стали рідкістю на більшій частині своїх споконвічних угідь. Переслідування звірків тривало.
   
   Високі ціни на їхні шкурки гнали мисливців за шиншилами в самі важкодоступні ділянки гір. У більш пізні часи винищування коштовних гризунів відбувалося незважаючи на те, що вони вже були під охороною закону. Нічого не змінив спеціальний закон про їхню охорону, підписаний в 1825р. знаменитим борцем за незалежність іспанських колоній у Південній Америці Симоном Боліваром.
   
   У результаті до середини ХХ ст. шиншили зникли на величезних територіях. К.Д. Шмідт писав в 1945р., що шиншил винищено на більшій частині свого ареалу в Кордильєрах. В 1951р. Олівер П. Пірсон відзначив, що в Перу, бути може, звірки зникли зовсім.
   
   У цей час шиншила перебуває під охороною законів тих країн, де вона ще живе. Звірок занесений у Червону книгу Міжнародного союзу охорони природи й природних ресурсів.
   
   Однак незаконне полювання на шиншил триває й зараз. Покінчити із браконьєрством заважає важкодосяжність гірських районів. І все – таки чисельність коштовних звірків у природі хоч і повільно, але починає рости.
   
   Як домашніх звірків шиншил тримали ще інки. Пізніше чарівні, охайні звірки зацікавили чилійців, які, навіть у міських умовах, намагалися їх розводити. Особливо збільшився інтерес людей до шиншил в останні десятиліття.
   
   В 20-х роках коштовні хутрові звірки стали об'єктом звірівництва. Тепер їх розводять на спеціальних фермах у США, Канаді, у ряді європейських країн, в Австралії й Південній Африці. Досить значним успіхом користується шиншила як декоративне домашнє звірятко.
   

Автор: Nastia | Відгуки: 0 | Перегляди: 6014 | 06/03/2011 Собаки, кішки, рибки, птахи - Гризуни

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус