ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
    Догляд за побутовою технікою
    Меблі
    Поради з вибору
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Вивих лопатки  
Переоборудование микроавтобусов  
Курсы по веб-разработке  
Історія розвитку відносин між Україною та КНР у гуманітарній сфері  
Утримання кролів  
Натуральні соки і їх корисні властивості  
Шерсть от Lux Prestige(Люкс Престиж)  
Сонце і я. Від користі до шкоди один крок  
Які курорти залучають зірок  
10 міфів про гомеопатію  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
рилейшнз   2001   мебель   морі   фото   договір   перитоніт   1756   google   Free   янцзи   акая   intragup   пальто   клітки  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
На що звернути увагу при виборі праски?
На що звернути увагу при виборі праски?
Особливу увагу варто звернути на потужність праски: від цього параметра буде залежати й швидкість нагрівання, і максимальна інтенсивність подачі пари й, звичайно ж, витрата електроенергії.


Потужність і система нагрівання
   
   Особливу увагу варто звернути на потужність праски: від цього параметра буде залежати й швидкість нагрівання, і максимальна інтенсивність подачі пари й, звичайно ж, витрата електроенергії.
   
   У сучасних моделях для домашнього використання потужність тену варіюється в межах 1400 –2000 Вт. Для нормального прасування будь-яких видів тканин цілком вистачить 1500 – 1600 Вт. Праски потужністю понад 1800 Вт нагріваються значно швидше й можуть розгладити навіть дуже зім'яті або пересушені речі із грубої тканини, але якщо у вашому гардеробі таких небагато, ви цілком можете заощадити й придбати менш потужну модель. Праски з максимальною потужністю нижче 1500 Вт, як правило, повільно нагріваються й не здатні впоратися із грубими матеріями. Їх використовують в основному в якості дорожніх.
   
   Ще один важливий момент – спосіб приєднання праски до електромережі. У наш час на ринку можна знайти моделі з електричним шнуром довжиною від 1,5 до 5 метрів. Для домашнього використання оптимальним буде електродріт довжиною в 2,5–3 метра. Праски з коротким ( до двох метрів) шнуром прийдеться використовувати в безпосередній близькості до розетки або підключати до мережі за допомогою подовжувача. Довгий ( до п'яти метрів) дріт дозволить вільно маніпулювати праскою, переносити його в будь-який кут кімнати, але при цьому шнур буде сплутуватися й мішатися під руками.
   
   Значно спрощують прасування праски зі спеціальним кріпленням для шнура. Такий фіксатор дозволяє витягнути дріт на необхідну довжину й акуратно змотати зайве. Зручно таке пристосування ще й тим, що запобігає скручуванню й перетирання дроту.
   
   Усе більшою популярністю користуються бездротові праски, які підключаються до спеціальної підставки, яка, у свою чергу, приєднана до електромережі. Головний плюс таких моделей – їх можна використовувати на будь-якій відстані від розетки, не плутаючись у проводах і не повертаючи без кінця одяг. Однак бездротові праски дуже швидко остигають. Більшість із них доводиться нагрівати кожні 30–60 секунд. Бездротові праски зручні для прасування дитячих речей. Такий прилад можна без побоювання довірити навіть дитині.
   
   Ергономіка
   
   Вибираючи праску, покупці необачно вважають дизайн другорядною деталлю або попросту справою смаку. Насправді ж, форма приладу багато в чому визначає, скільки фізичних зусиль прийдеться прикласти під час прасування, особливо якщо доводиться регулярно мати справу з великою купою одягу або постільної білизни.
   
   Перше, на що варто звернути увагу – форма підошви. Праски із загостреним носом дуже зручні для розгладження дрібних деталей одягу: комірів, манжетів, складок і рюшек, а моделі з тупим носом краще справляються з великими рівними площами речей. Так що вибір повинен ґрунтуватися головним чином на особливостях вашого гардероба.
   
   Згадати про вміст платтяної шафи потрібно, вибираючи й вагу праски. Якщо прийдеться мати справу в основному із грубими тканинами, краще придбати важку модель, а якщо в гардеробі переважають тонкі речі з делікатних тканин, можна купувати легку праску. У кожному разі важливо, щоб вага праски розподілялася рівномірно. Перевірити це можна, піднявши модель за рукоятку: при цьому праска повинна перебувати строго горизонтально, не відхиляючись у яку-небудь сторону.
   
   Окрему увагу варто звернути й на рукоятку праски. Особливо зручно буде використовувати модель із прогумованою ручкою й спеціальними вилученнями для пальців. У цьому випадку праска не буде вислизати з руки під час прасування. Перш ніж купувати праску, потримайте її в руках, переконайтеся, що рукоятка досить зручна в обхваті, а розташовані на ній кнопки легко дістати великим пальцем, і при цьому ви їх не зачіпаєте долоню.
   
   Відпарювання й розбризкування
   
   Практично всі сучасні моделі прасок оснащені режимом відпарювання: через спеціальний отвір набирається вода, яка при натисканні відповідної кнопки виходить через підошву й носик праски у вигляді пари. Два основні критерії оптимального відпарювання – висока максимальна швидкість подачі пари й зручна система перемикання режимів.
   
   Регулятор інтенсивності, у вигляді поворотного або полозкового перемикача, зазвичай перебуває на ручці праски, поруч із відповідними кнопками відпарювання й збризкування. Бажане, щоб перемикач можна було регулювати за допомогою великого пальця правої руки. Так ви зможете вибрати потрібний режим, не відриваючись від прасування.
   
   Як правило, інтенсивність виділення пари можна регулювати в декількох режимах. Сучасні моделі мають їх порядку п'яти-шести зі швидкістю викиду від нуля до п'ятдесяти грам пари у хвилину. Чим сильніше зім'ята річ, тим більше буде потрібно пари, щоб її пропрасувати. Так, при інтенсивності 50 г/хв. ви легко зможете прасувати пересохлі джинси, а швидкість 15 г/хв. підійде тільки для відпарювання манжетів або стрілок на напівшерстяних виробах.
   
   Деякі праски оснащені функцією «турбопара» або «паровий удар», яка корисна для прасування дуже зім'ятих речей із щільного матеріалу. У цьому режимі відбувається разовий викид пари з інтенсивністю у два рази більшої максимальної швидкості звичайного режиму. Для того щоб функція «турбопара» працювала ефективно, інтенсивність викиду повинна бути не менше 100 грам у хвилину.
   
   Дуже важливо й розміщення отворів для виходу пари на підошві праски. Найкраще, якщо вони будуть розташовуватися по всій поверхні, а не тільки в її носовій частині. Такою праскою ви зможете відпарювати відразу більшу площу тканини, що дуже зручно при прасуванні скатертин і постільної білизни. Ефективні також моделі з окремим отвором на носику - з їхньою допомогою легко розгладити манжети, коміри й рюші.
   
   Деякі моделі прасок мають функцію вертикального відпарювання. З її допомогою можна розгладити річ прямо на вішалці. Це досить корисно, якщо вам треба розпрямити після прання штори, упорядкувати одяг з тонкої дорогої тканини, що не терпить дотику гарячої праски, освіжити оббивку меблів або пальто.
   
   Тонкі тканини легко ушкодити навіть надмірною подачею пари. Для розгладження речей з таких матеріалів найкраще використовувати систему розбризкування, воложачи пом'яті місця тонким, спрямованим струмком води. Для таких операцій праска повинна бути обладнана спеціальною кнопкою й отвором-росприскувачем на носику. Струмінь води повинен бути добре розпиленим, щоб не залишати на тканині калюж. Інтенсивність розпилення може бути стабільним, або регулюватися спеціальним перемикачем. У багатьох моделях регулятор інтенсивності для функцій відпарювання й розбризкування є загальним.
   
   Часто серед речей для прасування, попадаються вироби з натурального шовку. Ця тканина вимагає винятково сухого прасування, що не дуже зручно, якщо ви тільки що використовували режим відпарювання. Навіть маленька крапля води, потрапивши на шовк, залишає плями, а вода, набрана в праску, не встигнувши перетворитися в пару, може просочитися через отвори на підошві.
   
   Щоб цього не відбулося, і не довелося прати виріб вдруге, розроблювачі деяких моделей вмонтували протикрапельну систему. Суть її полягає в тому, що при температурі нагрівання праски нижче 100 градусів клапан перекривається захисною пластиною. Таким чином, перш ніж гладити одяг з натурального шовку, досить переконатися, що праска досить охолола. Якщо у вашому гардеробі багато шовкових речей бажане вибирати праску з отвором для набору води, що закривається. З такою моделлю ви не проллєте ні краплі.
   
   Для зручного прасування важливий обсяг резервуара: не дуже приємно раз у раз перериватися, відключати праску й заливати воду. Обсяг ємності для води варіюється в сучасних прасках на рівні від 200 до 400 мл. Багато в чому ємність резервуара залежить від загальних розмірів праски. Звичайно, для прасування невеликої кількості білизни для родини, досить 250–300 мл. води. Праски з ємністю менш 250 мл зручні для використання в дорожніх умовах, а моделі з резервуаром більше 350 мол, як правило, досить громіздкі – їх придбання буде виправдане, якщо у вас велика родина й ви маєте справу з великою кількістю білизни для прасування.
   
   Добре, якщо в праски прозорі стінки резервуара з позначками рівня води – так ви завжди зможете визначити, чи потрібне доливати воду або вистачить уже наявної.
   
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5533 | 28/02/2011 Товари та послуги - Поради з вибору

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус