ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Іпохондричний синдром  
Весільна фотозйомка Неперевершений альбом  
Жіночі піджаки 2011  
Йога проти целюліту  
Хорол пишається своїми вихованцями!  
Що привезти з Азії Про корисні сувеніри  
Как составить резюме  
Як вибрати бігову доріжку для дому  
Глазурування волосся. Основні тонкощі процедури  
CТАТУТ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
intragup   плода   ТЮТЮНОВИХ   HTML   ВОПРОСАМ   засіб   коригуванн   флюктуация   праці   застосовувати   прибуток   хелікобактер   2011   практика   этапе  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
УКРАЇНЦІ В КИТАЇ
УКРАЇНЦІ В КИТАЇ
Переселення українців до Китаю бере початок з кінця XIX ст. Ще раніше окремі українці відвідували цю країну у складі різноманітних російських місій (дипломатичних, релігійних, торгівельних).


Головним регіоном зосередження українських емігрантів була Маньчжурія. Вони працювали, переважно, на східно-китайській залізниці, вздовж якої виникали осередки громадського життя. Ще у 1907 році виникла перша в Маньчжурії українська організація - Український клуб.
   Варто зазначити, що українці в Маньчжурії були піонерами освоєння цього краю, а тому тривалий час відзначалися певною відокремленістю. Проте внаслідок постійного домінування у згаданій частині Китаю росіян, їхнього контролю над східно-китайською залізницею, а відтак й над усім місцевим життям, багато тамтешніх українців поступово втрачали свою національну ідентичність.
   З урахуванням усіх основних українських скупчень у Китаї в 1920-40-х р.р. (Маньчжурія, Харбін, Шанхай, Тяньцзінь і Ціндао) загальну кількість українців у цій країні на той час можна визначити цифрою в межах від 35 до 50 тис. осіб.
   Активність українських громадських організацій, їх утворення та ліквідація значною мірою залежали від розвитку політичних подій у країні, що не відзначалися стабільністю. Організоване українське життя в Маньчжурії припинилося у 1945 році із вступом туди радянської армії, а у інших частинах Китаю - на початку 1949 року, перед падінням гоміньданівської влади. Більшість українців в Маньчжурії було заарештовано і вивезено до СРСР, мешканці інших регіонів емігрували до Австралії, Аргентини, Канади і США.
   За неофіційними даними сьогодні у Китаї проживає близько 20 тис. осіб українського походження, значною мірою асимільованих та інтегрованих у суспільне життя країни. Проте можна констатувати, що організована історична присутність українського етнокомпоненту сприяла певному пізнанню китайцями національних особливостей нашого народу.
   Довідково: за даними перепису 1989 року в Україні проживало 679 китайців. У 1996 році в Україні офіційно зареєстрована Українська асоціація китайців.
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4210 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус