ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Як навчити папугу говорити...  
Місто Шанхай (КНР)  
Мегаполіс місто-казка, місто-мрія  
Як довести його до нестями  
Кому не нужна астрология  
Судово-психіатрична експертиза  
Білкові дієти не пасують жінкам у тілі  
Довгі ноги говорять про гарне здоров’я  
Анатомічний атлас  
Життя вдалося – ідемо торгувати в Інтернет  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
продукции   chandi   роботи   договор   поставки   рослини   кишки   МОРКВА   залоза   каталог   льон   вибрати   тканини   задачи   2011  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
ДОВІДКА про деякі аспекти релігійного життя КНР
ДОВІДКА про деякі аспекти релігійного життя КНР
На сьогоднішній день Китай є країною, у якій розвивається і знаходить своїх послідовників велика кількість існуючих у сучасному світі релігій й релігійних рухів. Однак найбільш поширеними залишаються 3 традиційні для цієї території релігії: конфуціанство, буддизм і даосизм.   Точну кількість послідовників кожної з них встановити дуже важко, оскільки основні релігії Китаю тісно переплелись між собою і нерідко трапляється так, що віруючі одночасно відвідують храми двох, а то й трьох релігій. Всі вказані релігії сповідують перш за все самі китайці, хоча буддизм поширений і серед інших народів цієї країни.
   Як в минулому, так і на сьогоднішній день з трьох основних релігій найбільш впливовою є конфуціанство, що виникло в Китаї ще у VI ст. до н.е. Спочатку конфуціанство розвивалося як нова філософія, яка на межі нової ери перетворилася на релігію. Її засновником є великий мислитель Давнього Китаю Кун—Цзи (Конфуцій), а головним джерелом — “Лунь юй” (“Бесіди й судження”), написані послідовниками Конфуція. Згідно конфуціанства у суспільстві діє закон “жень”, посланий Небом. Для засвоєння цього закону людина має дотримуватись “лі” — норм суспільної поведінки, традиційних обрядів, чинити згідно з своїм соціальним положенням. З перетворенням конфуціанства на релігію, Конфуція було обожнено. Конфуціанство відрізняється від багатьох релігій відсутністю містичних елементів і зводиться до суворого виконання відповідних обрядів. Основний зміст культу конфуціанства — шанування предків: кожний рід має свій храм, де розміщені символізуючі предків таблички “чжу”, перед якими ставлять жертвоприношення і здійснюють обряди.
   Конфуціанство з часом стало головною і офіційною релігійно-філософською системою Китаю. Разом з даосизмом воно протягом багатьох віків визначало характер китайського народу, його спосіб життя, форми державності.
   Даосизм як релігія виникнув у II ст. н.е. Принципи філософії даосизму викладені у книзі "Дао де Дзин", авторство якої приписується Лао—Цзи. Релігія даосизму базується на вченні про “дао” (сутність і першопричина світу, джерело його розмаїття, “матір усіх релігій”). Релігійний даосизм увібрав у себе магію, алхімію, лікування, демонологію та інші елементи народних культів і шаманських вірувань. Пантеон релігійного даосизму налічує тисячі безсмертних духів, героїв місцевих культів та інших істот. Цей пантеон очолюється трійцею — Хуань-ді, Лао-цзи і Пань-чу. Релігійна організація будується за ієрархічним принципом. Важливу роль у ній відіграють жерці і монахи.
    На сьогоднішній день даосизм не являє собою цілісну єдність, оскільки у його надрах сформувалась велика кількість сект, що відрізняються самостійною інтерпретацією теологічних проблем, догматики, ритуалів, різними поглядами на обов'язки віруючих. Сучасний даосизм втратив колишні позиції, уступаючи їх іншим релігіям, що розвиваються у Китаї, і кількість його прихильників в країні сьогодні порівняно невелика. Це значною мірою пояснюється тим, що у часи “культурної революції” 60-х р.р. XX ст. в Китаї даосизм, як і інші релігії, зазнав розгрому і переслідувань і довгий час був більш поширений серед китайських емігрантів у США та країнах Західної Європи, але в останні роки став відроджуватись і у КНР.
   Буддизм проник в Китай у І-ІІІ ст. н.е. і у кінцевому рахунку розповсюдився в країні у формі махайяни. На відміну від вчення хінайяни, “малої колісниці”, де ідеалом є власне спасіння, що можливе лише шляхом чернецтва, махайяна, “велика колісниця”, дає надію на спасіння для усіх віруючих, а не лише вибраних. Шлях до нього став відкритий широким масам мирян. З'явилось і більш зрозуміле для рядових віруючих вчення про рай, де перебувають праведники, і пекло, у якому знаходяться порушники заповідей Будди. В махайяні значно поповнився пантеон божеств, головним серед яких став сам Будда. Крім інших богів почали вшановувати бодісатв, істот, що допомагають людям досягти нірвани. Крім китайців у формі махайяни буддизм сповідує частина корейців, що живе в Китаї.
   Тибетці, віруючі ряду інших тибетомовних народів і більша частина віруючого монголомовного населення КНР є буддистами-ламаїстами. Ламаїзм виникнув у VII—XIV ст. на основі махайяни і тантризму, що прийняли елементи іншої релігії тибетців бон-по. Ламаїзм визнає усі основні догмати буддизму, однак особлива роль у спасінні приписується ламам, без допомоги яких рядовий віруючий начебто не може не лише попасти у рай і досягти нірвани, а й навіть більш менш пристойно прожити у даному переродженні.
   Для ламаїзму характерні пишне богослужіння і театралізовані містерії, що проводяться у дацанах, велика кількість побутових обрядів, магічних прийомів і заклинань, що спрямовані проти гніву богів і злих духів.
   І, нарешті, буддизму у формі тхеравади дотримуються розселені вздовж південного кордону Китаю насі, тай і деякі інші малі народи.
   Самі китайці називають свої релігії — конфуціанство, даосизм і буддизм — сань-цзяо (три релігії). Споконвічна боротьба між ними призвела до того, що у свідомості не дуже прихильних до релігії китайців сформувалось дещо цілісне, як говорять вчені, синкретична релігія. Віруючі китайці, як правило, виконують обряди усіх трьох релігій.
   Слід також додати, що в історії Китаю кожна релігія була пов'язана з певним колом людей. Імператори і наближені до них кола ніколи не розлучалися з давнім культом Неба, що підкреслювало божественне походження імператорської влади, люди науки симпатизували конфуціанству і буддизму, а простий народ — містичному і шаманістському даосизму. Сьогодні, після трагічних для історії країни подій 60-х р.р., коли хунвейбіни — бійці “культурної революції” — намагалися насильницькими методами викоренити релігію, наступив явний період релігійного відродження.
    Крім трьох основних вірувань у Китаї існують і інші релігії. У північно-західних районах країни розповсюджений іслам переважно у формі сунізму. Його дотримуються хуей (дунгане), а також віруючі майже усіх народів, що розмовляють тюркською мовою (уйгури, казахи та ін.) і невеликі монголомовні групи.
   Християнство проникло на територію Китаю ще в VI ст. н.е., однак пізніше було витіснене іншими релігіями. Сьогодні чисельність китайських християн порівняно невелика, а найбільш розповсюдженими є католицизм і протестантизм. На півночі країни, у м. Харбін, де тривалий час знаходилась колонія російських емігрантів розповсюджене православ'я, хоча кількість його прихильників теж дуже незначна.
   Серед ряду народів північної частини Китаю поширений шаманізм. Його дотримуються маньчжури, дахури та ін.
    В сучасній Україні зареєстровані малочисельні громади даосистів (всього 3; 1—в Автономній Республіці Крим, 2 — у м. Київ), буддистів (всього 25; в Автономній Республіці Крим — 1, у Донецькій області — 5, у Закарпатській — 1, у Запорізькій — 1, у Луганській — 2, у Львівській — 1, у Одеській — 3, у Полтавській — 1, у Харківській — 4, у Херсонській — 1, у Черкаській — 1, у м. Київ — 2, у м. Севастополь — 2). Їх стосунки з одновірцями у Китаї знаходяться на стадії становлення і поки що носять епізодичний характер.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4570 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус