ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Преимущества использования металлоконструкций  
Щеплення для поїздок в екзотичні країни  
Как возникают веснушки?  
Голубая ель символ успеха и достатка  
Рекомендації туристові, що відправляється у Єгипет  
Видеорегистраторы: снимать или не снимать?  
Анти ейджингова терапія молодіти з розумом!  
Зима час цікавих ігор зі снігом  
Нектар знань  
Лікувальна білизна ефективна  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
норматив   плода   склад   засіб,   ТЮТЮНОВИХ   подарки   Создание   природа   містить   помощь   аудит   инфекционным   вагітність   прилади   вина  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
До питання китайсько-російських відносин
До питання китайсько-російських відносин
Основи китайсько-російських відносин на сучасному етапі і на перспективу закладено Договором про дружбу, добросусідство і співробітництво між Китайською Народною Республікою і Російською Федерацією, що був підписаний 16 липня 2001 року в Москві і діятиме протягом 20 років.   Підписання Договору російська дипломатія відносить до числа найважливіших результатів зовнішньополітичної діяльності Росії за останні роки.
   
    Договір є першим міждержавним документом між двома великими націями, який був підписаний після двадцятирічної перерви.
    В Договорі проголошується довгостроковий характер стратегічного партнерства між двома країнами.
   Закріплення такого характеру двосторонніх відносин передбачається за рахунок комплексу політичних і військових гарантій, яким присвячено близько третини статей Договору.
    За оцінками китайської сторони, Договір являє собою зразковий приклад для міжнародного співтовариства щодо встановлення міждержавних відносин нового типу, які характеризуються намаганнями до безпеки на основі взаємної довіри і розвитку співробітництва на засадах взаємної вигоди.
    Вперше в історії російсько-китайських відносин зафіксовано відсутність взаємних територіальних претензій, а також взаємне слідування принципам територіальної недоторканості і непорушності кордонів.
   
    Після підписання Договору спостерігається значна активізація двостороннього співробітництва у всіх галузях, насамперед, політичній і торговельно-економічній.
   Передбачається, що протягом 2001-2002 років відбудуться 6 особистих зустрічей президентів обох держав.
   Відбувається процес тіснішої координацій дій сторін на зовнішньополітичному напрямку.
   
   Головним завданням після підписання Договору сторони вбачають його реальне наповнення конкретними спільними проектами. На цей час відбуваються інтенсивні консультації в цьому напрямку.
    До останніх спільних ініціатив Росії і Китаю на міжнародній арені слід віднести створення Шанхайської організації співробітництва як інструменту укріплення регіональної безпеки.
    Спільна позиція Росії і Китаю є важливою в процесах, що відбуваються в Центральній Азії, Афганістані, на Корейському півострові.
   Російська сторона підтримує позиції Китаю з питань Тайваню і Тибету, а також боротьби з терористичними і сепаратистськими силами, що виступають під лозунгами так званого “Східного Туркестану”.
   Китайська сторона, в свою чергу, підтримує зусилля Росії в чеченьскому питанні.
   Крім того, сторони підкреслюють необхідність нарощування міжнародного співробітництва в боротьбі з тероризмом.
   Китай проголошує про підтримку Росії в її намаганні приєднатися до СОТ. З метою зближення позицій двох країн китайська сторона наголошує на необхідності ущільнення графіку двосторонніх переговорів з цього питання.
   При цьому політика КНР щодо Росії має далеко неоднозначний характер. З одного боку, Пекін об'єктивно зацікавлений у широкій політичній, економічній і військово-технічній співпраці із стабільною і сильною Росією, що обумовлено, передусім, бажанням зберегти стабільність на своїх кордонах. З іншого, Пекін не зацікавлений у суттєвому посиленні ролі Росії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, вбачаючи у ній серйозного конкурента.
   
    Що стосується торговельно-економічного співробітництва між обома країнами, то в 2001 році обсяг товарообігу сягнув 10 млрд. дол. США, а за результатами 2002 року очікується, що він досягне позначки 11 млрд. доларів. (Довідково: обсяг торговельного товарообігу Китаю з США складає близько 80 млрд. доларів.)
    Укладено контракти на поставку на поставку до Китаю партії російських цивільних літаків.
    Просувається співробітництво в реалізації таких великих проектів, як будівництво нафтопроводу “Росія-Китай” і газопроводу “Тарим-Шанхай”.
    За російської участі завершується будівництво першої черги Тяньваньської АЕС.
    Підписана і виконується десятирічна програма військово-технічного співробітництва. Здійснюються поставки до Китаю російських озброєнь і військової техніки, зокрема, продукції кораблебудування, авіаційної техніки, при цьому китайська сторона позитивно оцінює співробітництво у військовій сфері.
    Російська сторона вважає, що рівень торговельно-економічних відносин не відповідає високому рівню взаєморозуміння і підтримки у політичній сфері і має бути підвищений.
   
    Основним інструментом координації торговельно-економічного співробітництва є Міжурядова комісія, співголовами якої є глави урядів обох країн.
    Визначальними позиціями в номенклатурі російських товарів на китайському ринку є продукція і послуги хімічної промисловості (добрива), чорної і кольорової металургії, сільського господарства, товари широкого вжитку.
    Російська сторона ставить перед собою завдання розширити поставки до Китаю продукції і послуг машинобудування і високих технологій.
    Довідково: На цей час в провінціях Шаньдун, Чжєцзян і Хейлунцзян розпочато будівництво російсько-китайських показових центрів з впровадження у виробництво високотехнологічних досягнень. В провінції Шеньян підписано великий контракт на спільне будівництво вагонів метро.
    Крім того, передбачається розширити інвестиційне співробітництво (на сьогодні російські інвестиції складають близько 300 млн. дол. США).
   
    На останній зустрічі глав урядів обох країн у серпні 2002 року в Шанхаї було обговорено питання розширення співробітництва у галузях енергетики, транспорту, високих технологій, мирного освоєння космосу, банківської справи.
   Особливу увагу глави урядів приділили питанням покращення ситуації в інвестиційному співробітництві, адаптації двосторонніх торгових зв’язків до нових умов, що склалися після вступу КНР до СОТ.
   На зустрічі сторони висловилися за покращення товарної структури торгівлі між двома країнами за рахунок підвищення в ній долі продукції високих технологій, машинобудування та електроніки.
   До головних завдань роботи на найближчу перспективу віднесено: розвиток прогресивних форм економічних зв’язків, забезпечення їх довготермінової і стабільної основи, інтенсифікацію техніко-економічного та інвестиційного співробітництва, вдосконалення системи обслуговування торговельних операцій.
   Сторонами досягнуто домовленості про створення спільної групи з вирішення проблеми “неорганізованої торгівлі” (так звана човникова торгівля).
   Довідково. За інформацією російської сторони обсяг “неорганізованої торгівлі” між двома країнами у минулому році склав близько 9 млрд. дол. США, що дозволяє оцінити загальний обсяг російсько-китайського товарообігу в 20 млрд. дол. США.
   Керівниками урядів двох країн наголошено на необхідності зосередження зусиль на розвитку взаємовигідного співробітництва в паливно-енергетичній сфері, яке у майбутньому матиме стратегічний характер.
   Росія готова задовольнити значну частину потреб Китаю в нафті, природному газі і створенні нових об’єктів інфраструктури та енергетики.
   В свою чергу, китайська сторона зазначає, що після завершення будівництва нафтопроводу “Росія-Китай” до КНР щорічно буде поставлятися 20-30 млн. тон нафти. За своїм обсягом російсько-китайське співробітництво в енергетичній сфері може перевищити половину існуючого товарообігу.
   На зустрічі голів урядів було оголошено про наміри надати всебічну підтримку компаніям двох країн в реалізації проекту газопроводу “Захід-Схід”, який має стратегічне значення для розвитку російсько-китайського співробітництва в галузі газової промисловості.
   Було також наголошено на важливості активізації взаємодії в галузі широкого використання атомної енергії, у сфері будівництва та забезпечення безпеки функціонування атомних електростанцій.
   Відзначено важливість поглиблення співробітництва двох країн в сфері транспорту, освіти, туризму (прийнято рішення про створення підкомісії в галузі туризму), засобів масової інформації.
   Серед інших пріоритетів сторони виділили російсько-китайське співробітництво у сфері зв’язку і інформаційної індустрії, а також надання сприяння російським операторам мобільного зв’язку в доступі на китайський ринок телекомунікаційних послуг.
   Прийнято рішення про створення спільного електронного сайту російсько-китайської торгівлі і створення спільного науково-дослідного центру у сфері зв’язку.
   В рамках Угоди між Російським авіаційно-космічним агентством і Державною комісією з оборонної науки, технологій і промисловості КНР , що була підписана 17 квітня 2002 року, сторони висловили наміри розпочати розробку спільної Програми співробітництва Росії і Китаю в галузі розробок, виробництва і поставок перспективної авіаційної техніки.
   В ході переговорів було підписано Угоду щодо надання Торговельно-промисловим банком Китаю експортного кредиту Зовнішторгбанку Росії на суму 200 млн. дол.. США для фінансування закупівель російськими імпортерами китайської продукції.
   
   За оцінками російської сторони, обсяг товарообігу між Росією і Китаєм через 10 років може досягти 30 млрд. дол..США.
   Передбачається, що зростанню взаємної торгівлі повинна сприяти реалізація нових спільних проектів у галузі енергетики, а також сільського господарства. Зокрема, Росія братиме участь у програмі економічного розвитку західних провінцій КНР. Крім того, Росія розраховує взяти участь у розвитку китайської гідроенергетики.
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5737 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус