ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Мононуклеоз  
Зубное протезирование в городе Москве - как восстановить свою красивую улыбку  
Розтягування перед заняттями спортом. Міфи й правда  
Життя в прекраснім місті Оттава  
Хорол пишається своїми вихованцями!  
Формування правильної постави та профілактика плоскостопості  
Наращивание волос - что это?  
Технологія приготування наливок  
Як Зберегти Родину або Що може швидше всього поліпшити сімейні відносини, а що їх зруйнувати  
10 кращих гітаристів усіх часів  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
бюджет   Роздільне   полинь   помощь   роль   масло   управління   масаж   ПРОВЕРКИ   доріжка   контакти   едкий   тиждень   елетероукок   тест  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Китайсько-пакистанські відносини
Китайсько-пакистанські відносини
Пакистан одним із перших визнав Китайську Народну Республіку. 21 травня 1951 року між двома країнами були встановлені дипломатичні відносини. У листопаді 1974 року між КНР і Пакистаном встановлено пряме авіасполучення.



   
   Політичні відносини.
   Пакистан одним із перших визнав Китайську Народну Республіку. 21 травня 1951 року між двома країнами були встановлені дипломатичні відносини. У листопаді 1974 року між КНР і Пакистаном встановлено пряме авіасполучення.
   Відносини КНР і Пакистану розвиваються по вісхідній. Заслуговує на увагу, зокрема, той факт, що першою закордонною поїздкою генерала П.Мушаррафа в якості президента Пакистану був його державний візит до Пекіну у січні 2001 року. У грудні того ж року він знову відвідав Китай з робочим візитом. Враховуючи стратегічний рівень двостороннього співробітництва між Китаєм та Пакистаном, якого було досягнуто протягом останніх 10-ти років, лідери двох країн знайшли спільні точки зору з багатьох питань, які розглядалися під час візитів. Президенти двох держав тільки у поточному році зустрічалися двічі, перший раз – у червні в м.Алмаати під час проведення Наради з взаємодії і заходів довіри в Азії, другий раз – у серпні під час візиту П.Мушаррафа до КНР. Рівень візиту та проведених у китайській столиці зустрічей засвідчив, що Ісламабад залишається основним стратегічним союзником Пекіна у Південній Азії.
   
   Впродовж антитерористичної операції США та Великої Британії в Афганістані, лідери КНР та Ісламської Республіки Пакистан постійно проводили консультації, які стали ще одним прямим підтвердженням того, що Пакистан залишається основним стратегічним союзником Пекіна в регіоні. Дві країни розділяють думку про те, що процес відновлення мирного життя в Афганістані повинен відбуватися в рамках рішень ООН та під її постійним контролем.
   
   Китай в принциповому плані виступає у підтримку кандидатури Пакистану на вступ до “Шанхайської організації співробітництва” (ШОС). Тим самим, КНР намагається зміцнити позицію Пакистану в процесі стабілізації обстановки в регіоні та сприяти зменшенню загрози розгортання збройного конфлікту на кордоні між Пакистаном та Індією. Крім того, в разі прийняття Пакистану в ШОС, Китай отримає надійного партнера, який буде надавати безперечну підтримку у вирішенні важливіших політичних регіональних питань в рамках зазначеної організації.
   
   Економічна сфера.
   Перша угода про співробітництво у торгівельно-економічній сфері між КНР і Пакистаном була підписана у 1963 році. У 1982 році дві країни створили Спільний комітет з питань торгівлі, економіки і технологій.
   
   Китай останнім часом надає Пакистану підтримку в реалізації його основних економічних проектів. При цьому, протягом наступних п’яти років буде значно збільшено обсяги інвестицій Китаю в економіку Пакистану, а також планується збільшеня обсягів товарообігу між двома країнами, який в даний час складає 1 млрд. 200 млн. дол США.
   
   Військова та військово-технічна сфера.
   Активне військово-технічне співробітництво між КНР та Пакистаном розпочалося наприкінці 80-років після обміну візитами керівників держав та міністрів оборони двох країн.
   
   Спільна угода між КНР та Пакистаном від 1986 року щодо співробітництва в галузі атомної енергетики значно прискорила створення Пакистаном власної ядерної зброї.
   У 1998-1999 роках у зв’язку зі звинуваченнями Пакистану в розв’язанні агресії проти Індії в Кашмірі та підтримкою Ісламабадом міжнародного терориста Усами бен Ладена, під тиском світової громадськості Китай був вимушений припинити активне військово-технічне співробітництво з Пакистаном та відмовився від “програми оборонного співробітництва” між двома країнами.
   
   Однак, у березні 2000 року на запрошення Міністерства оборони Пакистану в Ісламабад прибула делегація Міністерства оборони КНР для обговорення питань відновлення двостороннього воєнного та військово-технічного співробітництва та закупівлі Пакистаном новітніх зразків зброї та техніки. Згідно з досягнутими двосторонніми домовленостями, Ісламабаду вдалося дещо активізувати військово-технічне співробітництво з Пекіном.
   Детальну інформацію щодо військово-технічного співробітництва між Китаєм та Пакистаном на сучасному етапі Посольство надішле дипломатичною поштою 6 листопада ц.р. у листі № 6156/61-994/30 ДСК.
   
   Позиція КНР щодо “ядерного” протистояння між Пакистаном та Індією.
   В результаті здійснення у 1998 року Індією та Пакистаном серії ядерних випробувань загострилася ситуація у Південній Азії. Беручи до уваги авторитет Китаю на світовій арені, його економічний потенціал, його амбіції стати в осяжному майбутньому однією з супердержав, а також важливу роль країни як фактору стабільності та безпеки не лише в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а й у світі у цілому, важливою вбачається позиція цієї країни з питання “ядерного” протистояння Індії і Пакистану.
   
   У цьому зв’язку, першим та найважливішим завданням КНР вважає спрямування зусиль світового співтовариства на припинення та згортання ядерних програм Індії та Пакистану. Позиція китайської сторони полягає у тому, що світове співтовариство повинно проявити достатньо витримки та терпіння і не втрачати надії, якщо не вдасться досягти прогресу у короткостроковій перспективі, а “ядерні держави” мають дійти згоди щодо консолідованих дій. На переконання китайської сторони, існування реально працюючого механізму контролю за розповсюдженням ядерної зброї є в інтересах кожної країни. Якщо ж якась країна бажає використати ситуацію у Південній Азії у своїх односторонніх короткострокових політичних, економічних та стратегічних інтересах, ігноручи ті серйозні наслідки, які мали ядерні випробування у згаданому регіоні для міжнародної безпеки, то це призведе до виникнення реальної загрози довгостроковим інтересам цієї країни.
   
   Заслоговує уваги той факт, що у серпні 2002 року Китай прийняв нові внутрішні правила щодо продажу ракет і ракетних технологій. Згідно з правилами, комерційна діяльність у сфері ракетних технологій контролюватиметься безпосередньо Держрадою КНР. Цей крок зодовільнив вимоги США, які звинувачували Китай у безконтрольному продажу ракетних технологій, у тому числі Пакистану.
   
   Співробітництво у сфері науки і технологій.
   Китайсько-пакистанські контакти у сфері науки і технологій розпочалися у 60-х роках 20-го століття. З розвитком двосторонніх відносин поступово поглиблювалася кооперація у зазначенах галузях – від започаткування окремих програм до широкомасштабного співробітництва на рівні урядів двох країн. У 1976 році сторонами була підписана Угода про співробітництво у сфері науки і технологій. Відтоді було проведено 15 засідань Спільного комітету з питань науки і технологій, а також запроваджено більше 420 міжурядових програм.
   
   Співробітництво у сфері культури.
   Китай і Пакистан підтримують тісні культурні звязки. Відразу після встановлення дипломатичних відносин почали здійснюватися активні обміни культурними делегаціями та проводитися чисельні культурні заходи. У 1965 році уряди двох країн підписали Угоду про співробітництво у галузі культури. До сьогодняшнього дня сторонами запроваджено в життя 9 імплементаційних програм такої співпраці.
   
   Вбачається, що у найближчому майбутньому китайсько-пакистанське співробітництво буде активізовуватися, перш за все у військово-технічній сфері, що обумовлюється наявністю спільних поглядів на розвиток геополітичної обстановки в регіоні, поступовим переходом військово-промислового комплексу КНР до виробництва високотехнологічних зразків зброї і техніки та зацікавленістю Пакистану в придбанні новітніх зразків озброєнь, або участі в спільному їх виробництві.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5651 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус