ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Каталог статей, як засіб просування в мережі  
Гарній шиї вік не перешкода  
Наповнення сайту контентом. Що таке контент? Який має бути контент для успіху сайту?  
Що нас дратує під час сексу  
Правильне харчування з дитячих років  
Как приучить ребенка к горшку легко и непринужденно  
Українсько-китайські двосторонні відносини  
Как расшифровать маркировку шин?  
Производство и монтаж металлоконструкций разнообразных форм - основа строительства сегодня  
10 подарков, которые не стоит дарить друзьям  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
подарки   роды   Роздільне   елетероукок   дітьми   токсоплазмоз   залоза   херсон   тиждень   косметическом   izumrud   вибрати   засіб   дитини   коліт  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Пекін
Пекін
Столиця КНР Пекін (в китайській вимові - Бейцзін, що означає Північна столиця) розташована у північній частині Великої китайської рівнини. Населення понад 12,5 млн. чол. з них близько 7 млн. мешкають у місті, інші - в приміській зоні.    Пекін належить до категорії міст центрального підпорядкування і має статус провінції.
    Історія міських поселень, з яких виник Пекін, налічує понад 4 тисячі років. У ХІІІ - XIV століттях під назвою Даду був столицею чужоземної монгольської династії Юань. У 1421 році став столицею китайської династії Мін, отримавши свою нинішню назву.
    За багатовікову історію Пекін часто спустошувався та руйнувався в результаті міжусобних війн та навал загарбників, змінював не тільки назву, але й місцезнаходження. Однак в усі періоди в основі його загального вигляду і планування залишався прямокутник. Таке розташування, що склалося історично, дійшло до нашого часу, з проходженням головної вісі міста з півночі на південь. Найбільші архітектурні ансамблі, напрямки головних магістралей міста також зорієнтовані за сторонами світу.
    В Пекіні та приміській зоні розташована значна кількість пам`яток, найдавніші з яких датуються Х століттям. Найвідоміші - зимовий імператорський палац Гугун, Храм Неба (Тяньтань), 13 могил імператорів Мінської династії, могили імператорів останньої Цінської династії, літній імператорський палац Іхеюань ("Сад найчистішої водяної брижі”), парк Бейхай, реконструйована на початку 50-х років частина Великої китайської стіни, а також монастирі буддиського, даоського, ламаїстського вірувань, що перетворені на музеї. Майже всі монастирі - діючі. В Пекіні є кілька мечетей та християнських церков (православна церква не представлена).
    У вересні 1949 року Пекін був проголошений столицею КНР (до цього з 1927 року столиця гоміньданівського Китаю знаходилася в Нанкіні).
    Пекін - один з провідних промислових центрів Китаю. В ньому представлені практично усі галузі сучасного виробництва - від чорної металургії, хімічної промисловості, машинобудування до легкої і харчової промисловості. Загальна площа орних земель у приміських повітах перевищує 90 тис. га. Останнім часом розширюється залучення зарубіжних інвестицій. В числі найвідоміших підприємств за участю іноземного капіталу - автомобільний завод "Бейцзін-джип".
    Хоча Пекін і не належить до числа міст-піонерів в галузі господарських реформ, тут також досить активно проводиться акціонування, реструктуризація, злиття державних підприємств. В експериментальному порядку створюються зони техніко-економічного розвитку, технополіси тощо.
    У 1996 році Народним урядом м. Пекіна було прийнято програму розвитку економіки столиці до 2010 року. Протягом цього періоду середньорічні темпи економічного росту складають в середньому 10,7%, валовий внутрішній продукт у 2010 році дорівнюватиме - 540 млрд. юанів. На душу населення виробляється продукції на 19800 юанів у 2000 році та заплановано на 43600 юанів у 2010 році.
    У результаті реструктуризації економіки міста швидко зростає питома вага в ній сфери послуг: з 52,9% в 2000 році до 63,1% в 2010 році. Пріоритетними секторами економіки стають банківська діяльність, страхова справа, туризм, транспорт і зв`язок, з виробничих галузей провідні позиції посідають електроніка, біохімічна та фармацевтична промисловість.
    Пекін є великим ринком нерухомості, в місті діє 760 ріелтерських компаній. Вартість звичайного житла складає 200 - 800 юанів за 1 кв. м, комерційного - 8000 - 10000 юанів, високоякісних офісних приміщень в середньому 1800 дол. США за 1 кв. м.
    У Пекіні зареєстровано понад 1,5 млн. автомобілів, 9,4 млн. велосипедів.
    Столиця - найбільший науковий та культурний центр Китаю. Тут розташовані Академія наук і Академія суспільних наук КНР, близько 200 НДІ різного профілю, понад 80 ВУЗів, у т.ч. такі відомі як Пекінський університет, Народний університет Китаю, університет "Ціньхуа". В місті 16 музеїв, 8 виставочних центрів, 32 публічні бібліотеки, 115 кінотеатрів, 20 театрів, близько 20 стадіонів і спортивних залів, 34 парки. Діє метрополітен (дві лінії).
    На центральній площі Пекіна - Тяньаньмень ("Ворота небесного спокою"), найбільшій площі у світі, де можуть одночасно розміститись 1 млн. чол., - розташовані: будинок Всекитайських Зборів Народних Представників, Музей революції, Пам`ятник народним героям, Будинок пам`яті Мао Цзедуна, у якому встановлена труна з його тілом.
    З початку 80-х років у місті ведеться широкомасштабне житлове та дорожнє будівництво, зводяться сучасні комплекси готелів, ділових центрів. Новий імпульс забудові міста, перш за все великими спортивними комплексами, дали Азіатські ігри 1990 р. та заплановані на 2008 рік Олімпійські ігри. Разом з тим міською владою вживаються заходи для збереження історичного вигляду міста.
    Глава міського уряду (мер) – Лю Ці. Голова Постійного комітету міських зборів народних представників - Чжен Цзянмінь.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4620 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус