ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Носики-кирпатики сопуть  
Із зими в літо гарячий квартет  
Ручні міксери Robot-Coupe  
ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХРАНЕ ТРУДА ПРИ ПРОИЗВОДСТВЕ ГИДРОИЗОЛЯЦИОННЫХ РАБОТ  
Фляки після пластичної операції  
Як консерванти впливають на дітей  
Диетическое питание при заболеваниях внутренних органов  
Дорога моя простата  
Чому потіють пластикові вікна?  
Право дитини на ім'я, по батькові й прізвище  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
жінок   Arnold   Напівсолодке   мода   ТЮТЮНОВИХ   heelys   призначення   токсоплазмоз   біль   Вона   рожа   мобильный   свет   мануальна   спирт  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Зовнішня політика КНР
Зовнішня політика КНР
Нове китайське керівництво, яке було визначено на першій сесії Всекитайських зборів народних представників десятого скликання (5-18 березня), спочатку своєї діяльності зіткнулося з „трьома викликами сучасності”.   Проведення міжнародною коаліцією на чолі з США війни в Іраку, загострення ядерної кризи на Корейському півострові та ускладнення епідеміологічної ситуації, що склалася в результаті розповсюдження у державі епідемії атипової пневмонії поставило китайських керівників „четвертого покоління” перед необхідністю корегування зовнішньополітичної стратегії країни.
   З огляду на це зовнішньополітична діяльність КНР протягом останнього часу відзначалася низкою успішних дипломатичних кроків на міжнародній арені та продовженням активного діалогу з провідними світовими державами і сусідніми країнами.
   Приділяючи значну увагу розвитку китайсько-американських та китайсько-російських відносин, зовнішньополітичному відомству КНР вдалося виробити виважену позицію держави щодо врегулювання іракської проблеми, дотримання якої дозволило уникнути прямої конфронтації зі Сполученими Штатами та їх союзниками, а також зберегти авторитет Китаю у світі, як країни, яка підтримує діяльність ООН та виступає проти застосування військової сили під час вирішення міжнародних проблем. Так, в офіційних заявах китайська сторона висловлювала занепокоєння загостренням ситуації в регіоні Перської затоки, наголошувала на негативному ставленні до військових дій США проти іракського народу та на необхідності дотримання Іраком рішень і резолюцій Ради Безпеки ООН. Водночас, намагаючись протидіяти розгортанню військової операції в Іраку, китайська дипломатія виступала за збереження „провідної ролі” ООН у вирішенні міжнародних проблем. Такі дії Пекіну були обумовлені занепокоєністю втратити можливість нарівні з Росією і США впливати на вирішення міжнародних проблем через використання у рамках РБ ООН права вето.
   Усвідомлюючи прагнення КНДР якомога вигідніше розіграти ядерну та ракетну карти у своїх відносних із зовнішнім світом, зусилля китайського зовнішньополітичного відомства протягом звітного періоду концентрувалися на залученні Пхеньяну до багатостороннього переговорного процесу. Проведення у Пекіні 22-24 квітня ц.р. тристоронніх північнокорейсько-китайсько-американських переговорів засвідчили тимчасову перемогу китайської дипломатії у напрямі врегулювання кризи на Корейському півострові, а також заклали фундамент для розвитку подальших контактів зацікавлених сторін. Разом з цим, політика китайського балансування між КНДР та США, яка направлена на збереження нинішнього статус-кво в регіоні, спотикається через намагання Вашингтону залучити до переговорного процесу Японію та Республіку Корея, що нівелюватиме провідну роль КНР у вирішенні „корейської проблеми”. Така ситуація змушує китайську дипломатію відійти від позиції „активного спостерігача” та значно активізувати свої дипломатичні зусилля щодо збільшення впливу на керівництво КНДР.
   Значним досягненням зовнішньополітичної діяльності КНР у рамках регіональних структур безпеки є завершення процесу юридичного оформлення Шанхайської організації співробітництва (ШОС) і набуття нею статусу міжнародної структури, яка координуватиме військово-політичні зусилля Китаю, Російської Федерації, Киргизстану, Казахстану, Таджикистану і Узбекистану у боротьбі з регіональними проявами тероризму та сепаратизму. Під час цьогорічного травневого самміту ШОС главами держав-учасниць було затверджено кандидатуру Посла КНР у Росії Чжан Дегуана на посаду виконавчого секретаря, узгоджено порядок формування і виконання бюджету організації, терміни початку роботи її робочих органів - Секретаріату і Регіональної антитерористичної структури. Поряд з цим, значна увага учасниками організації була приділена пошуку шляхів оптимізації і розширення багатостороннього торговельно-економічного співробітництва.
   Як і раніше, активізуючи зовнішньополітичну діяльність, китайське керівництво значну увагу приділяє розвитку двосторонніх відносин.
   Здійснення новообраним Головою КНР першого закордонного візиту до Російської Федерації продемонструвало особливе ставлення з боку Китаю до розвитку китайсько-російського співробітництва. Сторонами було позитивно оцінено результати “партнерських відносин стратегічної взаємодії” у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурній та інших сферах, які базуються на положеннях Договору про добросусідство, дружбу і співробітництво між Росією та Китаєм від 16 липня 2001 року. Ху Цзіньтао наголосив також на спадкоємності зовнішньої політики КНР та готовності до зміцнення двосторонніх стосунків у дусі "створення нового на основі досягнутого попередниками”.
   Досягнутий рівень китайсько-російської взаємодії з міжнародних питань, створення ШОС та надання взаємної підтримки в антитерористичній боротьбі, ріст двосторонніх політичних та торговельно-економічних контактів, активна військово-технічна співпраця дозволяють зробити висновок про наявність реальних засад взаємодії Китаю і Росії у питанні стримування "нової" політики Сполучених Штатів Америки в Центральній Азії та Азіатсько-тихоокеанському регіоні.
   Китайсько-американські відносини протягом звітного періоду характеризувалися прагненням Китаю уникаючи прямої конфронтації знаходити відповідні точки дотику і спільні інтереси. Саме досягненню цієї мети слугувала поїздка до Китаю у лютому ц.р. Державного секретаря США К.Пауелла, який напередодні війни в Іраку намагався заручитися підтримкою якомога більшої кількості країн світу. Як наслідок, досить стримана позиція КНР забезпечила китайській стороні можливість маневру з метою збереження конструктивних відносин зі США та отримання для офіційного Пекіну певних дивідендів у вирішенні інших життєво важливих для Китаю міжнародних питань.
   Подальшому розвитку китайсько-американського співробітництва сприяли переговори Голови КНР Ху Цзіньтао і Президента США Дж.Буша під час неофіційного діалогу лідерів країн Півдня та Півночі, який відбувся 1-2 червня ц.р. у м.Евіан (Франція). Перша офіційна зустріч новообраного Голови КНР з американським президентом, головним чином, торкалася проблеми ядерної програми Північної Кореї, а також питань взаємодії двох країн у боротьбі з міжнародним тероризмом та злочинністю, сприяння розвитку світової економіки, охорони довкілля.
   Водночас, ключовим фактором розвитку китайсько-американських стосунків залишається „тайванське питання”. Аналіз дій адміністрації США свідчить, що на сьогоднішній день китайській стороні не вдалося вплинути на зміну підходів Білого Дому до розвитку співробітництва з Тайванем.
   Зовнішньополітичному відомству КНР вдалося забезпечити проведення виваженої політики конструктивного співробітництва з сусідніми країнами з метою створення необхідного мирного оточення та життєвого простору для економічного розвитку країни. В результаті низки візитів міністра закордонних справ КНР до В’єтнаму, Кампучії та Таїланду вдалося значно покращити з ними двостороннє співробітництво. Окремо необхідно відзначити зусилля китайської дипломатії на індійському напрямку. Проведений обмін візитами керівників урядів двох держав дозволив досягти принципової домовленості щодо початку вирішення китайсько-індійського територіального конфлікту. Так, під час червневого візиту до КНР, індійський прем’єр вперше заявив про визнання Тибету невід’ємною частиною Китаю. З налагодженням китайсько-індійських відносин значно підвищується роль КНР і в урегулювання іншої надзвичайно складної проблеми – індо-пакистанського конфлікту.
   Значна увага китайською стороною приділялася також співробітництву з Японією, Республікою Корея та країнами АСЕАН, насамперед, питанню створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями організації, а також спільній протидії розповсюдженню у регіоні атипової пневмонії. Питання функціонування зони вільної торгівлі були обговорені під час зустрічі керівників зовнішньополітичних та економічних відомств країн "АСЕАН + 3" і "АСЕАН + Китай" та було розпочато конкретну підготовку щодо створення такої зони на рівні експертів.
   Проблема атипової пневмонії в умовах Китаю отримала значний зовнішньополітичний відтінок, стимулювала необхідність демонстрації офіційним Пекіном світу покращення відкритості та ефективності роботи нової влади. Вперше за останні роки Пекін зняв обмеження на оприлюднення реальних даних щодо стану епідемії в державі та налагодив відкриту співпрацю з експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Проте, китайська дипломатія продемонструвала і необхідну жорсткість у відстоюванні державних інтересів і політики „одного Китаю” шляхом протидії вступу Тайваню до ВООЗ. Вжиття ефективних засобів боротьби з розповсюдженням вірусу зміцнило міжнародний авторитет держави та укріпило довіру китайського народу до нового керівництва.
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7110 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус