ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Наповнення сайту контентом. Що таке контент? Який має бути контент для успіху сайту?  
Важкі пологи, як це буває  
Весільні сукні 2011 мода на принцес  
Звукозапис у польових умовах  
Топ-10 самих незвичайних дієт  
Сухий кашель  
«А дети играют с шарами, шары улыбаются им…». Кременчугский дом малютки празднует День защиты дитей  
Чайна Лао Ше  
Печать постеров и плакатов  
Міні пароконвектомат Unox  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
столи   морозник   УСТАНОВЧІ   одяг   футбол   фотоапарат   полинь   пальто   засипати   Общее   isic   Виникнення   накладна   озноб   легенів  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Українсько-китайські двосторонні відносини
Українсько-китайські двосторонні відносини
Китайська Народна Республіка визнала незалежність України 27.12.91 р. Дипломатичні відносини між двома країнами були встановлені 04.01.92 року.
   Посольство України в КНР було засновано 23 березня 1993 року. Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР – Михайло Борисович Резник (вручив Вірчі грамоти – 8.11.2001 р.).


Посольство КНР в Україні функціонує з 1992 року. Посол КНР в Україні – Лі Гобан (вручив Вірчі грамоти 28.11.2000 р.).
   
   Політичні відносини
   Динаміка візитів вищих посадових осіб України і КНР (1992-2002 рр.)
   до Китайської Народної Республіки в Україну
   посадова особа рік посадова особа рік
   Президент України Л.Кравчук листопад
   1992 р. Віце-прем’єр Державної Ради КНР, Міністр закордонних справ КНР Цянь Цічень вересень 1993 р.
   Голова Верховної Ради України І.Плющ квітень
   1993 р. Голова КНР Цзян Цземінь вересень 1994 р.
   Віце-прем’єр-міністр, міністр оборони України В.Шмаров квітень
   1995 р. Прем’єр Державної Ради КНР Лі Пен червень
   1995 р.
   Президент України Л.Кучма грудень
   1995 р. Голова ПК ВЗНП Цяо Ши березень 1996 р.
   Прем’єр-міністр України В.Пустовойтенко грудень
   1997 р. Віце-прем’єр Державної Ради КНР У Банго березень 1997 р.
   Міністр оборони України О.Кузьмук квітень
   1998 р. Член Державної Ради КНР, міністр оборони КНР Чи Хаотянь червень
   1997 р.
   Міністр закордонних справ України Б.Тарасюк грудень
   1998 р. Член Державної Ради КНР У Ї березень 1999 р.
    Голова ПК ВЗНП Лі Пен червень
   2000 р.
    Член Центральної військової ради, Начальник Головного управління озброєнь НВАК
   Цао Ганчуань Квітень 2001 р.
    Міністр закордонних справ КНР Тан Цзясюань квітень
   2001 р.
    Голова КНР
   Цзян Цземінь
    липень
   2001 р.
   Міністр закордонних справ України А.Зленко січень
   2002 р. Голова НПКРК
   Лі Жуйхуань травень
   2002 р.
   Голова Верховної Ради України І.Плющ лютий
   2002 р. Член Центральної військової ради, Начальник ГШ НВАК Фу Цюанью Травень 2002 р.
   Президент України
   Л.Д.Кучма листопад
   2002 р. Завідуючий Міжнародним відділом ЦК КПК Дай Бінго вересень 2002 р.
   
    Член Державної Ради КНР, керівник Секретаріату Держради Ван Чжунюй жовтень
   2002 р.
   
   Україна і Китай надають важливого значення взаємодії у рамках міжнародних організацій. Існує чимало питань, з яких позиції сторін близькі або збігаються: протидія гегемонізму і політиці сили у міжнародних відносинах, ядерне роззброєння, реформа системи ООН, боротьба з міжнародною злочинністю і тероризмом тощо. Дві країни надають підтримку одна одній у роботі комітетів і комісій ООН. Свідченням високого рівня двосторонньої співпраці стала підтримка Китаєм кандидатури України на виборах до непостійних членів РБ ООН на 2000-2001 роки.
   Активно розвивається міжпарламентське співробітництво між двома країнами. У Верховній Раді України та Всекитайських зборах народних представників активно працюють групи дружби.
   Регулярність політичного діалогу забезпечується консультаціями між зовнішньополітичними відомствами України і КНР на рівні міністрів та заступників міністрів закордонних справ двох країн. На сьогоднішній день відбулося сім раундів двосторонніх консультацій та два раунди консультацій між консульськими та договірно-правовими департаментами МЗС.
   Між двома країнами задекларовані відносини конструктивного партнерства. Китай був першою країною, яка надала Україні гарантії ядерної безпеки у зв’язку з відмовою нашої держави від ядерної зброї.
   У липні 2001 року під час другого державного візиту до України Голови КНР Цзян Цземіня лідерами двох країн підписана Спільна декларація про дружбу і всебічне співробітництво у ХХІ столітті, в якій китайська сторона підкреслила, що гарантії ядерної безпеки Україні не мають часових обмежень. Цю позицію було ще раз підтверджено в ході візиту в КНР Президента України Л.Д.Кучми у листопаді 2002 р.
   
   Договірно-правова база українсько-китайських відносин
   Договірно-правова база двосторонніх відносин нараховує понад 100 документів. Головними з них, що регулюють політичні відносини між Україною та КНР, є Спільне комюніке про встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР (04.01.92 р.), спільні українсько-китайські комюніке (31.10.92 та 24.06.95 рр.), Спільна (Київська) Декларація між Україною та КНР (06.09.94 р.), Спільна (Пекінська) Декларація про розвиток і поглиблення відносин дружби і співробітництва між Україною та КНР (04.12.95 р.) а також Спільна (Київська) Декларація про дружбу і всебічне співробітництво у ХХІ столітті (21.07.01 р.).
   Торговельно-економічне співробітництво між Україною та КНР регламентують Угоди про торговельно-економічне співробітництво (08.08.92 р.), про створення українсько-китайської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (31.10.92 р.), про заохочення та взаємний захист інвестицій (31.10.92 р.), про уникнення подвійного оподаткування та ухилень від сплати податків на доходи і майно (04.12.95 р.), про співробітництво між Національним банком України та Народним банком Китаю (04.12.95 р.), про співробітництво у галузі оцінки відповідності товарів, що експортуються та імпортуються (02.04.97 р.), а також Декларація між Урядом України та Урядом КНР про подальше зміцнення торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва (22.12.97 р.).
   
   Торговельно-економічні відносини
   Торгівельно-економічні відносини України з КНР є найважливішою складовою частиною всього комплексу українсько-китайських відносин. Їх розвиткові сприяє відсутність суттєвих розбіжностей в політичному плані, взаємовигідність співробітництва і взаємодоповнюваність економік обох країн. Актуальним питанням для України є також можливість використання фактору економічної взаємодії з КНР з метою нарощування присутності нашої держави в Азіатсько-тихоокеанському регіоні.
   Між Україною і КНР тільки на міжурядовому рівні укладено цілу низку угод економічного характеру, а саме: про торгівельно-економічне співробітництво; про заохочення і взаємний захист інвестицій; про Міжурядову українсько-китайську комісію з питань торгівельно-економічного співробітництва; про уникнення подвійного оподаткування; про морський транспорт; про оцінку відповідності продукції, що експортується та імпортується; про науково-технічне співробітництво; Меморандум про взаєморозуміння між Урядом КНР та Урядом України щодо нормальної торгівлі сталлю тощо.
   Україна надає важливого значення подальшому розвиткові та поглибленню торгівельно-економічного співробітництва з КНР. Свідченням цього є діяльність Міжурядової українсько-китайської комісії з питань торгівельно-економічного співробітництва (Комісія). Відбулося шість засідань Комісії, почергово в Києві та Пекіні (у 1994, 1995, 1997, 1998, 2000, 2001 роках). З квітня 2000 року головою української частини Комісії призначено Державного секретаря Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України А.І.Гончарук. Китайську частину Комісії очолює заступник Міністра зовнішньої торгівлі та економічного співробітництва КНР Чжоу Кежень.
   Аналіз стану торгівельно-економічного співробітництва між Україною та КНР свідчить, що протягом кількох останніх років Китай за обсягом двосторонньої торгівлі входить до п'ятірки провідних зовнішньоторговельних партнерів України.
   Динаміка товарообігу між Україною та Китаєм за 1997-2002 роки свідчить про тенденцію до поступового збільшення двосторонньої торгівлі після азіатської кризи 1998 року. Згідно зі статистичними даними китайської митної адміністрації, обсяг торгівлі між Україною і континентальним Китаєм у 2001 році склав 857,7 млн. дол. США, що на 31,1 відсотка більше порівняно з минулим роком. При цьому експорт України до Китаю зріс на 34,3 відсотка і досяг 610,4 млн. дол. США, а імпорт України з КНР зріс на 81,2 відсотка і склав 247,3 млн. дол. США. Позитивне сальдо України у торгівлі з Китаєм у 2001 р. становило 363,1 млн. дол. США.
   Що стосується даних українських статистичних органів стосовно товарообігу між Україною та КНР, то він у 2001 році склав 737,1 млн. доларів США. У зв'язку з тим, що методика обчислення обсягів експортно-імпортних операцій в КНР відрізняється від української, існують деякі розбіжності в статистичних показниках товарообігу між двома країнами. Причиною цих розбіжностей є неврахування українськими статистичними органами експорту з України через треті країни. Оскільки значна частка українського експорту прямує до Китаю через посередників, зареєстрованих в різноманітних офшорних зонах, можна вважати, що обсяги двосторонньої торгівлі, відображені офіційною українською статистикою, дещо занижені і не відповідають реальному стану торгівельно-економічного співробітництва між Україною і КНР (Китай же навпаки реєструє імпортні поставки за сертифікатом країни походження).
   Китай експортує в Україну, в основному, товари народного споживання, вироби легкої та текстильної промисловості, взуття, мінеральні добрива (карбонат магнію), комп’ютерну техніку, прилади побутової електротехніки та електроніки, тютюнову сировину, деякі види електричних машин, вогнетривкі матеріали (магнезит), а також продукти харчування (арахіс, рис, чай).
   Аналіз структури товарообігу між Україною та Китаєм показує, що основними товарами українського експорту до КНР в останні роки були чорні метали, продукція машинобудування та електротехнічне обладнання. Українські виробники поставляли до Китаю також металургійне обладнання, вантажні автомобілі, залізничні вагони, електронні комплектуючі тощо. Однак за передостанні три роки такі поставки дещо скоротилися. Причинами звуження номенклатури експортної продукції з України до КНР були освоєння виробництва аналогічної продукції китайськими підприємствами, скорочення обсягів виробництва машинобудівної продукції в Україні, посилення загального рівня конкуренції на внутрішньому ринку Китаю завдяки розширенню присутності на ньому продукції європейських і японських виробників.
   Слід зазначити, що з поточного року суттєво покращилась ситуація, яка панувала в китайсько-українській торгівлі останніми роками. Почала змінюватись тенденція одноманітності українського експорту до КНР, основу якого складали чорні метали та вироби з них (74 % у минулому році). За підсумками трьох кварталів 2002 р. частка цієї продукції склала вже лише 58,9 % від загальної структури нашого експорту. Продукція машинобудівної галузі навпаки збільшилась до 10 % (5 % минулого року) та 22,5 % - продукція хімічної галузі (2 % минулого року). При цьому, в 2002 році вдалось, практично, відновити обсяги поставок українських добрив (карбаміди). Дещо збільшились обсяги експорту сільськогосподарської продукції, деревини та виробів з неї.
   Активізація торговельних відносин вплинула і на загальний товарообіг між Україною та континентальним Китаєм, який досяг за підсумками 8 місяців ц.р. 814 млн. доларів США (приріст більш ніж на 45 % порівняно з аналогічним періодом минулого року). Товарообіг України з "Великим Китаєм" (КНР, Гонконг, Тайвань, Макао) перевищив один мільярд доларів США за вісім місяців ц.р. Таким чином, не зважаючи на несприятливу кон’юнктуру світового ринку за основними українськими експортними товарами, вдалося не тільки зберегти обсяги українсько-китайської торгівлі, а й значно підвищити їх.
   Зазначеному безумовно сприяло відносне збереження обсягів поставок української сталі до КНР, що вдалось завдяки підписанню у травні ц.р. Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом КНР щодо нормальної торгівлі сталлю.
   З урахуванням тенденції до кількісного та якісного збільшення показників товарообігу між Україною та Китаєм, є підстави розраховувати, що за підсумками 2002 року двостороння торгівля між нашими країнами може досягти рекордної позначки.
   
   Науково-технічне співробітництво
   Двостороннє науково-технічне співробітництво між Україною і Китайською Народною Республікою здійснюється по таких основних напрямках: оборонні галузі промисловості; академічна наука і технології; галузева наука і технології; дослідження і використання космічного простору в мирних цілях; експортний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення і подвійного використання; охорона інтелектуальної власності; медична наука та охорона здоров’я.
    Для подальшого розвитку ефективного взаємовигідного науково-технічного співробітництва існує необхідна нормативно-правова база: міжурядові угоди про науково-технічне (1992), торговельно-економічне (1992), військово-технічне (1995) співробітництво і про співробітництво у сфері дослідження і використання космічного простору у мирних цілях (1996); міжурядова декларація про подальше поглиблення торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва (1997); міждержавна декларація про зміцнення дружби і всебічного співробітництва у XXI сторіччі (2001); договір про наукове співробітництво між Національною академією наук України та Академією наук Китаю (1992); угода між міністерствами охорони здоров’я України і КНР про співробітництво в галузі охорони здоров’я і медичної науки (1992), міжурядова угода про співробітництво у галузі охорони інтелектуальної власності (2002); міжвідомчий протокол про співробітництво в галузі авіабудування (2002).
   Налагоджено та ефективно працюють механізми координації двостороннього науково-технічного співробітництва (у складі Міжурядової українсько-китайської комісії з торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва діють міжвідомчі Підкомісії у галузях дослідження і використання космічного простору у мирних цілях і науково-технічного співробітництва).
   Головними передумовами подальшого ефективного розвитку взаємовигідного науково-технічного співробітництва є: наявність у сторін високого науково-технічного потенціалу та його взаємодоповнюваність у багатьох галузях; наявність обопільної зацікавленості щодо розширення і поглиблення співробітництва, переходу його в нову якість і вдосконалення у зв’язку з цим існуючої нормативно-правової бази співробітництва.
    Для української сторони головним завданням в процесі науково-технічного співробітництва з Китаєм є перехід на якісно новий рівень співробітництва на основі конкретних спільних проектів науково-технічної і виробничої кооперації між суб’єктами господарювання, який може створити підгрунтя для збільшення товарообігу і сталого взаємовигідного співробітництва в майбутньому.
   Активно і продуктивно здійснюється співробітництво в оборонних галузях промисловості за координації з боку Міністерства промислової політики України і Комісії з оборонної науки, технологій і промисловості КНР. Існує взаємна зацікавленість щодо розвитку співробітництва у галузях кораблебудування і звичайних озброєнь.
   Підписано і виконується контракт між АНТК ім.Антонова і Китайською авіабудівною корпорацією AVIC I щодо спільної розробки суперкритичного крила для китайського ближньомагістрального пасажирського реактивного літака.
   В стадії виконання знаходяться декілька контрактів, які укладено ДК “Укрспецекспорт” з китайськими уповноваженими організаціями та які виконуються підприємствами і організаціями оборонних галузей промисловості України, зокрема, з розробки і виготовлення радіолокаційного і радіотехнічного обладнання, апаратури орієнтації і наведення об’єктів, апаратури зв’язку та ін.
   Виконуються спільні роботи в рамках 5-річної програми дослідження і використання космічного простору в мирних цілях у 2001-2005 роках, прийнятої обома сторонами в 2000 році на третьому засіданні Підкомісії з питань співробітництва у цій галузі.
   Спільно виконуються і фінансуються 15 проектів в галузі науки і техніки, що були визначені на четвертому засіданні Підкомісії з питань науково-технічного співробітництва, яке відбулося в Києві у вересні 2002 року.
    Українська експозиція авіаційної техніки успішно представлена на міжнародній виставці в китайському м. Чжухаї.
    В роботі третьої міжнародної авіакосмічної виставки “АвіасвітХХІ”, яка проходила в Києві у вересні 2002 року, взяли участь делегації китайських фахівців з корпорації “Велика стіна”, корпорації AVIC I, міністерства науки і технологій, інших китайських організацій.
   Національна академія наук України і Китайська академія наук вивчають можливості виконання спільних робіт по 136 конкретних можливих проектах в галузі академічної науки і технологій. Найближчим часом буде відкрито українсько-китайський Центр зварювальних технологій, угоду про створення якого було підписано між Інститутом електрозварювання ім. Патона НАНУ і Харбінським інститутом зварювання.
    На цей час розглядається питання щодо створення міжвідомчої українсько-китайської робочої групи з координації співробітництва в галузі медичної науки та охорони здоров’я в рамках виконання Угоди від 1992 року про співробітництво між міністерствами охорони здоров’я обох країн.
   
   Військово-технічне співробітництво
   Значні перспективи має співпраця двох країн і у військовій та військово-технічної сферах. Головними документами, які регламентують українсько-китайську співпрацю у цієї області, є Угода між Урядом України та Урядом КНР про військо технічне співробітництво (06.04.95 р.), Угода про військове співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством оборони КНР (06.04.95 р.), Протокол про створення та Положення про координаційну комісію з питань ВТС між Збройними силами України та Народно-визвольною армією Китаю (18.04.01 р.).
   За останні роки регулярними стали обміни візитами представників, яки представляють оборонні відомства та оборонно-промислові комплекси обох країн. Тільки за останні два роки таких візитів нараховується 6. Набуває розвитку нова форма військової співпраці – у червні 2002 року з дружнім візитом Севастополь відвідав загін кораблів ВМС НВАК. Збільшилося число військовослужбовців НВАК, яки навчаються у військових учбових закладах Міністерства оборони України, на кінець 2002 року їх загальна кількість складає близько 60 чоловік. У 2003 навчальному році ця кількість збільшиться ще на 40 слухачів. Спостерігається тенденція активізації обміну делегаціями військових науковців та професорсько-викладацького складу військових учбових закладів обох країн. Урядова делегація України та представники підприємств ОПК України вже в другий раз братимуть участь у міжнародному Авіакосмічному салоні “Airshow China – 2002”, що буде проходити у м.Чжухай (Південний Китай) з 4 до 7 листопада 2002 року. У січні 2002 року укладений контракт на поставку в КНР комплексів пасивного спостереження за повітряними та морськими просторами українського виробництва (“Кольчуга”).
   Продовжується підготовча робота до Другого засідання українсько-китайської координаційної комісії з питань ВТС, засідання якого планується провести у грудні ц.р. Саме на цьому форумі буде розглянуте питання про переведення статусу комісії у площину Міжурядової.
   
   Гуманітарне співробітництво
   Гуманітарна сфера є важливою складовою розвитку українсько-китайських відносин.
   Співробітництво між Україною та КНР у галузі культури базується на засадах Угоди про культурне співробітництво (жовтень 1992 року), Програми розвитку співробітництва у галузі культури на 1993-1995 рр. (липень 1993 року) та Плану про культурне співробітництво між міністерствами культури України та КНР на 2001-2003 рр. (квітень 2002 року).
   Важливою подією співробітництва в галузі культури стало проведення у квітні поточного року Днів культури України в КНР.
    Двосторонні обміни та співробітництво між Україною та Китаєм в галузі освіти регламентуються Угодою про співробітництво між міністерствами двох країн на 1999-2002 роки та Угодою про взаємне визнання документів про освіту і наукові ступені, що була укладена у 1998 році.
   На сьогоднішній день встановлено прямі контакти між 14 навчальними закладами України та 36 китайськими вищими учбовими закладами. У ВУЗах України навчається понад 5 тис. китайських студентів та стажистів.
   В інтересах України неухильно нарощувати пропагандистські зусилля, покликані підтримувати і піднімати авторитет і престиж нашої держави у китайському суспільстві; стимулювати культурні, освітні і гуманітарні обміни з метою підвищення інтересу КНР до співпраці з Україною.
   
   Міжрегіональне співробітництво
    Встановлено дружні побратимські зв’язки між низкою областей і міст України та провінціями і містами Китаю, що носять переважно характер співробітництва в торговельно-економічній сфері. Такі контакти здійснюються між Київською областю і провінцією Хубей, Хмельницькою областю і провінцією Хебей, Луганською областю і провінцією Хейлунцзян, Донецькою областю і провінцією Гуандун, Миколаївською областю і Спеціальною економічною зоною Шаньтоу, Автономною Республікою Крим і провінцією Хайнань, а також між містами Київ та Пекін, Дніпропетровськ та Сіань, Одеса та Ціндао, Харків та Тяньцзінь, Черкаси та Цзілінь, Чернігів та Цзибо, Херсон та Цзінань.
   
   Послідовне поглиблення взаєморозуміння і продовження політичного діалогу між вищими керівниками двох країн, надання взаємної підтримки на міжнародній арені, цілеспрямоване виконання положень чинних українсько-китайських документів та продовження роботи над удосконаленням договірно-правової бази, суттєве підвищення ефективності роботи спільних комісій, надання державою сприяння українським компаніям, які працюють у Китаї, загальне підвищення спрямованої на КНР пропагандистської, у т.ч. рекламної роботи - головні шляхи реалізації національних інтересів України у відносинах з Китайською Народною Республікою.
   
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 11106 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий
    Flercog12:45 20-08-2022    
Propecia Pnt <a href=http://iverstromectol.com/>stromectol kaufen ohne rezept</a> Generic Levitra
    irrerycle01:48 30-03-2022    
Vqszqa Propecia Paypal Prescription https://oscialipop.com - cialis generic 5mg Cndejg <a href=https://oscialipop.com>Cialis</a> The Art Archive Museo del Prado Madrid Gianni Dagli Orti. Lplcup sigmoid colon Qpkpeo https://oscialipop.com - Cialis


Страница: 1

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус