ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Страхи майбутніх мам  
Пошукова оптимізація форумів  
6 правил здорових зубів  
Устав предприятия, ООО.  
Вправи для очей знімаємо хворобливі симптоми  
Дитяче харчування безпечний раціон для самих маленьких  
Карієс –терпіти біль або лікувати? Що доцільніше?  
Акваріум - з чого починати  
Вагітність і прикмети  
Незвичайні послуги готелів світу  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
google   isic   роди   виробництво   MG15CDR   Twitter   роботи   аналіз   біль   форма   br-1180   застосовувати   праці   земель   видалення  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Імператорський палац Гугун (“Заборонене місто”)
Імператорський палац Гугун (“Заборонене місто”)
Палац Гугун розташований у центрі міста Пекіна, збудований за наказом третього імператора Мінської династії Чжу Ді (1408 - 1420 р.р.). З того часу і аж до Сінхайської революції 1911 року, коли останній імператор династії Цін зрікся престолу, Гугун слугував резиденцією 24 китайським імператорам.   Тепер у Китаї не залишилося більшого, ніж Гугун, історико-архітектурного комплексу, який дійшов до наших днів майже без змін.
   Палацовий ансамбль Гугун простягнувся з півдня на північ на 960 метрів, зі сходу на захід - на 750 метрів, по периметру - 3420 метрів. Палац огороджений фортечним муром висотою 10 метрів, каналом з водою шириною 5,2 метри і довжиною 6 кілометрів.
   Загальна площа комплексу - 720 тис. кв.м. Його будівлі споруджені з цегли та дерева ціною наполегливої праці та величезних матеріальних витрат. Роботи тривали 14 років. За наказом імператора у них брали участь одночасно до 200 - 300 тисяч робітників і військових. Будівельників та каменярів звозили з усього Китаю. Для будівництва імператорського палацу з півдня везли цілі стовбури дерев. Підлога палацових приміщень вистeлена цегляними квадратними плитами. Знамениті майстри випалювали глазуровану черепицю для дахів. Великі кам`яні брили досягали у вазі 5 тонн і більше. Вага однієї кам`яної плити, на якій викарбовано дракона, який ніби летить у хмарах, становить 250 тонн.
   Кількість приміщень ансамблю - 9.999 (9 - магічна цифра, символ імператора), їх площа - 150 тис. кв. м. Для огляду відкрито близько 40 тис. кв. м приміщень.
   У запасниках музею знаходиться 1 млн. експонатів, тобто сьома частина кількості всіх експонатів музеїв КНР. Виставлено для огляду 18 тис. предметів - фарфор, вироби із золота, срібла, бронзи та нефриту.
   При огляді Гугуна постійно зустрічаються цифри 5 або 7. Це пов`язано з тим, що з давніх часів китайці надавали великого значення магії цифр. Кожна з них була значущою. Так, цифра “5” означала щастя, саме тому у воротах Гугуна було зроблено 5 арок. Цифра “7” символізувала сердечність та добробут, тому кількість східців багатьох переходів у палаці дорівнює семи або ділиться на сім.
   Крім цифрової магії, у Гугуні є чимало символічних знаків, покликаних забезпечити добробут і щастя. Вважалося, що довголіття та успіх монархові принесуть зображення священних тварин та птахів (кажанів, журавлів, левів, черепах, оленів, метеликів), а також сосни та бамбука. Крім того, всюди зустрічаються зображення імператорського дракона з п`ятьма кігтями на лапах.
   Архітектурний ансамбль ділиться на дві частини - зовнішній двір і внутрішні покої. Центром групи будівель зовнішнього двору є три великих павільйони: Тайхедянь (Павільйон вищої гармонії), Чжунхедянь (Павільйон повної гармонії) та Баохедянь (Павільйон збереження гармонії). Всі три павільйони розташовані на одній високо піднятій мармуровій платформі.
   Висота павільйону Тайхедянь - 35 метрів, площа - 2377 кв.м. Посередині залу встановлено дерев`яний поміст для трону імператора, до якого ведуть 5 дерев`яних східців. Сам трон прикрашений різьб`яними драконами. Згори дзвоном нависає жовтий шовковий балдахін, на якому також зображені дракони. Над троном зроблено надпис: “Через утвердження високих ідеалів правителя, приймемо кращі закони в ім`я спокою держави”.
   Павільйон Чжунхедянь слугував місцем, де імператор відпочивав перед тим, як відправлятися до Тайхедянь. Тут же напередодні найважливіших жертвопринесень імператор знайомився з текстом молитви, яка повинна була звучати на вівтарі Неба і Землі, Сонця або Місяця і т.п. Крім того, перед найвизначнішими ритуальними подіями імператор приходив сюди для читання поздоровлень і доповідей, надісланих чиновниками з місць.
   Баохедянь - третій павільйон за рахунком, якщо йти з півдня, був місцем, де “Намісник Неба” кожного року у переддень приходу Нового року за місячним календарем (чуньцзе) і у 15-й день першого нового місяця влаштовував урочистий банкет. У ньому брали участь вищі цивільні та військові посадові особи, сановники двора, а також представники вельможного панства малих народностей Китаю.
   У цьому ж павільйоні, починаючи з часів імператора Цянь Луна (XVII століття), проходила заключна стадія державних екзаменів імперії, у ході яких визначалися претенденти на вищі посади при імператорському дворі.
   Проектувальники Гугуна прагнули відобразити у архітектурному ансамблі ідею вищого авторитету імператорської влади. З цією метою вони розташували всі головні будівлі ансамблю точно на одній вісі, яка ділить його територію на західну та східну половини. З одного боку - вищеназвані три найважливіші павільйони з прилеглими до них боковими флігелями Веньхуадянь (“Павільйон культурних досягнень”) і Уіндянь (“Павільйон військового героїзму”), з іншого - внутрішні покої та решта будівель, що посідають підпорядковане щодо зовнішнього двору місце.
   Головним входом до внутрішніх покоїв служать масивні ворота Цяньцінмень (“Ворота божественної чистоти”). Перед ними знаходяться покриті позолотою леви і такі ж великі посудини для води. Тут знаходяться три великих павільйони - Цяньцінгун (“Павільйон божественної чистоти”), Цзяотайдянь (“Павільйон земного добробуту”) та Куньнінгун (“Павільйон процвітання”).
   За часів Мінської династії і початку Цінської династії у Цяньцінгуні знаходилася резиденція імператорів. Пізніше тут було місце прийому “малого двору”, іноземних дипломатів.
   Імператриці мешкали у Цзяотайдянь, який згодом став місцем жертвопринесень богам імператорською родиною. Тут також мешкали імператорські наложниці. У теплих покоях цього павільйону імператори проводили шлюбні ночі.
   З території Внутрішніх покоїв ворота Куньнінмень ведуть до імператорського саду (площа 7 тис. кв. м). Сад розташований симетрично до центральної вісі, що є продовженням вісі всього палацового ансамблю. На північній околиці саду знаходяться задні ворота Гугуна - Шеньумень.
   Імператорський палац став музеєм з 1925 року, перетворився у один з головних об’єктів міжнародного туризму, продовжує бути найважливішим всекитайським пам`ятником культури. У музеї Гугун зібрана найбагатша колекція предметів образотворчого мистецтва та історичних цінностей, антикварних виробів, тут знаходиться також архів імператорського двору.
   Відвідання музею Гугун, як правило, включається до культурної частини програм перебування офіційних іноземних делегацій у Китаї.
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5509 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус