ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
    Імміграція
    Види туризму
    Готелі
    Дайвінг
    Дозвілля
    Китай
    Країни й міста
    Подорожі
    Працевлаштування за кордоном
    Різне про туризм
    Рекомендації подорожуючим
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Психози  
Яким повинен бути секс після пологів  
Як зустрічати Новий рік 2011 корисні поради для яскравого свята  
Природній шлях до стрункої фігури  
Кодування від зайвої ваги  
Простий секрет знаходження ідеальної ваги  
Правила встановлення металопластикових вікон.  
Как правильно ухаживать за ногтями?  
Зацукровані квіти - незвичайна прикраса  
Десять способів схуднути  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
фото   права   статті   міжрегіональне   вагітності   відгуки   картинки   новини   спирт   выгодные   додаток   жіночі   янцзи   ікра   мобильный  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Велика китайська стіна
Велика китайська стіна
Велика китайська стіна (китайська назва - Чанчен, дослівний переклад - довга стіна) - відомий пам`ятник стародавньої китайської архітектури. Стіна перетинає північну частину території Китаю із заходу на схід по гребенях гір.


Довжина стіни становить близько 5 тис. кілометрів, середня висота - 6,5 метрів, а ширина у верхній частині - 5,5 метрів. За орієнтовними підрахунками, на будівництво стіни витрачено 150 млн. кубометрів грунту і 50 млн. кубометрів цегли та каміння.
   Вважають, що якби з цегли, з якої споруджена стіна, викласти мур висотою 5 метрів і товщиною в 1 метр, то він опоясав би всю Земну кулю по екватору.
   За своєю грандіозністю - це унікальна інженерно-будівельна споруда світу. Це єдина на Землі штучна споруда, контури якої космонавти могли бачити з Місяця неозброєним оком. Стіна по праву увійшла до скарбниці світової культури. Вона відкрита для огляду і стала улюбленим місцем китайських та іноземних туристів.
   По верхній частині стіни місцями проходить дорога, якою могли пересуватися бойові колісниці. Стіна зверху з обох боків обрамлена метровими бар`єрами. У зовнішньому бар`єрі зроблено бійниці. Через певні проміжки в стіні вбудовані башти, а в місцях проходів - застави.
   З самого початку, приблизно з VII ст. до н.е., Велика китайська стіна будувалась з метою оборони. Отже, за віком вона має понад 2500 р. Особливо великих масштабів будівництво набрало в період Ціньської династії (кінець III ст. до н.е.), щоб протистояти набігам північних кочових племен гунів, які захоплювали худобу, майно, полонили людей. У 221 р. н.е. правитель Цін Шихуан направив 300-тисячне військо і завдав вирішальної поразки гунам. Для закріплення своєї перемоги він наказав з`єднати наявні ділянки фортечних стін і збудувати єдиний мур уздовж північного кордону через території нинішніх провінцій Ганьсу, Автономного району Внутрішня Монголія, провінцій Шеньсі, Шаньсі, Хебей, Ляонін. Вже тоді її у народі називали “ваньлі чханчхен” (стіна довжиною 10 тис. лі, тобто близько 5 тис. кілометрів).
   Пізніше стіна поступово продовжувалася. Первісний її вигляд - високий грунтовий вал. За Мінської династії (1368-1644 р.р.) проводилась широкомасштабна реконструкція і добудова стіни. Її облицювали камінням та цеглою. Ці заходи були спричинені набігами монголів та чжурчженів, які мешкали на просторах сучасного Північно-Східного Китаю. На той час довжина стіни досягла 12700 лі (6350 км). До наших днів добре збереглась ділянка стіни від Цзяоюйгуань до Шаньхайгуань.
   Без сумніву, Велика стіна мала важливе стратегічне значення для охорони кордонів Китайської імперії, сприяла розквіту економіки прикордонних районів і розбудові шляхів сполучення. Проте мур відіграв і своєрідну роль в історії китайського суспільства як засіб ілюзорного задуму ізолюватись від зовнішнього світу.
   У наш час ті, хто бажають оглянути цей екзотичний символ стародавнього Китаю, найчастіше відвідують типовий зразок фортечної стіни в містечку Бадалінь за 50 кілометрів на північний захід від Пекіна. У Бадаліні (“Вісім великих шпилів”) мур будувався досить міцний - висотою до 8,5 метрів, шириною біля основи 5,7 метрів. По його поверхні могли в один ряд проїхати 5-6 вершників. Проїзна частина стіни викладена цеглою. У багатьох місцях побудовані східці. Із зовнішнього боку парапету вишикувалися в ряд амбразурні тумби висотою 2 метри. Кожна тумба має дві щілини - для спостереження і стрільби. Із внутрішнього боку стіни на певній відстані один від одного споруджені арочні отвори та східці для спуску з стіни.
   Останнім часом ще одна ділянка Великої стіни в околицях китайської столиці стала туристичним об`єктом - Мутяньюй (“Шпиль небесних ланів”). Нагору ведуть понад тисячу сходинок. A для тих, хто не любить піших мандрівок, збудована підвісна канатна дорога.
   Неподалік від Пекіна є ще один прохід у стіні в містечку Губейкоу. Ця ділянка споруджена у середині XVI століття. Її особливістю є те, що башти стіни у цьому районі мають різні форми: квадратні, прямокутні та круглі. Так само, як і в Бадаліні, один із майданчиків на вершині гори називається Ванцзінлоу (“Башта для спостереження за столицею”).
   Велика китайська стіна належить до найважливіших національних та історичних пам`ятників, і Уряд КНР виділяє значні кошти для її збереження та на відновлювальні роботи.
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7385 | 26/02/2011 Туризм, подорожі - Китай

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус