ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
    Іноземні мови
    Інформатика
    Міське будівництво й господарство
    Медицина
    Менеджмент
    Різне
    Соціальна педагогіка
    Страхування
    Теорія грошей
    Функціонально вартісний аналіз
    Хімія
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Наслідки кесарева перетину  
Дитяча коляска Orbit baby  
Перші ознаки застуди. Що робити  
ИЕРСИНИОЗ  
О целесообразности купить композитный бассейн  
У ритмі вашого циклу  
Субкультура владельцев кроссовок и кедов на колесиках Хилис  
Будь-яка жінка може досягтися оргазму  
Правильне харчування під час вагітності  
ДОВІДКА про деякі аспекти релігійного життя КНР  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
жінок   причини   MG15CDR   відгуки   гормон   клітки   роди   кофти   Хребта   работа   склад   шлунку   грипп   виробів   фітбол  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
ДОБРОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ (лекція)
ДОБРОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ (лекція)
Серед доброякісних пухлин жіночих статевих органів найчастіше зустрічаються пухлини яєчників і матки.
   Однією з причин виникнення пухлин репродуктивної системи жінок є порушення складного механізму нейрогуморальної регуляції.


Експерименти довели, що розвиток пухлини можна викликати: тривалим впливом фолікулостимулюючого гормона (ФСГ); тривалою гіперестрогенією; тривалим монотонним впливом естрогенів у нормальних або навіть знижених дозах. Тимчасове зниження естрогенної функції яєчників може бути: при запальних захворюваннях придатків матки, інфекційних захворюваннях, недостатності харчування. Всі ці чинники можуть бути причиною порушення гормональних співвідношень у організмі жінки, що може стати причиною виникнення пухлинного процесу. Можлива зміна чутливості тканин до впливу нормальних концентрацій гормонів, що також може бути причиною виникнення пухлин.
   Об'ємні утворення яєчників складають 25% усіх захворювань жіночих статевих органів, доброякісні утворення складають 75-87% всіх пухлин яєчників.
   Існує багато класифікацій пухлин яєчників, які побудовані на клінічному, клініко-морфологічному та гістологічному принципі, але зараз використовують гістологічну класифікацію доброякісних пухлин яєчників (ВООЗ, 1977).
   
   1) Епітеліальні пухлини:
   а) серозні (цистаденома та папілярна цистаденома, поверхнева папілома, аденофіброма та цистаденофіброма);
   б) муцинозні (цистаденома, аденофіброма, аденофіброма та цистаденофіброма);
   в) ендометріоїдні (аденома, цистаденома, аденофіброма та цистаденофіброма);
   г) світлоклітинні та мезонефроїдні (аденофіброма);
   д) пухлини Бреннера (доброякісні);
   е) сумішні епітеліальні пухлини (доброякісні) .
   2) Пухлини строми статевого тяжа: текома, фіброма.
   3) Герміногенні пухлини: дермоідні кістоми, струму яєчника.
   4) Пухлиноподібні процеси яєчників:
   а) лютеоми вагітності;
   б) гіперплазія строми яєчника та гіпертекоз;
   в) масивний набряк яєчника;
   г) одинична фолікулярна кіста та кіста жовтого тіла;
   д) множинні фолікулярні кісти (полікістоз яєчників);
   е) множинні лютеінізовані фолікулярні кісти і/або жовтого тіла;
   ж) ендометріоз;
   з) поверхневі епітеліальні кісти, включення (гермінальні кісти, включення);
   и) прості кісти;
   к) запальні процеси;
   л) параоваріальні кісти.
   
   Наведена класифікація не дуже зручна до використання в клінічній практиці, але гістологічний тип пухлини яєчників є одним з основних прогностичних чинників, які впливають на життєздатність хворих і визначають об'єм оперативних втручань.
   Відповідно до міжнародної класифікації хвороб X доброякісні новоутворення яєчників шифруються як D28.
   Клінічна картина доброякісних пухлин яєчників не має характерної симптоматики.
   Скарги неспецифічні. Симптоми захворювання залежать від розмірів та місцезнаходження пухлини. Найчастіше основною скаргою хворих з пухлинами яєчників є біль. Найчастіше локалізація болю буває у низу живота, у попереку, іноді у паховій ділянці. Біль тупий, ниючий (гострий біль виникає тільки при ускладненнях: перекрут ніжки пухлини або розрив пухлини). Біль не пов'язан з менструацією, виникає внаслідок подразнення або запалення серозного покриву пухлини, спазму гладких м'язів статевих органів, порушення кровообігу. Характер відчуття болю залежить від особистих особливостей центральної нервової системи, які визначають сприйняття болю. Інервація статевої системи характеризується значним розвитком рецепторного апарата, який сприймає різні за характером подразнення. Пухлина у яєчнику може викликати подразнення рецепторів статевих органів та очеревини малого таза, а також нервових кінцівок та сплетінь судинної системи матки та придатків. Біль може бути зумовлений натягненням капсули пухлини, що призводить до подразнення рецепторного апарата та порушення кровопостачання стінки пухлини, що само по собі може викликати біль.
   Часто хворі скаржаться на запори та розлади сечовипускання, при значних розмірах пухлини хворі відзначають відчуття важкості внизу живота та збільшення його об'єму. Нерідко провідною скаргою є безпліддя. У значної кількості хворих немає ніяких симптомів захворювання і вони тривалий час носять в собі новоутворення без жодної підозри про це, тому що на ранніх стадіях перебіг захворювання протікає без симптомів, навіть при появі перших симптомів захворювання деякі хворі не звертаються до лікаря, хоча під час опитування хворого з'ясовується те, що ті чи інші симптоми захворювання давно вже мали місце.
   Зазвичай термін існування пухлини практично невідомий, оскільки, по допомогу хворі звертаються вже тоді, коли пухлину можна знайти під час бімануального огляду або за допомогою додаткових методів дослідження.
   Доброякісні пухлини яєчників часто поєднуються з хронічним запаленням придатків матки.
   Менструальна функція у хворих з доброякісними пухлинами яєчників часто характеризується різними порушеннями. Генеративна функція у цих хворих знижена або в них безпліддя, що може бути зумовлено порушеннями у гіпоталамо-гіпофізарно-яєчниковій системі, викликано непрохідністю маткових труб або зміною їх функції в зв'язку з наявністю пухлини в малому тазі.
   
   Серозні чи цистоепітеліальні пухлини поділяються на гладкостінні та папілярні, які, у свою чергу, поділяються на інвертируючі (сосочки розташовані на внутрішній частині капсули кістоми) та евертируючі (сосочки розташовуються на зовнішній поверхні капсули, при цьому пухлина часто має вигляд кольорової капусти).
   Клінічний перебіг гладкостінних та папілярних пухлин значно відрізняється. Гладкостінні пухлини часто з однією камерою та розташовані з одного боку від матки, їх легко переплутати з фолікулярними кістами яєчників.
   Папілярні пухлини частіше розташовані з обох боків матки, супроводжуються асцитом, запальним процесом в малому тазу, інтралігаментарним розташуванням та ростом сосочків на очеревині. Евертируючі форму пухлини під час операції, зазвичай, приймають за рак яєчників.
   Муцинозні кістоми багатокамерні, відрізняються швидким збільшенням. Вміст пухлини – слизеподібна рідина.
   Фіброми яєчників мають бобовидну форму, щільні, в них легко виникає некроз. Часто супроводжуються асцитом, до якого іноді приєднуються анемія та гідроторакс. Ця тріада (асцит, гідроторакс і анемія) зустрічається рідко і носить назву синдром Мейгса.
   Дермоідні кісти яєчників або зрілі тератоми, як правило, мають довгу ніжку, розташовуються попереду від матки, мають значну рухливість. Пухлина зустрічається частіше у молодому віці і навіть до періоду статевої зрілості. Решта пухлин частіше виникає у віці понад 40 років, але не виключена поява їх і у молодому віці.
   Гормонопродуцируючі пухлини поділяють на дві групи, які відрізняються одна від одної клінічним перебігом захворювання.
   Фімінізуючі пухлини яєчників (гранульозоклітинні, текаклітинні) виробляють у великій кількості естрогени, і це зумовлює їх клінічні прояви. У дівчинок виникають ознаки передчасної статевої зрілості, у жінок у зрілому віці порушення менструального циклу та не упорядковані кровотечі. У постменопаузі спостерігається, як би мовити, омолодження організму (соковитість слизової оболонки піхви, з'являються кров'яні виділення, високий каріопікнотичний індекс, гіперплазія слизової оболонки тіла матки).
   Маскулінізуючі пухлини (андробластома, ліпоідоклітинні пухлини) виробляють у великій кількості чоловічий статевий гормон тестостерон, що викликає зникнення менструацій, гірсутизм, безпліддя у пізніх стадіях захворювання, алопеція, зміни тембру голосу.
   Діагноз пухлини яєчника встановлюють на підставі опитування хворого та результатів бімануального дослідження. Жінки скаржаться на ниючий біль у низу живота, звичайно більше з того боку, де знаходиться пухлина, на нерегулярні та болісні менструації, безпліддя, при значних розмірах пухлини зауважують про збільшення живота у розмірі та порушення функції навколишніх суміжних органів (порушення сечовипускання та дефікації).
   При бінамуальному дослідженні в малому тазі знаходяться утворення різного розміру та форми (залежно від характеру пухлини).
   
   
   Скачать "ДОБРОЯКІСНІ ПУХЛИНИ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ(лекція) " в формате Power Point, .ppt, бесплатно.


Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 13581 | 26/02/2011 Реферати, курсові, лабораторні, методички - Медицина

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус