ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Креативні стрижки й зачіски  
Договор о совместной деятельности  
Дитяче свято - недитяча праця  
Прогулочная коляска Chicco - надежность и практичность  
Стоит посетить Львовскую мастерскую шоколада  
Невиховані туристи нападають на зомбі й вордулаків  
Є контакт! Сучасні лінзи виправляють зір без турбот  
Светодиоды все больше и больше входят в нашу жизнь!  
Незвичайне в звичайному  
Рот-Фронт - доглядаємо за губками  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
жіночі   боротися   определяется   кузовн   причини   податкова   салон   Контакт   видалення   google   фітнес   відгуки   Новая   кишки   виставка  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Дієта при дисбактеріозі
Дієта при дисбактеріозі
Дисбактеріоз може супроводжувати будь-які захворювання шлунково-кишкового тракту. Крім медикаментозного лікування цієї патології не менше значення має дотримання правил лікувального харчування.


Це дозволяє в значній мірі зменшити неприємні й хворобливі прояви дисбактеріозу.

Чому виникає дисбактеріоз і його ознаки

У кишечнику людини живе нормальна мікрофлора, яка допомагає переварювати їжу. Це біфідобактерії, лактобактерії, деякі види кишкової палички і так далі. Але поряд з корисною мікрофлорою в кишечнику завжди утримується деяка кількість умовно-патогенної мікрофлори, яка за певних умов може активно розмножуватися й викликати різні захворювання. Крім того, умовно-патогенна мікрофлора не допомагає процесу травлення, а, навпаки, заважає йому. Стан, при якому кількість умовно-патогенної мікрофлори перевищує кількість нормальної мікрофлори, називається дисбактеріозом.

При дисбактеріозі порушується не тільки процес травлення, але й імунітет: люди, їм страждаючі, звичайно часто хворіють простудними захворюваннями й мають схильність до хронічних запальних процесів.

Дисбактеріоз може виникнути на тлі лікування антибіотиками, при різних важких захворюваннях, порушеннях харчування, нестачі вітамінів і так далі. Майже завжди дисбактеріоз супроводжує хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.

Ознаками дисбактеріозу є постійні здуття живота (метеоризм), поноси, запори, болі в животі, підвищена стомлюваність, слабкість, різні алергійні реакції.

Дієта при дисбактеріозі

Тому що причини й механізм розвитку дисбактеріозу може бути різним, і дієта також повинна бути в значній мірі індивідуальною. Проте, є певні загальні правила лікувального харчування при дисбактеріозах.

Так, у раціоні хворих з дисбактеріозом не повинне бути легкозасвоюваних вуглеводів у вигляді солодких і здобних блюд. При тривалих поносах погано переноситься борошняна їжа, у той час як городина і фрукти засвоюються добре. Але в деяких випадках сира городина містить багато грубої клітковини, яка погано переноситься хворими з дисбактеріозом, тому її варто замінити тушкованими й приготовленими на парі блюдами.

Якщо при дисбактеріозі в кишечнику переважають процеси гниття, городина і фрукти стають життєво необхідними. Городину призначають спочатку в тушкованому або вареному виді (пюре), а потім поступово переходять на салати зі свіжих овочів, фруктові салати й свіжі соки. Затримують просування їжі й зменшують поноси продукти, що містять танін (чорниця, міцний чай, какао), слизові супи, їжа в протертому видгляді, концентрована їжа й невеликий обсяг рідини.

При запорах рекомендуються блюда, які стимулюють просування калових мас по кишечнику: кисломолочні продукти, фруктові соки й пюре. Якщо запори тривають, то їжу рекомендують збагачувати клітковиною свіжих овочів і фруктів. Особливо корисний у цьому випадку салат зі свіжої капусти, його називають «мітлою для кишечнику». Прискорюють просування їжі по кишечнику крупи (гречана, вівсяна, перлова, пшоняна каші) і холодні блюда.

З раціону хворих дисбактеріозом виключаються продукти, які здатні викликати подразнення слизвої оболонки кишечнику. Це копчені, гострі, мариновані, смажені, пряні, кислі блюда, а також городина, багаті ефірними маслами (редька, цибуля, часник), щавель, шпинат, кислі ягоди й фрукти. Негативно позначаються на роботі кишечнику міцні бульйони з м’яса, риби й грибів.

До нейтральних продуктів відносяться м’ясо й риба в рубаному видгляді, підсушений білий хліб.

Деякі хворі з дисбактеріозом не переносять жирних страв. Це говорить про те, що є порушення жовчеутворючей або жовчевивідної функції печінки.

Дієта при дисбактеріозах обов’язково повинна містити велику кількість вітамінів і мінеральних речовин, що приймають активну участь у процесі травлення. При дисбактеріозах кишечнику гарний ефект дає яблучне пюре. При загостренні процесу його готують із тушкованих протертих яблук солодких сортів. Після того, як загострення стихає, переходять на терті яблука. Яблучне пюре є своєрідним пробіотіком, тобто живильним середовищем нормальної мікрофлори кишечнику. Крім того, через наявність у яблуках великої кількості пектинових речовин яблучне пюре має в’язкий ефект, що робить його особливо корисним при схильності до поносів.

При дисбактеріозі не рекомендується постійне й строге дотримання дієти - це може тільки збільшити його прояви. Тому дієту краще дотримувати під час загострення процесу, а в період ремісії варто тільки дотримуватися основних принципів раціонального харчування.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 10302 | 26/02/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус