ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
ИНФЕКЦИОННЫЙ МОНОНУКЛЕОЗ  
ШИПУЧІ НАПОЇ З ЯБЛУК  
Неизвестные возможности онлайн-образования  
Як правильно вибрати ковдру  
Причастие дошкольников. Значение причастия.  
Расчеты прогнозных данных в MS Excel  
Урок 1:«Введение в HTML»  
Шлюби між двоюрідними родичами.  
Кам'янець-Подільський - квітка на камені  
Автопостінг в Twitter  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
дитини   вода   лікування   косметическом   іграшка   оптимізація   Послеродовые   вирусного   Геморрагические   ІНСТРУКЦІЯ   подорожі   онлайн   доріжка   продуктів   работа  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вісім здорових продуктів, шкідливих для здоров’я
Вісім здорових продуктів, шкідливих для здоров’я
«Здорові» продукти, прямо як зірки численних реаліті-шоу, найчастіше виявляються несмачними й потребуючими до себе занадто багато уваги.


Від природної ліні або ж дефіциту часу більшість людей намагається замінити по-справжньому здорову їжу - приміром, свіжоприготовлені овочеві салати або тофу - так званими «здоровими» продуктами й різноманітними домішками. На нещастя, найшвидший на перший погляд спосіб поповнити свій раціон корисною їжею далеко не завжди виявляється дійсно самим корисним - і, більше того, може призвести до серйозних захворювань.

«Вітамінна вода»

Цікаво, що двома найбільшими виробниками так званої « вітамінної води» вважаються дві найвідоміші корпорації, які десятиліттями труїли людське здоров’я газованими напоями. Основні постачальники « вітамінної води» - бренд Vitamin Water, що належить компанії Coke, і Sobe Life Water, що належить Pepsi. Крім двох цих компаній, «вітамінну воду» випускає й безліч інших брендів, що залучають увагу до своєї продукції «здоровими» назвами й ніби відсутністю барвників. «Вітамінна вода» позиціонується як звичайна вода з додаванням ряду корисних інгредієнтів - що цілком відповідає дійсності, якщо вважати вісім ложок цукру на пляшку води корисною добавкою.

И Vitamin Water, і Life Water містять у середньому 32,5 грама цукру на одну пляшку - можна вважати, що пляшка « вітамінної води» цілком заміняє шоколадний батончик Snickers, у якому утримується близько 30 грамів цукру. Існують і низькокалорійні версії « вітамінної води» - наприклад, Vitamin Water 10. Однак основними покупцями такого напою однаково є люди цілком певні - люди, які відмовляються пити все, що не солодке, нехай навіть і вітаміни. «Вітамінна вода» - це заміна натурального цукру на штучний який, на думку експертів, ще більш шкідливий для здоров’я. Такі штучні замінники цукру пов’язані з можливими побічними ефектами й можуть навіть сповільнити метаболізм, в остаточному підсумку змушуючи людину набирати більше ваги.

Кекси з висівками

Висівки мають огидний смак і саме тому вважаються багатьма винятково корисними для здоров’я. Один з найлегших способів додати висівки у щоденний раціон - випічка з висівками. К нещастю, цей спосіб ніяк не можна назвати панацеєю - адже, крім корисних висівок, у кексах утримується величезна кількість цукру й жиру. Уся випічка виготовляється із солодкого тесту, а основний інгредієнт тесту - жир; так, наприклад, в одному-єдиному кексі втримується майже третина тієї кількості жиру, яка необхідно людині на день. Додавання в кекси висівок що не робить їх скільки-небудь корисними - хоча численні мережі фаст-фуду, від Mcdonald’s до Starbucks, вже давно пропонують своїм покупцям «подбати» про своє здоров’я, здобуваючи низькокалорійні кекси. Відмова від звичайних кексів на користь випічки з висівками нітрохи не більш корисна, чим відмова від шоколадного печива на користь печива, приміром, вівсяного - цукор і жир однаково лежать в основі будь-яких кондитерських виробів.

Батончики мюслі

Батончики мюслі корисні для здоров’я тільки в одному випадку - якщо вони мають огидний смак. Якщо ж батончик мюслі видасться таким же смачним, як і шоколадний батончик, швидше за все, інгредієнти в цих двох виробах ті самі - цукор, жир і шоколад, які й забезпечують шоколаду відмінний смак.

Усі батончики мюслі виглядають, по великому рахункові, однаково - білі або зелені впакування із зображенням усміхнених, підтягнутих жінок у спортивному одязі. Більшість батончиков мюслі на ділі нічим не відрізняється від якого-небудь батончика Snikers - за винятком, зрозуміло обгортки, що обіцяє здоровий спосіб життя. Так, наприклад, популярні в США батончики мюслі Quaker Oats True Delights містять малину й шоколад і по смакові лише в малому ступені уступають шоколадному батончику - зате містять абсолютно таку ж кількість жиру й калорій, як і батончик Snickers. Зрозуміло, деякі батончики мюслі дійсно корисні для здоров’я й не містять цукру - однак і смак таких продуктів залишає бажати багато кращого.

Вітаміни в жувальних таблетках

Вітамін С уже давно вважається свого роду панацеєю - починаючи від запобігання звичайній застуди й закінчуючи лікуванням раку. Про користь вітаміну С при лікуванні раку заявляв навіть авторитетний учений Лайнус Полінг, власник Нобелівської премії - яку, втім, йому вручили за досягнення в області хімії, а не в області медицини. В 1994 році сам Полінг, незважаючи на користь вітаміну С, помер від раку.

Як би то ні було, вітамін С, можливо, і не здатний вилікувати рак або СНІД, однак, безумовно, корисний для здоров’я. І для людей, що ненавидять цитруси або таблетки, єдиним рішенням залишається вітамін С у жувальних таблетках.

У деяких випадках, однак, такі жувальні таблетки впливають на здоров’я - аскорбінова кислота в жувальних таблетках, як показали дослідження, руйнує людські зуби. Стоматологи радять після вживання таких таблеток чистити зуби й купувати такі таблетки, у яких вітамін С утримується в не кислотній формі - або ж упокоритися й ковтати стандартні, а не жувальні таблетки.

М’ясо риби завжди вважалося винятково корисним для здоров’я – про користь риби не раз говорили вчені, медики й численні експерти по дієтології й здоровому харчуванню. Останнім часом, однак, усе більше число людей схиляється до думки протилежної – м’ясо риби отруйно. Зрозуміло, думка про те, що риба – це отрута, трохи перебільшене, однак з урахуванням масштабних забруднень навколишнього середовища в м’ясі риби, дійсно, стає усе більше токсичних речовин. Так, наприклад, в океанській рибі втримується значна кількість ртуті через електростанції на твердім паливі й хімічних заводів. Згідно даним американського Агентства по охороні навколишнього середовища, дітям, вагітним, що й годують жінкам не рекомендується вживати в їжу м’ясо акули, гребнеголова, королівської макрелі й меч-риби, що відрізняється особливо великим вмістом ртуті. Крім того, не менш шкідливою для здоров’я вважається й риба, вирощувана в штучних умовах – так, наприклад, згідно з окремими даними, безпечними для здоров’я вважається вживання м’яса лосося, вирощеного штучно, не більше чим раз у п’ять місяців. Фаст-фуд бажаючи зм’якшити численні обвинувачення в продажі шкідливої їжі, мережі фаст-фуду типу Mcdonald’s останнім часом додають у меню ряд «здорових» продуктів – у тому числі йогурти й салати. На відміну від салатів, приготовлених у домашніх умовах, фаст-фуд салати скільки-небудь «здоровими» назвати ніяк не можна – більше того, по кількості калорій вони здатні перевершити навіть стандартні гамбургери. Так, наприклад, салати з м’ясом курки, які продаються в американській мережі фаст-фуду Wendy’s, по числу калорій і обсягу жиру, цукру й вуглеводів перевершують подвійний чізбургер з тієї ж мережі.
   Протеїнові коктейлі. У більшості людей протеїн асоціюється з м’язовою масою, оскільки саме протеїн служить « будівельною одиницею» для нарощування мускулатури. Це, втім, не означає, що просте вживання протеїнових коктейлів дозволить обзавестися мускулатурою, не додаючи ніяких зусиль. Організм розщеплює вживаний у їжу протеїн на малюсінькі компоненти, які потім використовуються для утворення тканин – найчастіше жирових, а не, як хотілося б аматорам протеїнових коктейлів, м’язових. Підвищений утвір жиру – ще не самий неприємний наслідок зловживання протеїновими коктейлями: протеїн, що розщеплюється організмом, виступає джерелом азоту, з якого виробляється сечова кислота, яка, у свою чергу, у великих кількостях може ушкодити нирки. Згідно з експертами, раціон людей які активно або, що навіть професійно займаються спортом, повинен включати всього лише у два рази більше протеїну, чим раціон людини, що не займається спортом регулярно. Більшості людей, залежно від ваги, необхідно від 50 до 70 грамів протеїну щодня, а в США, приміром, щоденний обсяг уживаного в їжу протеїну досягає 100 грамів. Крім того, протеїновий коктейль – далеко не найефективніший спосіб збільшити обсяг протеїну в щоденному раціоні: з тим же успіхом можна одержати додаткові 30-60 грамів, з’їдаючи щодня порцію білого курячого м’яса. Протеїнові коктейлі можуть допомогти тільки в одному випадку – якщо необхідно терміново скинути вагу; заміна звичайних блюд протеїновими коктейлями може прискорити втрату ваги. У цьому випадку, однак, організм втрачає необхідні йому вітаміни і живильні речовини, одержувані з їжі – тому вживання протеїнових коктейлів однаково рано або пізно призведе до проблем зі здоров’ям у далекім майбутньому.
   Рослинні домішки.
   Рослинні домішки – досить процвітаючий ринок, гравці якого обіцяють покупцям усі блага природи в маленькім упакуванні сушеної трави. Варто відзначити, однак, що в більшості країн така категорія, як рослинні домішки, не регулюється державою – через що найчастіше під видом «порошку стародавнього китайського кореня життя» покупцям продається найдешевша сушена трава або що-небудь ще більш огидне.У США ще в 2004 році громадськими організаціями був складений список рослинних домішок, по-справжньому небезпечних для здоров’я. Більшу частину списку займають китайські продукти – так, наприклад, самими небезпечними для людини вважаються китайські ліки, що нібито допомагають від екземи. У США від цього препарату постраждали кілька людей, у яких у результаті вживання домішок відмовили нирки. Ще один, не менш небезпечний рослинний препарат – це кава-кава, домішка, що виготовляється з рослин сімейства перцевих. Хоча екстракт із кореня кава-кава часто використовується як заспокійливе, виробники домішок на основі кава-кава найчастіше використовують не тільки коріння, але й листи, і стебла рослини, що містять небезпечні токсини.

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5479 | 26/02/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус