ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Унікальна маска від прищів і для проблемної шкіри  
Лікування молочниці під час вагітності  
Ефективне лікування аденоми простати  
Анатомічний атлас  
Гітарні ефекти: дилей, ревер  
Чорне й біле  
Котли прямого горіння (класичні твердопаливні котли з ручною подачею палива)  
Инновационные решения для Teambuilding, инсентив и клиентских мероприятий – корпоративные экспедиции в Арктику, Сахару, Исландию.  
Грог  
ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Підтримай місцевого товаровиробника»  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
перед   вино   такі   продуктів   полинь   герпес   жіночі   безпеки   перитоніт   алое   Marshall   тренажер   клапан   Напівсолодке   збільшення  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Роздільне харчування таблиця сумісності продуктів
Роздільне харчування таблиця сумісності продуктів
Так улаштована людина: спочатку вона шукає способи з’єднання різних продуктів, які б дали народження чудовим блюдам, а потім, спохватившись і задумавшись про здоров’я, намагається їх розділити.


Система роздільного харчування має як прихильників, так і супротивників, але вже багато років це один з найбільш популярних способів організувати харчування, зробивши його більш упорядкованим. Роздільне харчування - це не просто особлива методика приймання їжі, а ціла життєва позиція, яка вміщається в одну таблицю.

Білково-Вуглеводний конфлікт

Ті, хто хоч раз чув про роздільне харчування, напевно має нехай навіть неясне про це уявлення. Білки не можна сполучати з вуглеводами - це, мабуть, і є той кістяк, на який нанизана вся таблиця. Тільки не все так просто, тому що білкові й вуглеводні продукти теж розділяються, і система ускладнюється. Але треба визнати, що саме ця комбінація, визнана найбільш критичною, найбільш яскраво ілюструє те, що відбувається в організмі при комбінації того й іншого.

Білки й вуглеводи перетравлюються в різніму середовищі. Для білків воно кислотне, для вуглеводів - лужне. Білкові продукти перетравлюються в основному в шлунку, вуглеводи починають розщеплюватися вже в ротовій порожнині, всмоктуючись у кишечнику. Якщо до м’яса, що перебуває в шлунку, додається тарілка солодких фруктів, з’їдених у якості десерту, то травна система ставиться в досить скрутний стан. М’ясо - джерело концентрованого білка - буде перебувати в шлунку досить довгий час, чого не можна сказати про фрукти, яким необхідно через 15-20 хвилин просуватися далі. Людський організм розумний, але не настільки, щоб керуватися принципом поділу на рівні травної системи. Фрукти змушені залишатися в шлунку до повного переварювання м’яса, починаючи загнивати й завдавати шкоди. У підсумку користь від отриманих вітамінів нейтралізується шкодою, яку приносять невинні на перший погляд продукти.

Те, що макарони краще не їсти з котлетками, а м’ясо не рекомендується подавати до картоплі - теорія, яка бере початок далеко не в наші дні. Ще Авіценна виділяв важко- і легкоперетравлююванні продукти, а академік І.П. Павлов привів наукові докази того, що різні види їжі перетравлюються в різних умовах. Але велику крапку в даній теорії поставив американський гігієнист Герберт Шелтон. Виведена ним таблиця сумісності продуктів для багатьох є основою харчової поведінки.

Комбінації продуктів:

Червоне м’ясо, дичина й риба - джерела концентрованого білку. Але природою тут передбачений і тваринний жир, який зовсім небажаний, тому варто вибирати нежирне м’ясо, а при готуванні позбуватися від шкіри. Єдиним гарним союзником цього роду продуктів є зелена некрохмалиста городина, що виводить холестерин від тваринного жиру. Кисломолочні продукти - найбагатше джерело білка. Їх небажане ні із чим сполучати крім їжі цієї ж групи, куди відносяться йогурти, сметана, сири, сир. Будь-які крохмалисті продукти, будь то городина або крупи, конфліктують із тваринними білками, цукром. Картопля й крупи найкраще вживати окремо, оскільки самі по собі вони досить важко й довго перетравлюються. Городина, така як буряк, морква, кабачкі, добре вживаються з іншими продуктами. Зелена некрохмалиста городина прекрасно сполучається з усім, крім молока. Бобові стоять окремо, оскільки в них утримується й крохмаль і рослинний білок. Це робить їх нормально сумісними із зеленню й легкими жирами. Солодкі фрукти перебувають на одному щаблі із сухофруктами, оскільки й ті, і інші містять цукор. Вони досить швидко просуваються по травному тракту, працюючи як «мітелка» для кишечнику, затримуючись в основному там, і тому не рекомендується їх ні із чим з’єднувати крім зелених овочів і фруктів. Кислі на смак фрукти й помідори терплять поруч із собою жири й будь-яку городину, але не люблять сусідства з м’ясом і бобовими. Те, що називають насолодами - кондитерські вироби, варення, солодкі сиропи, шоколад - засвоюється в кишечнику. Залишаючись у шлунку з іншими продуктами, вони гальмують їхнє розщеплення, а самі починають гнити. Система роздільного харчування виключає будь-які насолоди крім меду, який у терапевтичних дозах не шкодить організму. Окремі ніші займають молоко, яйця, горіхи. Молоко взагалі не можна ні із чим поєднувати, тому що воно гальмує переварювання їжі. Горіхи - джерело рослинних жирів, повноцінна їжа, засвоювана в кишечнику. Їх краще їсти окремо, у комбінації з овочами або сиром. Яйця - комбінація жиру й білка. Це теж їжа, що вимагає відособленої переробки або, що терпить сусідство із зеленню.

Складна раціональність

Прихильники роздільного харчування стверджують, що це не дієта, а спосіб організувати раціон не розморюючи себе голодом. У цьому є частка правди, але й у неї існують свої супротивники. На їхню думку, для людини протиприродна така рафінованність, тим більше що прийдеться відмовитися від споконвічно змішаної їжі, наприклад, від пельменів, багатьох салатів, бутербродів і харчуватися тільки вдома. Для когось це безсумнівний плюс, для інших - нестерпна складність сучасного буття.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 10133 | 26/02/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус