ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
    Акваріум та його мешканці
    Гризуни
    Кішка в домі
    Птахи
    Собака
    Тераріум
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Спеціальні вправи для наречених  
Реклама в Харкові. Як створити ефективну рекламну кампанію  
Протеїни шовку  
Різноманіття методик  
Борщ  
Як утримувати шиншил, клітки й устаткування.  
Зустрічаємо свято розваги на Новий рік  
Тривалість менструального циклу його значення й важливість  
Застудженим краще не їсти горіхи  
Давай одружимося… на Кіпрі  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Види   Сказ   Іспанія   прибуток   Послеродовые   клітки   стиральная   оптимізація   токсикоинфекции   heelys   еволюція   HTML   засіб   кислота   офор  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Загальна інформація про шиншилу.
Загальна інформація про шиншилу.
Зовні шиншила нагадує середньої величини кроленя. Маса цих гризунів досягає 400-700 г; довжина тулуба 19,6 – 37 см , хвоста – 9 - 17 см. Самки, як правило, крупніше. Задні ноги в шиншил виконують у пересуванні головну роль, тому вони набагато довші й значно сильніші.


У шиншил дуже виразні мордочки, багато в чому - завдяки великим чорним очам. Округлі, рухливі вуха розташовані на верхівці, вони невеликі – 3 - 6 см у довжину. Для звірків характерні сильно розвинені "вуси" - вибриси. Досягаючи 8-10 см у довжину, вони стирчать у різні сторони й роблять шиншил більш чарівними. З їхньою допомогою гризуни, що ведуть переважно нічний спосіб життя, шукають корм, "обмацуючи" у сутінках різні предмети. Вибриси допомагають шиншилам орієнтуватися при переходах по темних, тісних скельних тріщинах.
   
   Тип зору в шиншил - нічний, але вони прекрасно бачать і вдень. Крім обох способів орієнтування, зору й дотику, на високу пристосованість звірків до життя в горах указують й інші особливості анатомії, фізіології й поводження шиншил.
   
   Наприклад, рухливість кістяка в них зовсім іншого роду, ніж у більшості савців: при необхідності кістяк стискується не в горизонтальному напрямку (зверху вниз), а у вертикальному - з боків. У житті шиншил це анатомічне пристосування грає дуже важливу роль в здатності пролазити крізь вузькі вертикальні тріщини, характерні для скельних ділянок гір.
   
   Ще одна, що відрізняюча шиншил анатомічна особливість - значно розвитий мозок - відділ головного мозку, що координує рух і рівновагу. Це дозволяє звіркам успішно пересуватися по скелях й осипам.
   
   Хутро шиншил також можна віднести до числа пристосувань до життя в суворих гірських умовах. Для високогір'я, де живуть ці гризуни, характерні різкі коливання температури й вологості, часом досить значні. Без теплої шкурки їм важко було б підтримувати досить високу температуру тіла.
   
   Тіло шиншили покрите рівним шовковистим хутром 2,5-3 см довжиною, зі слабко вираженим "ворсом", що утворює гарну темну вуаль. Колір хутра на спині й боках від ясно-сірого до темно-сірого із блакитним відтінком, на черевці білий або блакитно - білий. Пухове волосся злегка хвилясте, товщиною 12-16мм, що криє удвічі товстіше й лише на 4 – 8 мм довше підпуши. На 1 см квадратний поверхні шкіри налічується більше 25 тис. волосся, значно більше, ніж в інших хутрових звірів.
   
   Волосся має зонарне фарбування: нижня половина їх темно-сіра, іноді майже чорна або синювата, середня біла, верхня чорна, що надає хутру гарну гру тонів на вигинах тіла. Самець і самка не відрізняються по фарбуванню хутра. У звірівництві виведені звірки з білим, золотавим й іншим фарбуванням хутра.
   
   Щоб надзвичайно тонке й густе хутро не звалювалося, за ним потрібний особливий догляд. Навіть саме посилене його розчісування не дає потрібного ефекту. Допомагає інше: купання в дрібному сухому пилу. Через цього вкрай необхідного звіркам догляду за хутром у них виробилося зовсім незвичайне пристосування. У вушних раковинах у шиншил є спеціальні вирости-перетинки, які під час купання в пилу закривають слуховий прохід. Подібне пристосування характерно для морських тварин.
   
   У природі шиншили живуть винятково в норах. Споконвічні місця їхнього перебування - Перу, Болівія й Чилі. Там і зараз ці гризуни в невеликій кількості населяють самі важкодоступні, вилучені куточки на абсолютних висотах від 1 до 5 тис. м.
   
   Біологія шиншил через їхній потайливий спосіб життя вивчена погано. Однак там, де чисельність звірків досить висока, вони воліють жити цілими колоніями, що нараховують сотні особин. Місця для своїх поселень гризуни вибирають, на наш погляд, самі невідповідні: у скелях, серед кам'янистих розсипів.
   
   Шиншили зуміли пристосуватися до подібних умов і вміло вибирають собі вкриття від непогоди й від хижаків. Це невеликі печери, усякого роду ущелини, ніші в скелях і серед нагромаджених каменів. Невибагливі звірки й відносно харчування. Будучи винятково рослиноїдними, вони з однаковим успіхом поїдають насіння й плоди трав і чагарників, різні частини багатьох рослин, у тому числі й кактусів, не гидують і лишайниками. Шиншили здатні обходитися без води, задовольняючись ранковою росою й тією вологою, що втримується в з'їдених рослинах.
   
   Шиншили ведуть переважно нічний і сутінковий спосіб життя. Причому пасуться вони завжди поблизу своїх притулків, ризикуючи відійти трохи подалі лише при нестачі корму.
   
   На відміну від багатьох інших гризунів шиншили не відрізняються високою плідністю. Кількість цуценят в пометах коливається від одного до чотирьох, але частіше їх два. Цуценята народжуються вже опушеними, з відкритими очами. У віці однієї години вони вже можуть самостійно пересуватися. Підростаюче покоління звірків розвивається досить швидко. У віці 5-8 міс. вони вже здатні до розмноження й відокремлюються від батьків.
   

Автор: Nastia | Відгуки: 0 | Перегляди: 9195 | 25/02/2011 Собаки, кішки, рибки, птахи - Гризуни

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус