ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
    PDR – безпокрасочне видалення вм'ятин
    Автоновини
    Водій та ДАЇ
    Загальні питання безпеки
    Тюнінг
    Шини та диски
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Что должен знать владелец ноутбука!  
Контрольная работа по учебной дисциплине «Социальная педагогика»  
Печать постеров и плакатов  
Усі можливі способи схуднення  
Як працювати в ліцензійній 1С не купуючи программу?  
Зубні імплантати, консультування й розрахунок вартості  
Новий рік шкідливий для зубів  
Як вибрати Dj-Мікшер  
Шкода від контактних лінз, міфи й дійсність  
Стартувала кампанія декларування доходів громадян  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
робіт   Яндекс   питання   Види   статистика   Web-   лихорадки   эффективности   подарки   тканини   Инструкция   додаток   финансы   янцзи   мода  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Як правильно оформити ДТП без участі ДАІ
Як правильно оформити ДТП без участі ДАІ
Як показує практика будь-яке ДТП — серйозна проблема навіть у тому випадку, коли аварія незначна (злегка постраждало «залізо»), а обидва учасника застраховані.


Справа в тому, що за останні кілька років кількість аварій виросла настільки, що працівники ДАІ просто фізично не встигають оформляти всі випадки — приїзду даїшників часто доводиться чекати по 3—8 годин. А якщо подія відбулася в «незручному місці», наприклад, посередині жвавої магістралі, часто через одну вм'ятину й дві подряпини страждають тисячі людей, які не можуть проїхати через пробку, що утворилася.
   Тим часом, багато водіїв незважаючи на те, що пункт 2.11 ПДР дозволяє самостійно скласти схему події, бояться це робити, побоюючись проблем з ДАІ й страховою.
   
   
    КРОК 1. Домовляємося з іншим водієм
   
   Згідно ПДР, оформити ДТП самостійно можна лише при взаємній згоді всіх учасників події з обставинами, які призвели до аварії, а один з учасників повністю визнає свою провину.
   
   Можлива помилка. Існує ймовірність, що визнавши свою провину на місці, згодом один з учасників аварії передумає. Тоді довести що-небудь у ДАІ буде практично неможливо.
   
   Як уникнути. Необхідно щоб винуватець визнав свою провину в письмових поясненнях, написаних власною рукою на окремому аркуші паперу й підписався під ними.
   
   КРОК 2. Шукаємо свідків
   
   Закріпити всі пояснення й документи необхідно показаннями свідків. Можлива помилка. Цілком можливо, що при розгляді ДАІ й на суді можуть знадобитися додаткові показання, а контактів свідків не буде.
   
   Як уникнути. Імена й координати свідків необхідно записати дуже докладно — їх показання можуть знадобитися у випадку виникнення яких-небудь проблем. Крім того, може виникнути необхідність у виклику їх на суд.
   
   КРОК 3. Робимо виміри
   
   При складанні схеми ДТП водіям необхідно самостійно зробити виміри. Для виміру підійде будь-який предмет: монтування, буксіровочний трос або просто шматок будь-якої мотузки. Мірний предмет потім необхідно надати в ДАІ, для обчислення конкретної цифри.
   
   Можлива помилка. На суді другий водій може поставити під сумнів правильність вимірів. Як уникнути. Бажане задокументувати факт події й на фото — це допоможе встановити істину.
   
   КРОК 4. Складаємо схему ДТП
   
   Можлива помилка. Навмисне викривлення другою стороною своєго підпису Як уникнути. Бажане звірити правильність підпису з паспортом другого водія
   
   КРОК 5. Їдемо в ДАІ
   
   Довідатися про наявність найближчого відділення Державтоінспекції можна по телефону 102. Приїхати в ДАІ необхідно всім учасникам ДТП і в письмовій формі дати свої показання. Слідчий виносить попереднє рішення, після чого передає матеріали справи в суд, а учасники ДТП одержують необхідні для страхової компанії довідки з ДАІ.
   
   ЯК НАМАЛЮВАТИ СХЕМУ ДТП
   
   1. Укажіть місце ДТП. Повинна бути зазначена назва вулиці з докладним орієнтиром місця ДТП (наприклад, номер електроопори біля якої відбулося зіткнення). Якщо ДТП відбулося за містом, необхідно вказати кілометр дороги в напрямку найближчого перетинання.
   
   2. Намалюйте схематично дорогу й місце ДТП. Повинні бути зазначені кількість смуг, розмітка, положення транспортних засобів.
   
   3. Нанесіть цифри. Замірте відстань транспортних засобів друг від друга, від узбіччя або іншого орієнтира. Обов'язково підлягають вказівці розміри проїзної частини й інших елементів дороги, а також дорожні знаки, зона дії яких поширюється на місце здійснення ДТП, і дорожня розмітка в безпосереднього контакту ТЗ і поруч із ними.
   
   4. Зафіксуйте деталі. На схемі фіксуються гальмовий шлях і інші сліди, що мають відношення до аварії.
   
   ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД
   
   Сергій Коломіец, начальник Департаменту ДАІ МВС України: «На сьогоднішній день у незалежності від того, хто оформив ДТП — працівники ДАІ або самі водії, на винного у ДТП складається адмінпротокол і справа передається в суд для залучення його до адмінвідповідальності. Порушник ПДР понесе відповідальність, передбачену КОАП за рішенням суду: штраф від 340 до 680 грн. або позбавлення прав на строк від 1 до 2 років, або суспільні роботи (40 до 60 годин). Тому в багатьох випадках водії воліють домовлятися між собою без оформлення й роз'їжджаються, але це може спровокувати відмову страхової компанії у виплаті відшкодування.
   
   В Україні представники страхових компаній також можуть оформляти ДТП без ДАІ на підставі Постанови Кабінету міністрів України № 538 від 30.06.2005 року, яким затверджений «Порядок обліку дорожньо-транспортних випадків». Але матеріали в ДАІ при цьому однаково передають, після чого вони направляються в суд для ухвалення рішення про адмінвідповідальність.
   
   Ми працюємо над тим, щоб у найближчі кілька років перейти на європейську систему оформлення ДТП. У ЄС при незначних аваріях, у яких постраждало тільки залізо, аварію учасники оформляють самі за допомогою спеціального документа — європротоколу. При цьому свій екземпляр кожний водій направляє у власну страхову компанію. Потім страховики самостійно визначають винність кожного з учасників ДТП на підставі інформації, що втримується в повідомленні, показань свідків і типових схем ДТП. Адмінвідповідальність при цьому не наступає».
   
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5343 | 24/02/2011 Автомобілі та мотоцикли - Водій та ДАЇ

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус