ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Отечественная новая ГАЗель - функциональное и безотказное автотранспортное средство  
Советы и рекомендации по выбору смартфона  
Повернення боргів через судове стягнення.  
Дієта при алергії на молоко  
Зовнішня політика КНР  
Не просте, а золоте  
Голубці ліниві  
Які бувають помади  
Лікування молочниці під час вагітності  
Правила установки барьеров на окна для детей. Обзор основных преимуществ использования  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
льон   Іспанія   рилейшнз   причини   ВОПРОСАМ   плода   вино   питання   Виникнення   капитал   Marshall   групи   року   дитячі   %?3?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Півонії в нашому саду
Півонії в нашому саду
Улюбленці грецьких богів і китайських імператорів— так образно говорять про півонії. Півонія (Paeonia L)—найдавніша садова рослина — відноситься до сімейства лютикових і нараховує близько 40видів....


«Улюбленці грецьких богів і китайських імператорів» — так образно говорять про півонії.

Півонія (Paeonia L)—найдавніша садова рослина — відноться до сімейства лютикових і нараховує близько 40 видів. Перші згадування про них як декоративних рослин відносяться до 1 сторіччя нашої ери. Батьківщина їх – Китай. Але культивувати в Європі їх почали у своїх садах ще стародавні греки.

Півонії – трав’янисті рослини, скидальні на зимовий період листки й побіги – це китайські півонії. Але півонії – чагарники, називані деревоподібні півонії, побіги не скидають, а тільки листки. Півонії – справжні довгожителі серед квіткових культур, вони можуть досягти до 50-літнього віку.

Цінуються півонії за прекрасні квітки з ніжним ароматом. У посадках їх висаджують як одиночними кущами, так і більшими масивами на газонах, групами. Китайські півонії застосовують в озелененні частіше, чим деревоподібні. Хоча останні зацвітають раніше. У них більші, до 17 см. у діаметрі, квітки білої рожевої або червоного кольору. Цвітуть протягом двох-трьох тижнів.

Трав’янисті півонії – невибагливі рослини: вони можуть рости без пересадження 6 і більш років. Догляд за ними нескладний. Живильний ґрунт, достаток сонця – от основні вимоги для нормального розвитку півоній.

При правильному догляді, який аналогічний догляду за трав’янистими півоніями, деревоподібні півонії можуть рости й цвісти протягом багатьох років. Відомі екземпляри більш 70-літнього віку, у яких не спостерігається ознак старіння.

Незабутне враження роблять деревоподібні півонії в період цвітіння. Величезні, висотою до 2 метрів кущі суцільно покриті великими, до 25 см. у діаметрі, широко відкритими ароматними немахровими або напівмахровими квітками білого, ніжно-рожевого, яскраво-рожевого або вино-червоного кольору.

Види ці нагадують квітку маку східного. Бутони деревоподібних півоній нагадують бутони троянд. Одночасно на одному кущі висотою ледве більш одного метра можуть розміщатися до 50 , що розпустилися й стільки же бутонів квітів.

По закінченні цвітіння, яке звичайно збігається зі цвітінням бузку, кущі деревоподібних півоній не втрачають своєї декоративності майже до початку заморозку. Їх листки різні за формою й відтінками ( від сірувато-зелених до яскраво- і темно-зелених) прикрашають рослину як у літній період, так і восени, коли вони починають жовтіти й золотитися.

Деревоподібні півонії культивуються багато сотень років, а в Азії вони були відомі ще за тисячу років до нашої ери. У Росії з’явилися в 1925 році.

Навіть зовсім недосвідчений квіткар, якщо він буде дотримуватися нескладних рекомендацій, обов’язково доб’ється успіху.

Місце розташування: для сортових півоній повинне бути відкритим і сонячним, хоча припустиме невелике затінення в полуденний час. У глибокій тіні півонії ростуть, але не цвітуть. Щоб уникнути розвитку хвороб необхідна циркуляція повітря, тому рослини краще саджати хоча б на деякому віддаленні від будов, дерев і чагарників.

Для дикоростучих півоній це не є необхідною умовою. Адже багато хто з них у природніх умовах ростуть у лісовому поясі. Прекрасно почувають себе під густою кроною дерев мар’їн корінь, кавказькі види й навіть півонія молочноквіткова. Для всіх півоній непридатні ділянки із близьким заляганням ґрунтових вод, у таких умовах у півоній загниває коріння.

Ґрунт: для цих рослин більше усього підходять окультурені суглинні слабокислі ґрунти (рн 6-6,5). На глинистих ґрунтах додають пісок, на піщаних — 1,5 цебра глини. На кислих ґрунтах додають 200-400 г вапна.   Посадка: cадити і пересаджувати півонії можна тільки восени. Щоб вони багато років добре росли й цвіли на одному місці, важливо його відразу правильно вибрати. Готовлять його заздалегідь, приблизно за місяць. Враховуючи, що згодом кущі сильно розростуться, їх розміщають не ближче 1 м один від одного. Яму копають розміром 60x60x60 см.. Її заповнюють на ⅔ сумішшю перегною або компосту, торфу, піску й городньої землі в рівних частинах (на даний обсяг береться приблизно по одному цебру кожного компонента).

У суміш додають 250 г подвійного суперфосфату або 500 г кістяного борошна, 1 столову ложку залізного купоросу, 1 чайну ложку поташу й літрову банку деревної золи. простір, що залишився, заповнюють городньою землею. До часу посадки ґрунт у ямі ущільниться й надалі не просяде. Якщо з якихось причин не удалося підготувати яму заздалегідь, то ґрунт у міру заповнення втрамбовують, а потім поливають.

У перший рік після посадки й пересадження рослини, як правило, не цвітуть, виглядають ослабленими, а кількість стебел не перевищує 1—2. У більшості випадків не страшно, якщо і на другий рік рослини не зацвіли або цвітуть неповноцінно. Просто вони ще не досягли зрілості.

Набагато важливіше, щоб на другий рік рослини виглядали здоровішими й значно додали в розвитку в порівнянні з першим роком: число стебел повинно збільшитися до 3 — 6. Відзначено, що міжвидові гібриди випереджають у розвитку сорту півонії молочноквіткової й уже на другий рік часто зацвітають.

Догляд: підгодівлі, поливи, мульчування й т.п. 

Молоді рослини краще підгодовувати позакореневим способом. Починаючи із другого тижня травня 1 раз на місяць листки поливають із лійки з ситом розчином повного мінерального добрива, наприклад, “Ідеал», рекомендованої в інструкції концентрації.

Для кращого змочування поверхні листків додають небагато мила або прального порошку (1 їдальня ложка на 10 л розчину). Позакореневу підгодівлю проводять ввечері або в похмуру погоду.

Восени, перед заморозком, стебла півоній зрізують на рівні ґрунту й спалюють. Залишки стебел присипають золою — по 2-3 жмені на кущ. Укриття дорослим рослинам не потрібно.

Розмноження: насінням дикоростучі види. Усі півонії можна розмножувати й вегетативно — черешками, відводками й розподілом куща. Найбільше перспективно розмножувати розподілом куща.

Рослини, вирощені з насіння, зацвітають на четвертий-п’ятий рік. Найкраще висаджувати в ґрунт свіжозібране насіння, тоді воно зможе прорости вже на наступний рік навесні. Його висівають у серпні в пухкий, вологий ґрунт. Легле насіння проростає тільки на другий або на третій рік.

Найвищий коефіцієнт розмноження відзначений при винористанні кореневих черешків, коли посадковою одиницею стає невеликий відрізок кореневища зі сплячою брунькою. Його відокремлюють від куща в липні, до вересня він докоріняється. Але розвиваються такі черешки повільно й зацвітають на 5-й рік.

Півонії можна ділити з 3 — 4-літнього віку за умови, що вони вже нормально цвіли, число стебел перевищило 7 і стебла ростуть не пучком з однієї точки, а займають певну площа діаметром не менш 7 см.. Остання умова — свідчення того, що кореневище достатньо розвинене й може бути поділене на декілька частин.

У середній смузі оптимальний час для цього — із середини серпня до третьої декади вересня. У викопаного куща зрізують стебла на висоті 10 см.. Коріння обмивають водою й залишають у тіні на кілька годин, щоб воно втратили крихкість і не ламалося при розподілі. Стандартна посадкова одиниця — поділенка з 2-3 бруньками поновлення й частиною кореневища розміром 10-15 см..

Більші поділенки приживаються гірше, а більш дрібні потребують додаткового догляду. Безпосередньо перед посадкою поділенку дезінфікують протягом півгодини в темно-рожевому розчині перманганату калію або в настої часнику, а потім на 8-12 годин занурюють у розчин гетероауксину (1 таблетка на 10 л води).

Коли вона обсохне, зрізи затирають товченим вугіллям. Поділенки корисно також вмочити в глиняну бовтанку з додаванням мідного купоросу (1 столова ложка на цебро води).

Підготовлену поділенку саджають у лунку на піщану подушку. Зверху засинають городньою землею так, щоб над бруньками її шар був не більш 5 см., і рясно поливають. У перший рік на зиму посадки потрібно замульчувать торфом шаром 5-7 см.. Навесні мульчу не забирають доти, поки на поверхні не з’являться червонуваті паростки (вони дуже тендітні й легко обламуються). Коли побіги ледве відростуть, мульчу відгрібають убік і рихлять ґрунт.

Перші 2 роки півонії нарощують кореневу систему, тому треба набратися терпіння й не давати їм цвісти. У перший рік обов’язково відщипують усі бутони, на другий можна залишити лише один. Коли він лопне, його зрізують як можна коротше й ставлять у воду, щоб розглянути квітку. Однак перше цвітіння може виявитися не характерним для даного сорту. Відповідні до сорту квітки в півоній з’являються тільки на третій рік і навіть пізніше.

Використання: для оформлення ділянки треба підбирати сорти з гарною формою куща і яскравими квітками, з різними строками цвітіння. Для зрізки рекомендується вибирати багатоцвітущі півонії з гарною формою квітки, ароматні. У таких сортів у період бутонизації на стеблі залишають тільки один центральний бутон, а бічні видаляють, коли вони досягнуть розміру горошини.

З куща зрізують не більш половини стебел не довше 40 см. ( частина, що залишився, стебла повинна мати 2-3 листка). Якщо кущ втрачає більшу частину листків, він слабшає, бруньки поновлення дрібніють, і на наступний рік цвітіння погіршується.

Зрізують півонії рано ранком у суху погоду, коли лише відігнуться зовнішні пелюстки. Квіти відразу ставлять у воду й поміщають на кілька годин у холодне місце (льох). Під час перевезення на них краще надягти паперові або марлеві ковпачки.

Перед тим, як поставити у вазу, зрізи на стеблах необхідно обновити під водою. Щоб зрізка довше стояла, раджу продряпать кінці стебел або потримати 10-15 хвилин у воді з невеликою кількістю спирту. Воду у вазу потрібно наливати до листків. квітки, що швидко розкрилися, можна змусити закритися, якщо помістити стебла в гарячу воду.

Типові помилки: 1. Пересадження дорослої рослини цілком без розподілу. Такий кущ на новім місці найчастіше погано розвивається, живе за рахунок запасу речовин у старім корінні, розвиток нової кореневої системи не стимулюється. Це приводить до ослаблення рослини й слабкому цвітінню. У такому випадку найкраще викопати кущ, поділити на стандартні поділенки й посадити їх, дотримуючись правил агротехніки.

2. Заглибденна посадка. Якщо кореневище (особливо сортів півонії молочноквіткової) заглублено більш ніж на 5 — 6 см., півонії можуть не цвісти, хоча й виглядають при цьому цілком здоровими. Перевірте це, обережно вилучивши ґрунт над кореневищем. Якщо рослина виявилася сильно заглибленою ( більш ніж на б см.), викопайте рослину в серпні, поділить на стандартні поділенки й посадить, дотримуючись правил агротехніки.

Прекрасні, дивні квіти – півонії!

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 6984 | 20/02/2011 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус