ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Покупка и продажа недвижимости через агентство  
Відпочинок на Алтаї  
Топ-10 плагинов WordPress для блогеров  
Правила косметики, від яких варто відмовитися  
Як харчуватися при колітах і ентеритах  
10 способів не товстіти в холоди  
В Індії з’явиться самий незвичайний хмарочос  
Користь бігу. Як утекти від проблем  
Вибираємо зубну пасту  
Бадмінтон  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
ПРОВЕРКИ   этапе   вирахувати   продуктів   Marshall   літнє   модні   колючі   тема   прибуток   1756   виготовлення   державної   лате   фотообои  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Лілія - королева серед квітів
Лілія - королева серед квітів
Важко назвати яка-небудь рослина, яку так широко використовують у декоративному садівництві. По видових ознаках лілії розподілені на 9груп, крім того відомо 3000 сортів гібридного походження.


Важко назвати яку-небудь рослину, яку так широко використовують у декоративнім садівництві. По видових ознаках лілії розподілені на 9 груп, крім того відомо 3000 сортів гібридного походження.

Придбання цибулин лілій

Що  стосується ввезених до нас цибулин лілій, то хотілося б застерегти починаючих квіткарів-аматорів від помилок при покупці посадкового матеріалу. Насамперед, обов’язково потрібно довідатися, до якої групи лілій відноситься сорт, що сподобався, .

Від цього залежить особливість агротехнічних прийомів вирощування (посадка, догляд, збереження в зимовий період). Якщо при покупці цибулин лілій неможливо встановити їхню приналежність до тієї або іншої групи, то такий посадковий матеріал краще не брати. Якщо ви купили сорти лілій Ла-Гібридів, Східних гібридів, то такі лілії рекомендується вкривати на зиму лапником і листками, плівкою, інакше в регіонах із суворою зимою вони можуть вимерзнути при зимівлі у відкритому ґрунті.

Крім того, при покупці Східних Гібридів потрібно довідатися час їх цвітіння, тому що він у них сильно розтягнутий. У наших умовах у пізнього сорту лілії цибулини можуть не встигнути запастися живильними речовинами на зиму, і до весни загинуть. Занадто пізні квітучі лілії купувати не слід.

Одні із самих запашних і ефектних лілій — Трубчасті Гібриди — добре ростуть у нашій зоні при двох неодмінних умовах: їм необхідні вкриття від можливого весняного заморозку й лужний ґрунт. Квіткова брунька в цих лілій закладається дуже рано й легко ушкоджується при негативній температурі. На кислих ґрунтах ці рослини розвиваються погано.   У якості іншого прикладу необхідності обліку особливостей посадкового матеріалу приведу лілію білосніжн, що має специфічний цикл розвитку. Її цибулини висаджують у серпні, і при посадці в жодному разі не можна заглиблювать: відстань від верхівки цибулини до рівня землі повинна становити не більш 3 см..

У вересні із цибулини лілії білосніжної з’являється зимуюча розетка листків. Наступною весною із середини розетки виростає квітоносне стебло. Після цвітіння наступає період відносного спокою — саме в цей короткий період лілію білосніжну можна пересаджувати. Треба добре вкрити її на зиму.

При покупці нових сортів лілій слід вибирати цибулини з неушкодженим дінцем. Після придбання цибулин бажана їхня обробка 10%-ным карбофосом (5 мол/л) від шкідників.

Посадка й пересадження цибулин лілій

Якщо цибулини лілій куплені навесні, то до посадки їх зберігають у нижньому відділенні холодильника ( при температурі ледве вище 0) у поліетиленовому пакеті з дірочками, заповненому сфагнумом або сухим верхівковим торфом. Як правило, у таких умовах зберігання цибулини лілій не утворюють великого паростка (більше 5 см.).

Їх можна висаджувати в плівкову теплицю, у горщики або пластикові пляшки, охороняючи від заморозку. У відкритий ґрунт рослини можна пересаджувати разом із грудкою землі тільки після закінчення весняного заморозку.

Якщо цибулина купленої навесні лілій має занадто великий паросток, то посадити її треба похило.

Основна посадка лілій – ранньоосіння. У першій декаді серпня приступають до викопки, розподілу й пересадженню чотирьох- і п’ятирічних лілій. Це пов’язано з ослабленням їх цвітіння через виснаження ґрунту й нестачі площі розвитку для цибулин, що розмножилися.

Іноді пересаджують лілії частіше — раз в 2-3 роки. Більш часта викопка лілій звичайно пов’язана з тим, що вони страждають від шкідника — трипса, що поїдає луски цибулин. Крім того, у випадку сильної поразки лілій сірою гнилизною, ділянку їх посадки бажано перемінити.

Строки пересадження лілій можуть бути зрушені на середину-кінець серпня або навіть на вересень. Строки визначаються, насамперед, станом цибулин: після цвітіння цибулини лілій бувають сильно виснажені, втрачають масу, стають пухкими; луски утончаються, прив’ядають.

Після закінчення цвітіння лілії до моменту її пересадження повинно пройти 1–1,5 місяця для того, щоб цибулина набрала силу – стала великою, щільної, пружної. На цей процес впливають усі фактори: тепло, наявність вологи, а також харчування.

При сприятливих умовах на початку серпня приступають до пересадження лілій червневих строків цвітіння (в основному, Азіатських гібридів). Якщо до моменту розподілу рослина зелена, без ознак захворювань, то перед пересадженням стебла лілій обрізають близько до поверхні ґрунту, залишивши пеньок.

Якщо стебла лілій відмерли (що свідчить про наявність грибних захворювань), то, викопавши цибулини, обережно викрутіть їх загиблі стебла.

Після трьох- п’ятирічного вирощування без пересадження більшість лілій утворють великі «гнізда» із цибулин різного віку й величини. Такі «гнізда» після викопки звичайно розпадаються, але іноді їх доводиться ділити. Це потрібно робити після обрізки стебел з особливою обережністю.

Цибулини лілій викопують садовими вилами, намагаючись не ушкодити коріння. Землю з них зтрушують і уважно оглядають. Із цибулин потрібно вилучити лусочки з іржавими й бурими плямами. Після викопки такі цибулини промивають під краном або у двох водах, а потім витримують їх 20 хвилин у розчині карбофоса (1 ст. ложка на 10 л води) або препаратом максим (разводиь по інструкції).

Якщо цибулини чисті й з коріннями, то їх тільки протруюють протягом 20–30 хв в 0,1 %-ном розчині марганцевокислого калію. Цибулини лілій після промивання й протруєння висушують у тіні, підрізають коріння до 5 — 10 см., і потім саджають.

Висаджують цибулини в завчасно підготовлену землю, яку в суху погоду напередодні посадки необхідно пролити на потрібну глибину. Якщо ґрунт не дуже сухий, можна провести полив цибулин в посадкову борозенку — при цьому заощаджуються сили й час; поливної води знадобиться значно менше.

Усім ліліям для гарного росту необхідний пухкий, живильний, водопроникний ґрунт: легкі суглинки, удобрені супіщані ґрунти, окультурені городні землі. На важких, сирих, неокультурених ґрунтах цибулини лілій загнивають через скупчування вологи між чешуями, що може привести до їхньої загибелі.

Такі ґрунти необхідно попередньо зробити більш пухкими — внесенням піску, перліту або іншого розпушувача. Використовувати свіжий гній при вирощуванні лілій не потрібно. Надлишок органічного добрива викликає сильний ріст вегетативної частини на шкоду формуванню здоровіших цибулин; знижується зимостійкість рослин, стійкість до захворювань; послабляється цвітіння.

Приготовлені цибулини лілій висаджують відразу ж, не висушуючи їх, як тюльпани під час зберігання, оскільки соковиті луски цибулин лілій не мають захисної оболонки; до того ж в цибулин зберігається коріння. Якщо виникає необхідність деякий час зберігати цибулини, то їх складають у ящики або пакети, перекладаючи їх вологим торфом, свіжими хвойними ошурками або мохами.

Глибина посадки цибулин лілій залежить від їхнього виду, розміру й механічного складу ґрунту. Звичайно цибулину висаджують на глибину, у три рази переважаючу її діаметр. Виключення становлять лише кілька видів лілій.

Здавна були відомі цілющі властивості лілій. Давньогрецький лікар Диоскорид у своєму знаменитому медичному трактаті “ Про лікарські засоби“ відзначив, що лісова й біла лілії сприяють загоєнню ран, опіків, синців і саден, заспокоюють зубний біль, зціляють серцеві хвороби.

Можливо, не тільки через білосніжність пелюстків і цілющих властивостей біла лілія в християнстві являє приклад чистоти й непорочності, але і як дивно гарна квітку, що радує людину своїм прекрасним видом і ароматом, що заспокоює психіку й лікує душу.

Під час цвітіння білої (або білосніжної) “лілії- кандидум» (Lilium candidum) зберіть її пелюстки й використовуйте для готування лікувальної настойки,  , добре очищає шкіру. Наповните пелюстками квіток, що розпустилися, половину банки з темного скла, залийте їх винним спиртом так, щоб він покривав пелюстки на 2 пальці, щільно закрийте банку й поставте у темне прохолодне місце на 6 тижнів.

Відлийте небагато рідини в маленьку темну баночку, розведіть на дві третини холодною кип’яченою водою й використовуйте, не забуваючи збовтувати перед вживанням, для протирання обличчя змоченою ваткою. При м’язових болях натирайте хворі місця нерозбавленою настойкою білої лілії.

Якщо ви вколете або поріжете палець, і почнеться нарив, дістаньте з настойки пелюсток лілії, прикладіть до ранки, накрийте пергаментом і забинтуйте — наступного дня нарив зникне.

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 12581 | 20/02/2011 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус