ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Їжа для здорового серця  
Як доглядати за хворим немовлям. Що потрібно робити до приходу лікаря.  
Експедиція на північ Норвегії для двох  
Вибір імені при створенні сайту  
Дієта при вилученому жовчному міхурі  
Місця для поцілунків на вокзалах від австрійських залізничників  
Специфика изготовления металлических изделий по методу ковки  
Покупать в интернете – поступать разумно.  
МІНІІНВАЗІЙНІ ВТРУЧАННЯ ПІД КОНТРОЛЕМ УЛЬТРАЗВУКУ В ЛІКУВАННІ ХІРУРГІЧНИХ ХВОРИХ  
Строительство каркасного дома своими руками  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Виникнення   ігри   року   вагітності   реєстр   перед   офор   Види   клітки   групи   рилейшнз   Напівсолодке   Яндекс   заболевания   сіль  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Узамбарські фіалки - улюблениці квіткарів
Узамбарські фіалки - улюблениці квіткарів
Сенполия или фіалка — родова назва рослин сімейства фіалкових. Відомо до 200видів, зростаючих переважно в помірному кліматі й у горах північної півкулі; багато видів є характерними ендемічними р...


Сенполия або фіалка — родова назва рослин сімейства фіалкових. Відомо до 200 видів, що ростуть переважно в помірному кліматі й в горах північної півкулі; багато видів є характерними ендемічними рослинами для південно-американських Анд; кілька видів зустрічається в субтропічній Бразилії, Капланді й тропічній Африці; 8 видів ростуть в Австралії й Нової Зеландії, 5 на Сандвичевих островах. У Європейській Росії налічується близько 12 видів.

Деякі види узамбарських фіалок — улюблені рослини квітників. Одні з них розводяться заради пахучих квіток, така Viola odorata (з незліченними садовими різновидами, поміси й т.п., є різновиди із простими й махровими квітками, є й ремонтантні); інші — заради яскравих квіток усіляких кольорів (одноколірних, строкатих, світлих і темних), форми й розміри, які Viola tricolor, Viola altaica, Viola litea, Viola corniculata і поміси цих і інших видів. Viola tricolor вживається також у медицині (Herha Jacea, herba Violae tricoloris) і в народній медицині від багатьох хвороб: золотухи, сухотки, кашлю, грижі, зубному болю та ін.

Якщо ви вирішили завести вдома ці прекрасні квіти, ознайомтеся з порадами по правильнім їх вирощуванню.

ТЕМПЕРАТУРА

Оптимальна денна температура для дорослих фіалок, якщо ви прагнете, щоб вони неодмінно цвіли, — 20 — 24°С. При температурі 20 градусів дорослі рослини цвітуть дуже тривало, квітки великі, довго тримаються на квітоносах. Для молодих, тільки починаючих розвиватися рослин, недавно відділених від материнського листка, оптимальна температура вище — 23 — 24°С. Але фіалки — досить стійкі рослини й можуть витримати як зниження температури взимку до 10, а то й 5°З (у цьому випадку вони тільки сповільнюють свій ріст, але необхідно при цьому пам’ятати про відповідне скорочення поливу), так і підвищення його до 35°З (вони припиняють цвітіння на час літньої жари, тому слід уникати підвищення температури більш ніж до 30°C довше 4 — 5 доби).

У жарку пора року найкраще не виснажувати сенполії цвітінням — однаково квіти виходять деформованими або з нетиповим фарбуванням. Краще обірвати квітоноси, поливайте рослини ввечері; підвищіть вологість повітря поруч із ними, розміщаючи ємності з водою або поставивши горщики в піддони з керамзитом або з фагнумом, заповнені на ⅔ водою. Увечері необхідно обприскувати рослини.

Якщо фіалки стоять на підвіконні, під яким перебувають незакриті батареї центрального опалення ( як у більшості наших квартир), потрібно запобігти влученню на них гарячого потоку повітря. Для цього можна зробити більш широкі підвіконня або закрити верх батареї дошкою. Крім того має сенс підвищити вологість навколо рослин.

Для фіалок дуже шкідливі різкі перепади температур! Ця ситуація може виникнути, якщо рослина принесена з оранжереї додому або просто виникла ситуація, пов’язана з різкою зміною температури утримування (наприклад, при розташуванні рослин на підвіконнях у холодну пору року).

Для нормального росту й розвитку сенполій краща різниця в 2 — 3°З між денною й нічною температурою, тому що при високій нічній температурі більш інтенсивно йде процес тканинного дихання й витрачається більше органічних речовин. Це послабляє ріст і розвиток рослин, порушує баланс дихання й окиснення Про це ніколи не забувають господарі оранжерей і професіонали-квіткарі, що й дає їм можливість виростити дуже великі й гарні екземпляри.

Рекомендації квіткарів різних країн щодо температури вирощування часто не збігаються: американські рекомендують 21°З вдень і 16°З вночі, англійські — вирощують свої сенполії в теплих оранжереях при температурі 26 — 30°З, німецькі — вважають оптимальною зимовою температурою 16 — 20°З, а літню — більш високу.

ОСВІТЛЕННЯ

Родина фіалок — джунглі. Там немає прямого сонця, але багато розсіяного світла, тому сенполії необхідно оберігати від прямих сонячних променів. Тому найкраще вирощувати їх на північному, східному й західному вікнах. Кількість світла, одержуване фіалками, розташованими на вікні залежить від багатьох факторів: орієнтації вікон до сторони світу, поверху, розмірів вікон, чистоти шибки, наявності штор на вікнах, дерев за вікном. Якщо у Вас південні вікна, поставте фіалки збоку від вікна або вглиб кімнати на який-небудь столик або стелаж, де немає прямих сонячних променів.

Влітку рослини потребують притінення від яскравого світла ( для цього часто використовують тюль, білий папір або зафарбовування вікон із зовнішньої сторони побілкою). Узимку же може виникнути необхідність в доосвітленні рослин штучним освітленням, хоча б кілька годин у добу.

лампи, що застосовувалися раніше, накалювання не пригодні для даної мети — вони дають багато теплової енергії, і рослини страждають від перегрівання й опіків. Набагато більш придатними для доосвітлення рослин виявилися лампи денного світла, під якими можна постійно вирощувати сенполиії в глибині кімнати. При їхньому використанні досягаються оптимальні умови освітленості, температура на 2 — 3°C вище кімнатної, коливання денної і нічної температур. Лампи повинні горіти 12 — 14 годин на добу. Включати й виключати їх бажано в один й той же час.

ВОЛОГІСТЬ

Узамбарські фіалки родом з екваторіальних районів Африки, де вони ростуть близько джерел води. Вологість у районах їх проживання досягає 60% — 70%. У таких умовах рослини виростають великими, у пазухах листків розбудовують сильні квітконоси й дітки, які не засихають на ранніх стадіях.

У міських квартирах із центральним опаленням досягнення високої вологості практично неможливо — вона рідко перевищує 30% — 40%. Але невелике підвищення її до 45% — 50% цілком можливо й піде на користь як людям, так і рослинам. Але підвищити вологість у всій квартирі досить складно, тому збільшення її створюють штучно й локально навколо рослин. Багато колекціонерів розташовують свої екземпляри на кухні, де температура й вологість завжди вище, чим у середньому по квартирі. Звичайно, складно перевести всі рослини на кухню «на постійне місце проживання», але цілком можливо містити там молоді розетки.

Способи підвищення вологості навколо рослин

Можна поставить горщики з фіалками в піддони або листи зі сфагнумом або керамзитом, заповнені на ⅔ водою. Якщо Ви ставите рослини в піддон з водою, але без наповнювача, то під горщик необхідно поставити індивідуальний піддончик, щоб коріння не страждали від зайвої вологості.

Якщо ви не прагнете створювати собі незручність, розміщаючи рослини в загальних піддонах, можна застосовувати обприскування, але при цьому важливо пам’ятати, що не можна допускати прямого влучення води на пухнаті листки сенполій — вони можуть почати загнивати. Тому краще підійде зволоження повітря навколо рослин розбризкуванням води з пульверизатора. У якості його краще використовувати не покупні розпилювачі, а використовувати флакони з під спреїв і гель-спреїв для волосся — вони створюють дрібний туман навколо рослин. Незамінні вони й при обприскуванні фіалок різними препаратами.

Для підвищення вологості навколо посаджених черешків, дитинок, молодих розеток і мініатюрних сенполій більше підійде створення теплички, тому що без високої вологості земля в маленьких горщиках буде висихати занадто швидко й травмувати слабкі молоді корінці. Для створення теплички підійде накривання рослин поліетиленом, банкою, розміщення їх у прозору пластикову коробку й будь-які ємності із прозорою кришкою. При цьому необхідно стежити за наявністю крапель на кришці й тільки вони з’являться відкривати тепличку « для провітрювання».

У занадто сухій атмосфері кінчики листків стискуються й жовтіють, квітотоноси й пасинки засихають на ранніх стадіях розвитку. При занадто високій вологості в дорослих рослин можуть виникати грибкові захворювання за рахунок того, що з рослин припиняється достатній випар води, особливо якщо немає припливу свіжого повітря.

Сенполіям раз на місяць можна влаштовувати «лазневий день» — мити їхні листки під струменем теплої води, очищаючи листки від пилу за допомогою пензлика або м’якої щіточки. Після купання необхідно повністю висушити рослини на повітрі, оберігаючи їх від протягів, але й у жодному разі не залишаючи на відкритім сонці (крапельки води будуть діяти як лінзи, фокусувати промені, через що на листках можуть з’явитися опіки).

ПОЛИВ ФІАЛОК

Полив бажане робити регулярно, що підходить для цього водою, не допускаючи ні перезволоження, ні пересушування земляної грудки. Вода не повинна попадати на точку росту — центр рослини, з якого розвиваються молоді листки (особливо це важливо пам’ятати при поливі дитинок, загнивання точки росту яка може привести до загибелі всієї рослинки.

Дорослі сенполії слід поливати, коли верхній шар ґрунту підсохне. Молоді фіалки потребують більш чуйного контролю ступеня зволоження ґрунту, який бажано постійно підтримувати у вологому стані.

Полив потрібно робити регулярно в один й той же час, але якщо ви помістили фіалки не на стелажах зі штучним освітленням, необхідно враховувати ще й початок світлового дня залежно від пори року й поливати сенполії у весняно-літній період ранком, а в осінньо-зимовий — днем.

ДОБРИВО ФІАЛОК

Зараз у продажі з’явилася величезна кількість добрив самих різних фірм і у всіляких формах випуску. У кожному разі обране Вами базове добриво повинне бути комплексним, тому що воно вже містить необхідні рослинам речовини в певних пропорціях. Зараз, коли пройшов якийсь « випробний термін», уже можна зтверджувати, що імпротні добрива переважніше вітчизняних. Що стосується форм випуску (рідкі, палички, гранули й тп.), то отут кожен вибирає що йому зручніше, але «золотим стандартом» вважаються рідкі добрива, які легше всього дозувати. Найбільш підходящими по складу, що й одержали найбільшу кількість позитивних відкликань є рідкі добрива «POKON engrais geraniums» ( для квітучих рослин) і «POKON engrais toutes plantes» (універсальне). Внесення же яких або певних елементів випливає робити лише переконавшись, що саме вони необхідні рослині.

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5707 | 20/02/2011 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус