ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Современные магазины спортивных товаров  
Оперна музика допоможе заспокоїти серце  
Італійські фестивалі шоколаду  
Аренда специальной техники - оптимальное решение важных производственных задач  
Классические ковры и ковровые покрытия оригинальной расцветки - web-магазин Dreamcarpet.Ru  
Мысли о религиозном воспитании детей  
НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК З КУРСУ «СТРАХУВАННЯ»  
Перший офіційний чемпіонат України дебютував на Полтавщині  
Редис - сезон відкритий!  
Особистий досвід як я схудла на 20кг!  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
href   nokian   .com   Arnold   склад   нирки   chanel   засіб   Web-   Twitter   2011   Free   повар   1756   active  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Фікуси - створіть вдома справжні джунглі
Фікуси - створіть вдома справжні джунглі
Сімейство шовковичних. Це одна з найпоширеніших кімнатних рослин. Перше почесне місце серед різних видів фікусів займає Фікус каучуконосний або Фікус еластика. Також дуже популярні Фікус Бенджамина, Фікус...


Сімейство шовковичних. Це одне з найпоширеніших кімнатних рослин. Перше почесне місце серед різних видів фікусів займає Фікус каучуконосний або Фікус еластика. Також дуже популярні Фікус Бенджамина, Фікус ліровиднийй, Фікус бенгальський, Фікус карликовий і ін.

Усі фікуси не переносять протягів, перезволоження ґрунту й прямого сонця (фікуси з різнобарвним листям більш світлолюбні, переносять пряме сонце, але притінять потрібно в самі спекотні години).

Взимку фікус також потребує світла, тому горщики з рослинами переставляють ближче до вікна. А форми з різнобарвним листям, наприклад фікуса бенджамина можуть усю зиму стояти навіть на південнім вікні. При недоліку освітлення взимку утворюються слабкі й скривлені побіги й листя.

Розмножуються фікуси черешками. Із побігів можна одержати стільки черешків, скільки на ньому листків. Черешок для розмноження повинен складатися з одного листка з неушкодженим вічком і половини нижнього міжвузілля без вічка. Після зрізання черешка його опускають у теплу воду для припинення виділення молочного соку. Для кращого укорінення внизу черешка роблять розріз або розщеп (у черешка із твердою деревиною хрестоподібно, у черешка з м’якою деревиною один надріз). Черешки краще укореняти із ґрунтовим підігрівом і вкривши черешок поліетиленовим пакетом.

Для всіх фікусів найкраще підійде така ґрунтова суміш — 2 частина листової, 1 частина торф’яної землі й 1 частина перегною. Фікуси не люблять коли їх саджають у посуд значно більший, чим їх коренева система, тому пересаджують їх тоді, коли приблизно коріння

Так же фікуси можна підгодовувати такими добривами, як «Веселка» і «Пальма». Старі екземпляри великих фікусів пересаджують дуже рідко — через 5-6 років. Але щорічно можна заміняти верхній шар землі на новий. Так же слід замінити верхній шар землі, якщо на ньому з’явилася біла кірка — сольовий наліт.

Фікус каучуконосний Fic us elastica Має трохи різновидів, що відрізняються формою й фарбуванням листів. Особливо ефектні сорти з жовтими плямами й смугами на листі. У фікуса каучуконосного при гарному догляді старі листки не повинні жовтіти й обпадати.

Температура: переважно помірна, не нижче 18 °С. Люблять «тримати ноги в теплі» — не ставте горщик з фікусом на холодне підвіконня, мармурову або кахельну підлогу й т.п. У кімнаті з температурою вище помірної, листки починають звисати вниз.

Освітлення: Усі різновиди фікуса каучуконосного віддають заповнило весь горщик або діжку.

При вони цьому ростуть досить швидко, отже, ґрунт при пересадженні повинен бути живильним, крім того, навесні й влітку проводять удобрювальні підгодівлі (добре озиваються на підгодівлю органічними добривами, добре підійде для цього перепрілий коров’ячий гній або магазинне добриво «Велетень»). перевагу світлому місцю, із захистом від прямих сонячних променів. Форми з різнобарвними листками потребують більш світлого й теплого місця, чим форми з темними листами.

Полив: Помірний, не любить перезволоження ґрунту. Вода кімнатної температури, добре вистояна. Підгодівлі добривами з березня по серпень через два тижні.

Вологість повітря: Листя необхідно регулярно протирати вологою губкою.

Пересадження: Проводять навесні, тоді, коли коріння обплело весь земляний ком, молоді рослини через рік-два, старі через кілька років.

Розмноження: Верхівковими черешками, для кращого вкорінення з підігрівом ґрунту й укриванні черешка поліетиленовим пакетом.

Фікус Бенджамина Ficus benjamina Мілколистний родич Фікуса каучуконосного, хоча вони зовсім не схожі один на одного. Гілки Фікуса Бенджамина никнуть, що надає рослині особливу привабливість. Найбільш гарні барвистолитні сорти.

Температура: помірна, взимку не нижче 10 °С.

Освітлення: Світле місце, із захистом від прямих сонячних променів. Барвистолистні форми потребують більш світлого й теплого місця, чим форми з темними листами.

Полив: Помірний, не любить перезволоження й пересихання ґрунту. Вода кімнатної температури, добре вистояна. Підгодівлі добривами з березня по серпень через два тижні.

Вологість повітря: Листки необхідно регулярно обприскувати, особливо влітку.

Пересадження: Проводять навесні, коли коріння починало вилазити з горщика.

Розмноження: Верхівковими черешками.

Фікус ліровидний Ficus lirata Відрізняється своїми великими листками, схожими за формою на перевернену скрипку. Листки цього фікуса досягають довжиною 50-60 см.. Ця рослина любить самітність, не варто ставити його впритул до інших рослин.

Температура: помірна, взимку не нижче 12 °С.

Освітлення: Світле місце, з захистом від прямих сонячних променів.

Полив: Помірний, ґрунт повинен трохи підсохнути до наступного поливу. Вода кімнатної температури, добре вистояна. Підгодівлі добривами із квітня по серпень через два тижні.

Вологість повітря: Листки необхідно періодично обприскувати й протирати губкою.

Пересадження: Проводять навесні, у тому випадку, коли коріння заповнило весь горщик.

Розмноження: Верхівковими черешками, для кращого вкорінення з підігрівом ґрунту й укриванні черешка поліетиленовим пакетом, а також повітряними відводками.

Фікус карликовий Ficus pumila Це швидкозростаючий, мілколистний фікус, зовсім не схожий на всі інші види фікусів. Відрізняється гарною тіньовитривалістю. Можна вирощувати його як ампельну рослину, можна підв’язувати до опори.

Температура: переважно помірна, узимку не нижче 10 °С.

Освітлення: Світле місце, із захистом від прямих сонячних променів.

Полив: Помірний. Якщо рослина стоїть в теплім приміщенні, то поливають приблизно через 1-2 дня, якщо в прохолоднім приміщенні ( близько 15°С и нижче) через 3-4 дня. Уникайте перезволоження ґрунту. Вода кімнатної температури, добре вистояна. Підгодівлі добривами з березня по серпень через два тижні.

Вологість повітря: Листки необхідно регулярно обприскувати, особливо влітку.

Пересадження: Проводять навесні, коли коріння заповнило весь горщик.

Розмноження: Черешками, які краще укорінюються при вкриванні їх поліетиленовим пакетом. Найкраще посадити в один горщик 5-6 черешків.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 9355 | 20/02/2011 Захоплення, хобі - Кімнатні рослини

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус