ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
МЕНИНГОКОККОВАЯ ИНФЕКЦИЯ  
Коньяк і як його пити  
Дієта при сечокам’яній хворобі  
ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» взяв участь у засіданні круглого столу місцевих товаровиробників  
Як заощадити гроші на відпочинку? Бронювання готелів через Інтернет  
Читаем быстро  
Створення сайту візитки - це перехід на вищий рівень вашого бізнесу!  
Докладно про сучасне відбілювання зубів  
Декоративні озера і ставки  
Малюємо посмішку - або таємниці декоративної косметики  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Runner.   призначення   грипп   MG15CDR   href   робіт   isic   сніданок   плода   %?3?   br-1180   роботи   клітки   Marshall   праці  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Герань у заміському саду й на вікні
Герань у заміському саду й на вікні
Герань (Ппеларгонія) сама популярна рослина серед кімнатних, як, мабуть, і серед садових і паркових культур. Вона прекрасно виглядає на підвіконні у квартирі й офісі, у віконних і балконних ящиках, на клумбах і на...


Герань  (Ппеларгонія) – найпопулярніша рослина серед кімнатних, як, мабуть, і серед садових і паркових культур. Вона прекрасно виглядає на підвіконні у квартирі й офісі, у віконних і балконних ящиках, на клумбах і на газонах, у садах і на дачах. Рослина має позитивну енергетику, створює тепло й затишок у будинку, саме тому герань завжди супроводжує по життю Вас, Ваших близьких і друзів.

Світ гераней багатогранний. До сімейства гераниевых відносяться й ті різновиди багаторічних гераней, які Ви можете зустріти в лісах, на галявинах, на лугах і болотах – журавельники й безліч наших кімнатних улюбленців – пеларгоній.

Відомо близько 300 видів, розповсюджених у помірній зоні, переважно Північної півкулі й у гірських районах тропічних областей. Однолітні й багаторічні кореневі, трав’янисті рослини. Стебла 40-60 см висотою, вильчато — розгалужені. Листя пальчато — лопатеві або пальчато — розсічені. Квітки одиночні або по два, пазушні, іноді зібрані в суцвіття.  

Герані настільки стійкі, маловимогливі рослини, що майже всі підряд придатні для вирощування в Україні. Важливо лише створити той мінімум умов, який необхідний для їхнього успішного росту. У культуру в основному введені великі, з гарним листям і яскравими квітками кореневі й бульбоносні рослини.

Ґрунт: для нормального росту, рясного й тривалого цвітіння всі герані потребують пухких дренажних родючих ґрунтів. Більшість гераней добре ростуть на кислих, слабокислих і нейтральних ґрунтах. Але герань далматська, герань Ендраса, кроваво-червона, попеляста й герань Ренарда віддають перевагу ґрунтам, багатим вапном, у яких рн рівно 8. Єдино, що для всіх гераней, крім герані болотної, є важливим — відсутність застійного зволоження. На важких, багатих живильними речовинами, глинистих  ґрунтах добре ростуть герань сукувата, лугова. Мало кислі, торф’яні ґрунти підійдуть для герані чорноокої.

Температурний режим: незважаючи на те що більшість описуваних гераней — рослини південних районів, вони цілком холодостійкі. Навіть у суворі зими, наприклад, узимку 1978/79 р., коли в Москві температура опускалася нижче 40 °З, герані не постраждали. Лише в гераней із зимуючим листям (герань кроваво-червона й герань червоно-бура) відбулося їхнє передчасне відмирання. Втім, навесні виросли молоде зелене листя, і цвітіння було таким же рясним, як звичайно. Більш рясно герані цвітуть у роки з теплою весною й спекою улітку.

Утримання: у правильно створеному квітнику герань швидко розростається, і її щільні кущі перешкоджають росту бур’янів. Тому догляд за посадками герані досить простий. Це ретельна прополка квітників у травні до появи маси листя. У цей же час ґрунт рихлять і в нього вносять врозкид комплексні мінеральні добрива. Добре герань реагує й на внесення золи. Надалі догяд полягає при необхідності в поливі, а після зів’янення квітів треба зрізати відцвілі побіги. Восени, наприкінці вересня, у гераней з незимуючим листям обрізають надземні побіги й укладаються в компостну купу. Герані із зимуючим листям обрізати не можна. Герань чорноока вимагає підв’язки. У герані лугової при літній обрізці іноді спостерігається вторинне цвітіння восени.

Хвороби й шкідники: зрідка ушкоджується бурою плямистістю, борошнистою  росою. Для того щоб уникнути борошнистої роси зріжте рослину після цвітіння або на початку періоду зів’янення. Після зрізання наступні відростки будуть міцніше. З’являться нові листочки, які частково переносять зиму. Більші, рунисті види можете скосити після цвітіння. Вони знову виростають і найчастіше цвітуть удруге. При грибних захворюваннях бурих плям, що проявляються , на листі, це листя зрізуються й спалюються. Випадки грибних захворювань відзначаються у вологі, холодні роки й не виявляють вирішального впливу на стан рослин.

Календар робіт:

Січень — березень. Покупка насіння, знайомство з літературою по квітництву.

Березень. Посів у заздалегідь підготовлені горшоч­ки із ґрунтом- насіння гераней. Ємності встановити на добре освітлені підвіконня.

Квітень. Пікіровка сіянців у ящики. Винос ящиків у плівкові теплички.

Травень. Розпушування ґрунту у квітниках. Внесення комплексних мінеральних добрив. При необхідності розподіл і пересадження старих кущів герані. Наприкінці травня пересадження в прогрітий ґрунт пі­ сіянців гераней.

Червень. Полив і розпушування квітника.

Липень. Полив при необхідності.

Серпень-. При необхідності розподіл старих коренів гераней. Створення нових квітників і висадження нових сіянців. Збір насіння. Обрізка відцвілих побігів.

Вересень — жовтень. Обрізка після заморозку надземної частини гераней. У випадку, якщо це герань із зимуючим листям (герань червоно-бура, ге­рань кроваво-червона), листи не обрізаються

Листопад. Посів у ящики свіжезібраного насіння гераней. Ящики з боків присипаються ґрунтом.

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5359 | 20/02/2011 Захоплення, хобі - Сад і город

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус