ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Заощаджуйте час на пошуку вигідних курсів обміну  
Оформлення шенгенських віз в Іспанію  
Васильків не без добрих людей  
Стерилізація кішки - це необхідна й важлива процедура для вашого чотириногого друга  
Правда и вымысел про пластиковые окна.  
Коррекция волос  
Якість питної води  
Герань у заміському саду й на вікні  
Біомеханічна стимуляція  
МЕТОДИ ЕКСТРА- І ІНТРАКОРПОРАЛЬНОЇ ДЕТОКСИКАЦІЇ У ХВОРИХ НА ОБТУРАЦІЙНУ ЖОВТЯНИЦЮ І ПЕЧІНКОВУ НЕДОСТАТНІСТЬ  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Ситуационные   відносини   Free   область   ПІДПРИЄМСТВА   boss   холера   збільшення   Іспанія   Дієта   кисн   призначення   навчання   onprint   1756  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Драцена - справжня пальма в мініатюрі
Драцена - справжня пальма в мініатюрі
Драцени— одні з найефектніших декоративно-листяних рослин сімейства драценових. Більшість драцен походить із тропіків. До драцен відносять близько 150видів рослин, батьківщина яких— тропічна й субтропічна ...


Драцени — одні з найефектніших декоративно-листяних рослин сімейства драценових. Більшість драцен походить із тропіків. До драцен відносять близько 150 видів рослин, батьківщина яких — тропічна й субтропічна Африка й острови Південно-Східної Азії.

Деякі з дорослих драцен називають помилково пальмами, плутають із юкою, часто відносять до драцен кордиліни, і навпаки. Учені-Систематики довго з’ясовували систематичне положення драцен і кордилін. По найсучасніших систематичних відомостях, драцени й кордиліни відносять до сімейства драценових. Але щоб уникнути помилок в догляді за цими рослинами, потрібно вміти відрізняти драцену від кордиліни.

У декоративнім квітництві драцени від кордилін відрізняють по корінню. У драцен коріння помаранчево--жовте й гладке, а в кордилін кореневища білі й стовщені. Листя в драцен сидяче ( тобто без черешків), лінійне, шкірясте, з паралельними жилками. В одних видів драцен листя зібране пучком на верхівці стебла, в інших розташовані по всім стеблу колотівками або спіраллю.

Стара індійська легенда розповідає, що давним — давно на острові Сокотра, який перебуває в Аравійськім морі, жив потужний кровожерливий дракон. Занадився він нападати на слонів і випивати їхню кров. Але одного разу один старий і сильний слон, захищаючись, упав на дракона й роздавив його. Кров їх змішалася й змочила землю навколо, а через деякий час на цьому місці виросли дерева, названі драконовими, або драценами, що в перекладі з грецького означає «самка дракона». На стовбурах драцен виступають червоні плями смолянистого соку, який місцеві жителі називають «кров’ю двох братів» або «кіновар’ю», а одна із драцен так і називається « кіноварно-червона».

В 1402 році був відкритий острів Тенерифі, де на високій горі росло дивної форми дерево з товстим стовбуром і великим дуплом усередині. Висота його становила 23 метра, діаметр — більш 4-х метрів, в обхваті стовбура — 15 метрів. Місцеві жителі вважали дерево священним, усередині його дупла містився вівтар. І зараз на тому острові виростають драцени менших розмірів.

У наш час драцени служать декоративною прикрасою будинків і офісів. Їхній екзотичний вид залучає як професіоналів, так і аматорів — квіткарів. Догляд за драценами досить простий: ці рослини невибагливі й відносно витривалі.

Температура

Серед драцен багато рослин зі строкатим листям. Такі драцени слід тримати на яскравім світлі, щоб їх листя не втратило свій малюнок. Зеленолисті драцени розташовують на світлому, але захищеному від прямих сонячних променів місці. Оптимальна для драцен температура улітку +18 — +25 градусів. Витривалі драцени (драконове дерево, драцена запашна, драцена Гукера) добре себе почувають на свіжім повітрі, на захищеному від протягів місці. Це рослини холодних оранжерей; узимку вони спокійно переносять температуру +12 градусів і навіть нижче.

Полив і підгодівля

Потрібно постійно підтримувати рівномірну вологість субстрату в горщику із драценою, але не допускати заболочення. Висихання земляного грунту також небажане. При низьких температурах утримання необхідно звести полив драцени до мінімуму, чергуючи його з легким розпушуванням ґрунту. Повітря в кімнаті повинно бути вологим і теплим; коли стає дуже пекуче, потрібно обприскувати рослину один раз у день. Часте обприскування драцени — своєрідна профілактика проти появи павутинного кліщика. Із власного досвіду можу сказати, що влітку для листя драцен дуже корисний легкий душ, але при цьому обов’язково необхідно закрити землю поліетиленовим пакетом, щоб не переволожити її.

Улітку раз у тиждень необхідно у воду для поливу драцени додавати трохи рідкого добрива. Восени й узимку підгодівля драцени повинна проводитися рідше; необхідно рідше й поливати драцену, але земляний ком не повинен пересихати.

Пересадження

Драцену можна пересаджувати навесні раз у два роки або, якщо вона дуже швидко росте, щороку. Для пересадження драцени беруть горщик більшого розміру, на дно як дренаж кладуть черепки або камінчики, потім суміш на основі землі або торфу. Рекомендована земляна суміш: рівні кількості дернової, листової землі, перегною, торфу й піску. Корінню драцени потрібно простір; горщик діаметром 15 см. підходить для 40-сантиметрової рослини.

Розмноження

Більшість драцен дуже легко розмножується. Можливе розмноження драцени насінням, черешками, а також частинами здеревілого стовбура. Нарізані зі здеревілого стебла драцени шматочки, оброблені в місцях зрізу парафіном, легко переносять транспортування, можуть довго пролежати до того часу, як стануть посадковим матеріалом.

Насіння драцени висівають у березні при постійній температурі + 27 градусів. Як тільки молоді рослини небагато підростуть, їх пересаджують в окремі горщики діаметром 7див, тримають при температурі не нижче +21- +24 градуса. Зрізавши черешки з верхівки або бічних стебел драцени, обривають із стовбура старі листи. Стебло драцени розділяють на шматочки довжиною 7див, нижній зріз кожного черешка обробляють корневином і висаджують отримані черешки в суміш піску й торфу, тримають при температурі не нижче 24 градусів. Коли в укорінених черешків драцени з’явиться листя, їх пересаджують у горщики.

Небезпеки й прийняті заходи

Необхідно стежити за тим, щоб ґрунт у горщику із драценою не був залитий або пересушений; поливи потрібно регулювати, щоб не в’януло листя драцени. При низьких температурах також відбувається підв’ядання листя драцени, у цьому випадку рослину потрібно переставити в більш тепле місце. У жодному разі не допускайте застою води в горщику, тому що коріння драцени легко піддається гниттю, що є основною причиною загибелі дорослих екземплярів.

Коричневі кінчики або краї листя драцени свідчать про те, що повітря близько рослини занадто сухе, інші причини — холодні протяги або недостатній полив. Коричневі плями на листі драцени також свідчать про недостатній полив, світлі сухі плями — про надлишок сонця.

М’яке скручене листя драцени свідчать про те, що температура змісту занадто низька; у ніжних видів драцен подібні ознаки з’являються, якщо залишити рослини біля вікна в холодну ніч. Повільно жовтіюче листя драцени — природній і неминучий для старих рослин процес. Це пояснюється тим, що листя в драцен живуть недовго: через два роки вони жовтіють і відмирають. Шкідниками, небезпечними для драцен, можна назвати борошнистого червця, щитівку, павутинного кліща. Борошнистий червець — це малорухоме комаха білуватого або рожевого кольору. На листах рослини й у центрі розеток драцени можна побачити воскові виділення, схожі на маленькі шматочки вати. Червця змивають мильною водою (20 г мила на 1 літр води, краще використовувати рідке калійне мило). Рослини 2-3 рази з інтервалом 5-10 днів обприскують актелликом (2мол/л).

Щитівка на листі драцени виглядає у вигляді овального щитка (2-4мм) сірувато-білого або жовтого кольору. Щитівку акуратно знімають із листів, потім листи протирають ватяним тампоном, змоченим горілкою. Можна обробити драцену інсектицидом.

Павутинний кліщ — дрібна (0,2мм) жовто-зелена комаха. У результаті життєдіяльності кліщів на нижній стороні листка драцени з’являються жовті плями. Листя протирають ватяним тампоном, змоченим гарячою (50 градусів) мильною водою (20 г рідкого зеленого мила на 1 літр води) або проводять обробку акарицидами.

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 7829 | 20/02/2011 Захоплення, хобі - Кімнатні рослини

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус