ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
    Більярд
    Виноробство, виготовлення спирту
    Кімнатні рослини
    Музика, вибір інструменту
    Рибальство
    Сад і город
    Танці
    Фото, відео
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Максим  
Заробіток на файлообмінниках. Чому росте його популярність?  
Ізотрексин  
Весільний торт солодка традиція  
Як допомогти кошеняті звикнути до нового будинку?  
На допомогу захисникам держави!  
Що подарувати коханому на Новий рік  
Інструкція по дотриманню правил пожежної безпеки в торговому кіоску.  
СЫПНОЙ ТИФ И БОЛЕЗНЬ БРИЛЛЯ  
Ентеровірусна інфекція  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
дитини   переселенці   буркун   коляски   світлові   виставка   HTML   Дяченко   херсон   тканини   Arnold   вино   методы   роль   гепатит  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Красуні Бегонії знову в моді
Красуні Бегонії знову в моді
Мода на кімнатні рослини міняється так само, як і на довжину жіночих суконь От і описала вона чергове гарне коло, і в один з багатьох (тепер) фокусів до її уваги знову потрапили бегонії....


Мода на кімнатні рослини міняється так само, як і на довжину жіночих суконь… От і описала вона чергове гарне коло, і в один з багатьох (тепер) фокусів до її уваги знову потрапили бегонії.

До найпоширенішими в культурі, як завдяки своїм «зовнішнім даним», так і через високі здатності адаптуватися до всіляких умов, стоять сорти бульбової бегонії (Begonia tuberhybrida), а також бегонія вічноквітуща (Begonia semperflorens) — ці види влітку часто висаджують на клумби.

У чисто кімнатній культурі також є величезна різноманітність нових сортів бегонії королівської (Begonia rex). Крім того, у наших кімнатах досить широко поширені бегонія криваво-червона (Begonia coccinea) і бегонія борщелистна (Begonia heracleifolia) — два ці види ставляться до числа самих невибагливих кімнатних рослин, здатних жити практично де завгодно — від комфортабельного зимового саду до закуткової курильної контори.

Своя назва бегонії (рід Begonia) одержали на честь губернатора Гаїті М.Бегона. Усього бегоній нараховують близько 1000 видів, серед яких є однолітні й багаторічні трави, напівчагарники, чагарники, ліани. Поширені бегонії в тропіках і субтропіках Америки, Південно-Східної Азії, Африки, на острові Мадагаскар і виростають звичайно у вологих тінистих місцях — у лісах, в ущелинах скель.

Зовнішній вигляд бегоній дуже різноманітний. Навіть трав’янисті рослини розбігаються по розмірах — від малюсіньких, усього 3-4 см., до досить великих. Листи бегоній найчастіше мають форму «слонячих вух», тобто сильно скошено-серцеподібну, при тому, що центральна жилка ділить листок на дві досить нерівні частини. Краї листових пластинок нерідко бувають зубчасто-розсіченими, що робить їх схожими на листя кленів і подібні їм.

Мабуть, ще більш, ніж форма, різноманітне забарвлення листя бегоній. Вони можуть бути забарвленні у всілякі відтінки зеленого, при цьому верхній бік  залишається однотонним, або покритим плямами й візерунками сріблистого, червоного й жовтого кольорів. Ці плями бувають розкидані безладно або розташовуються рядами уздовж жилок.

Нижній же бік листової пластинки бегоній часто буває забарвленний в червоний, фіолетовий, коричневий кольори самих різних відтінків. Листя, стебла, а нерідко навіть і квіти бегоній покриті опушенням різного ступеня густоти й твердості — від м’яких ніжних волосків до грубої «вовни», як у бегонії борщелистної.

Насіння бегоній надзвичайно дрібне — у багатьох видів на 1 г нараховується порядком 75 000 насінин. Завдяки цьому вони легко переносяться вітром і дощовими потоками.

Доглядаючи за бегоніями в домашніх умовах, слід мати на увазі, що вони діляться на кілька груп, кожна з яких чимсь відрізняється по своїх вимогах. Листяно-Декоративні види, такі як сорти бегонії королівської, тіньовитривалі і навіть тіньолюбні. Їх потрібно притінять від яскравого сонця, особливо на вікнах південної й західної орієнтації, куди сонячні промені приходять у досить несприятливий для рослин час — по полудню.

У той же час багато чагарникових видів, наприклад бегонія яскраво-червона, також будучи в цілому тіньовитривалою, можуть успішно розвиватися при досить яскравім світлі. Сорт же бульбовий бегонії, а також бегонії вічноквітучої світлолюбні, і для їхнього успішного вирощування «показані» світлі вікна. Як уже говорилося, рослини ці нерідко висаджують на літні клумби .

Загальним правилом для бегоній є потреба в досить високой — не менш ніж звичайній 60% — вологості повітря. Тому в зимовий час «листяним» видам, наприклад, бегонії королівської, потрібне додаткове зволоження навколишнього повітря, хоча б у вигляді обприскування. Багато чагарникових видів більш терпимі до сухого зимового повітря, проте обприскування і їм не перешкодить. У той же час бульбовій бегонії, а також рідкісній в культурі суккулентні види ( є й такі!) не вимагають підвищеної вологості під час зимівлі. Навпаки, їм необхідний зимовий спокій у сухих і прохолодних умовах.

У літню пору всі бегонії теплолюбні. Для тропічних видів температура не нижче 18-20 Її краще підтримувати й узимку, але ті бегонії, які мають субтропічне походження, бідують взимку у відносно прохолодних (але не нижче 12-14’ З) умовах.

Бегонії вологолюбні — для більшості з них звичайним режимом можна визнати рясне поливання у літню пору й помірну в зимове. При цьому влітку не потрібно чекати підсихання верхнього шару ґрунту перед наступним поливом, а восени й узимку це досить бажане.

Виключення становлять лише вже згадувані суккулентні форми, але вони настільки мало поширені в «широкому» кімнатному квітництві, що шанси зустріти ці рослини де-небудь, крім виставки кактусів, близькі до нуля.

Виключення становлять бульбові бегонії — вони зимують сухо, з відмиранням надземної частини. Улітку їх поливають так само, як і інші види, але восени зволоження поступово зменшують до повного припинення.

У якості «бази» для бегоній можна використовувати так звану «суміш № 2» — глинисту-дернову земля, листяний перегній, торф і великий річковий пісок у співвідношенні 2:1:1:1.

Використання готових сумішей, наявних у продажі, цілком можливо . Слід тільки пам’ятати, що вони трохи менш живильні ( у всякому разі, по азоту), чим звичайні ґрунти, і більш вимагають систематичного користування добривами. Але взагалі то говорячи, навіть при щорічнім пересадженні з максимальною заміною ґрунту бажано використовувати добрива. Тим більше , як показує досвід, щорічне пересадження всіх рослин завжди залишається благими намірами. Немає часу, багато інших справ… Так по великому рахунку, у більшості випадків щорічне пересадження звичайно й не потрібно, за винятком випадку, коли ви прагнете швидше підростити молоду рослина. Більшість же дорослих екземплярів у цьому зовсім не мають потреби, та й горщик збільшувати їм не треба. А от угноювати рослини треба в будь-якому випадку, яку б землю ви не використовували.

У цей час у продажі є досить велика кількість готових сумішей мінеральних добрив ( «Ідеал», «Ефект», і інші), і квіткареві, що не займається суперекзотикою, їх цілком вистачає. Трохи загальних рекомендацій з їхнього застосування.

1. Не слід поливати вдобрювальним розчином сухий ґрунт — щоб уникнути опіку корінь землю в горщику спочатку треба рясно полити чистою водою.

2. Не слід угноювати рослину відразу після пересадження. Треба почекати як мінімум два тижні, щоб рослина «перехворіла» і пішла в ріст.

3. Не слід угноювати рослини, що перебувають у стані спокою (зимівлі).

4. Для використання в осінній час існують добрива зі спеціальною «осінньою» рецептурою, зі зниженою кількістю азоту. Звертайте увагу на етикетки!

5. У період активного росту вдобрювальні поливи можуть бути частими, раз в 10-15 днів. Чим менш активний ріст рослини, тем менше підгодівель йому потрібно.

6. Ще одна «базова» рекомендація: краще трохи «недогодувати» рослину, чим, захопившись надмірним добривом, засолити ґрунт. Те ж можна сказати й про використовувану концентрацію добрив: краще зайвий раз зробити розведення, чим спалити коріння занадто концентрованою вдобрювальною сумішшю.

По досвіду, бегонії взагалі-то байдуже, у чому рости, і рішення питання «глини або пластику» визначається в основному умовами догляду й пристрастями квіткаря. При цьому головне, що потрібно пам’ятати, — це різниця у швидкості просихання ґрунту в різному посуді. У глиняному горщику, не покритому глазур’ю, вона значно вище, чим в глазурованому або пластиковому. Відповідно, і поливати рослину в такому горщику прийдеться трохи частіше.

Ще одна відмінність полягає в тому, що глиняні горщики більше нагріваються на сонці, чим пластик, особливо світлий, що може привести до перегріву коріння, особливо в маленьких горщиках на вікнах, що виходять на «сонячну»сторону .

И, нарешті, останній критерій вибору горщиків — естетичний. Тут перевага явно за пластиком і глазурованою глиною. Глиняний горщик без глазурі часто виявляється вологим за рахунок випару води через стінки й у результаті швидко покривається зовні солями, водоростями, а то й цвіллю й вимагає чищення.

Що стосується форми горщика, то для бегоній немає необхідності підбирати посуд якої-небудь незвичайної форми. Цілком достатнім буде горщик стандартних пропорцій (висота приблизно дорівнює діаметру).

Основний метод розмноження бегоній у кімнатних умовах — укорінення черешків. Укореняють їх у воді або в субстраті, у якості якого використовують промитий пісок, здрібнений сфагнум або їх суміш у співвідношенні 1:1. При цьому черешки треба тримати в теплі. При вкоріненні листяних черешків таких рослин, як різновиди бегонії королівської (B.rex), має сенс використовувати «мікропарничок» (хоча б з поліетиленового пакета або, що з’явилися зараз пластикові коробки) з «твердим» субстратом. Лист із маленькими надрізами під розгалуженнями великих жилок укладають на субстрат нижньою поверхнею. Незабаром у місцях надрізів з’являється коріння, а потім і молоді рослинки. Укорінення листяних черешків, а особливо фрагментів листя, краще робити при підвищеній температурі (28-30 ос) навесні або на початку літа.

Посівом покупного насіння розмножують у першу чергу бегонію вічноквітучу (B.semperflorens), набори насіння якої є в продажі. Сіяти це насіння найкраще перед весною, у лютому-березні. Це, по-перше, дозволить сіянцям зміцніти до осені, а по-друге, дозволить вам зробити відбір самих цікавих екземплярів під час літнього цвітіння. З недавніх пір у продажі стало з’являтися насіння низькорослих форм бегонії вічноквітучої, споконвічно призначених для вирощування як однолітників на клумбах. У пакетиках із цим насінням звичайно утримується «суміш» кольорів, і шанс «піймати» яку-небудь незвичайну форму невеликий, але він все-таки є. Зацвітають сіянці в перший же рік (улітку при можливості їх варто висадити на клумби або винести на балкон), так що вже восени можна відібрати й залишити для вирощування вдома самі цікаві екземпляри.

Насіння бегоній дуже дрібне, тому їх не заглибляють у ґрунт, а сіяють на поверхню або присипають акуратно дуже тонким шаром землі (2-3 мм). Для того щоб посів не був занадто густим, насіння можна змішати із дрібним піском — це традиційний засіб при посіві такого дрібного насіння.

Сіяють насіння бегонії в неглибоку посудину (плошку, кювету) і до появи сходів прикривають склом. Коли з’являться молоді рослинки, їх починають поступово привчати до свіжого повітря, піднімаючи скло спочатку на півгодини в день, потім на годину й так далі. Найважливішим моментом у догляді за посівом бегоній є полив — такі крихотки просто не винесуть пересушування, тому ґрунт у плошці повиннен бути постійно вологим Щоб не змити дрібне насіння, а потім і крихітні сходи, поливи роблять знизу, з піддона, або краплинним шляхом.

Підрослі сіянці бегоній, що мають уже 3-4 справжніх листочка, пікірують у більшу посудину, а потім у міру росту розсаджують у горщики.

И останнє: де і як придбати бегонії? Зрозуміло, що зробити це можна або в магазині (там ви, швидше за все, зустрінете дорослі екземпляри голландського «виробництва»), або на ринку або на квітковій виставці, де звичайно продаються молоді рослини, вирощені із черешків. Цей «молодняк» найчастіше отриманий у кімнатах і краще пристосований до умов утримання в будинку. У той же час у магазинах зараз нерідко вдається «піймати» нові, оригінальні й цікаві сорти, які ще не встигнули одержати широкого поширення…

У всякому разі, при будь-якій покупці найважливішим залишається дотримання двох правил — ретельний огляд (щоб не придбати рослину з гарним «букетом» хвороб або шкідників) і обов’язкове пересадження. При огляді треба звернути увагу на нормальний тургор листя, їх здоровий і яскравий колір, відсутність нальотів і сухих плям і т.д. Якщо рослину не дозволяють брати в руки й ретельно оглянути, краще відмовитися від покупки!

Пересадження купленої рослини необхідне з кількох причин. По-перше, воно дозволить вам оглянути її коріння — її здоров’я, відсутність шкідників. А по-друге, тому, що ви будете знати, у якому саме ґрунті тепер росте ваш новий вихованець.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 9557 | 20/02/2011 Захоплення, хобі - Кімнатні рослини

Ссылка на статью:


Комментарий
    buy kamagra 100mg oral jelly uk15:58 30-03-2018    
kamagra oral jelly kaufen paypal <a href="http://kamagradxt.com/">kamagra gold 100mg rendeles</a> kamagra forum srpski <a href="http://kamagradxt.com/">buy kamagra</a> kamagra 100mg http://kamagradxt.com/ kamagra 100mg oral jelly wirkung
    GeraldSob13:24 22-09-2017    
canadian pharmacies <a href="http://canadianpharmacyrxbsl.com/">canadianpharmacyrxbsl.com</a> best online canadian pharcharmy <a href=http://canadianpharmacyrxbsl.com/?sertraline-medication>sertraline medication</a> canada pharmacy online no sc
    GeraldSob01:57 22-09-2017    
online drugstore <a href="http://canadianpharmacyrxbsl.com/">canadian pharmacy</a> drug price <a href=http://canadianpharmacyrxbsl.com/?doxycycline-coverage>doxycycline coverage</a> canada drugs online <a href="http://canadianpharmacyrxbsl.c
    GeraldSob17:30 21-09-2017    
pharmacy online store <a href="http://canadianpharmacyrxbsl.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a> international pharmacies that ship to the usa <a href=http://canadianpharmacyrxbsl.com/?cialis-vs-viagra>cialis vs viagra</a> highest rate
    Feliperap03:09 21-09-2017    
overseas pharmacies <a href="http://canadianpharmacyrxbsl.com/">canadian pharmacy</a> prescription cost comparison <a href=http://canadianpharmacyrxbsl.com/?zoloft-withdrawal-symptoms>zoloft withdrawal symptoms</a> walgreens pharmacy <a href=
    Feliperap17:55 20-09-2017    
online drugstore <a href="http://canadianpharmacyrxbsl.com/">canadian pharmacies shipping to usa</a> online canadian discount pharmacy <a href=http://canadianpharmacyrxbsl.com/?sildenafil-sandoz-100-mg>sildenafil sandoz 100 mg</a> canadapharmac
    Alfreddaw01:18 14-09-2017    
<a href=http://sildenafil.mba/>where to buy sildenafil citrate</a> <a href=http://lisinopril.live/>zestril</a> <a href=http://buy-ampicillin.store/>ampicillin</a> <a href=http://buylevitra.shop/>levitra</a>
    Brettsnids13:58 13-09-2017    
wh0cd8407367 <a href=http://effexorgeneric.pro/>effexor generic</a> <a href=http://prednisoloneonline.pro/>prednisolone</a> <a href=http://buytamoxifen.shop/>tamoxifen citrate for men</a>
    Aaronkib08:35 13-09-2017    
wh0cd8186956 <a href=http://tenormin.store/>tenormin</a>
    Aaronkib15:42 12-09-2017    
wh0cd7672640 <a href=http://buy-tretinoin.reisen/>tretinoin cream</a> <a href=http://clonidineonline.pro/>clonidine online pharmacy</a>


Страница: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус