ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
    Акваріум та його мешканці
    Гризуни
    Кішка в домі
    Птахи
    Собака
    Тераріум
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Білкові дієти не пасують жінкам у тілі  
Як стати еталоном краси до Нового Року  
ФІТНЕС ПО ГОРОСКОПУ. КОЖНОМУ СВОЄ  
Типы питания для представителей различной группы крови  
Могила Гаррі Поттера визначна пам’ятка Ізраїлю  
Худнемо без зусиль!  
Анализ самых эффективных методик изучения английского языка  
Способы правильной укладки волос  
Инженерные системы в доме  
Калланетика  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
холера   труда   засіб,   лате   іграшка   Виникнення   хилис   харчування   зробити   2001   Дієта   Инструкция   IntraGUP   Chicco   косметическом  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Будиночок для хом'яка.
Будиночок для хом'яка.
По-перше. Будиночком для хом'яка є не банки, пляшки, коробки з картону й інше. У звичайних умовах хом'яків тримають або в клітках, або в акваріумах. І в клітки, і в акваріума є свої переваги як для вас, так і для вашого хом'ячка.


Якщо ви оселили хом'яка в клітці, то в її плюси можна зарахувати вільну циркуляцію повітря в клітці, клітку набагато легше мити, важить клітка набагато менше акваріума при тому ж обсязі і немає ризику її розбити. Крім того хом'якові можна використовувати прути клітки для лазання, вправ, а так само поточити об них зуби.
   
   До мінусів клітки можна віднести шум вироблений хом'яком у періоди активності, а так само відносна доступність хом'яка для інших свійських тварин, таких як кішки, собаки й т.д.
   
   Якщо ж ви вибрали як житло для хом'яка акваріум, у плюсах буде відсутність шуму або принаймні сильне його зменшення й відносна неприступність для інших свійських тварин (не забудьте накрити акваріум сіткою, що пропускає повітря але перешкоджає проникненню інших тварин в акваріум, а хом'якові за його межі).
   
   У мінуси акваріума можна занести обмеження діяльності хом'яка (по стінках не полазиш, скло не погризеш), гірший доступ повітря в акваріум, його більша вага щодо клітки таких само обсягів, ризик розбити скло, так само акваріум менш зручніший для прибирання ніж клітка.
   
   Можна так само відзначити й спеціалізовані будиночки для хом'яків, які складаються з декількох ємностей з'єднаних між собою трубами. Такі будиночки покликані імітувати природні умови життя хом'яків, але було б неправильно вважати їх ідеальним житлом для хом'яка. Вони так само мають свої недоліки. Повітря в такі будиночки надходить ще гірше ніж в акваріум, деякі частини такого житла важкодоступні при прибиранні й у них майже неможливо насипати тирсу. Крім того матеріал з якого зроблені перехідні труби гладкий, а це викликає певні незручності в хом'яків, адже в природних умовах нір аналогічні переходи не можуть бути гладкими й у них на відміну від штучної імітації, є за що зачепитися лапками, а в такому спеціалізованому будиночку це проблема.
   
   З будинком для хом'яка розібралися, тепер давайте подивимося на розташування меблів.
   
   Підстилка. Підстилка для хом'яка робиться з м'якого (саме м'якого!) паперу або з м'якої тирси, тирса не повинна містити яскраво виражених запахів. У плюси тирси віднесемо властивість добре всмоктувати запахи, через це прибирання можна робити набагато рідше, у мінуси ж віднесемо можливу алергію в хом'яка на тирсу. У випадку з папером алергія нам навпаки не страшна, однак прибирання доведеться робити частіше.
   
   Нора. Під норою мається на увазі безпосередньо житло хом'яка. У цій ситуації ми можемо купити пластмасовий будиночок для гризунів у зоомагазині, накидати побільше паперу (особливо якщо підстилка хом'яка складається з останнього, він сам усе й влаштує), ну й забезпечити хом'яка пучком сіна (знову ж спеціально підготовленого, із зоомагазину), враховуючи те, що в раціон хом'яків потрібно додавати сіно, а так само "природність" останнього як будівельного матеріалу, воно буде найбільш оптимальним вибором.
   
   Бігове колесо. Бігове колесо для хом'яка можна придбати в зоомагазині. Краще брати металеве, тому що хом'як ваш все ж таки гризун, а значить обов'язково спробує на зуб усе до чого зможе дотягтися, зверніть увагу так само на те щоб проміжок між обертовою й нерухомою частиною колеса не перевищував 1-2 мм. Це потрібно щоб хом'як випадково не одержав травму. Бігове колесо потрібно для того щоб хом'як міг робити періодичні забіги природні для нього в природі (за одну ніч хом'як у природі може набігати 15 км.), без цього можливо ожиріння й у наслідок цього проблеми із серцево-судинною системою.
   
   Крім колеса хом'якам так само вітаються різні "атракціони" у вигляді труб, багаторівневих містків і т.д. Головне в таких атракціонах (як втім й в інших "меблях" для хом'яків) це безпечність. Стійке положення всіх конструкцій, відносна міцність "на розгриз", відсутність отрутних з'єднань у конструкційних матеріалах, гарна "прохідність" всіх переходів і труб (щоб уникнути застрягнення хом'яка в такому переході). От у принципі й всі "меблі" для хом'яка.
   
   Стругачка для зубів
. У цій якості можна використати спеціальний камінь для гризунів (купити в зоомагазині), шматочки крейди або гілки плодового дерева.
   
   Прибирання
. Мінімум один раз на тиждень незалежно від чистоти клітки/акваріума, в житлі хом'яка варто зробити генеральне прибирання. З підстилки витрусити бруд, при необхідності замінити її, піддон клітки (або якщо ви використовуєте акваріум, то акваріум повністю) варто промити без використання мийних засобів, виключення можна зробити для спецзасобів придбати які можна в зоомагазині (спеціально для гризунів), а так само соди й солі. Це необхідно щоб уникнути отруєння хом'яка або його алергічних реакцій на мийні засоби.
   
   Облаштування житла хом'яком
. Хом'як звичайно розбиває своє житло на кілька зон. Нора з примикаючими схованками їжі. Туалет. Вільний простір для переміщень. Після зробленого прибирання намагайтеся не міняти місце розташування всіх цих зон, хом'як тваринна консервативна й будь-яка зміна в навколишньому просторі сприймається як стрес. Це ж стосується й місця розташування клітки/акваріума в самій квартирі. Від подібних змін тварина може одержати психічну травму й занедужати.
   

Автор: Nastia | Відгуки: 0 | Перегляди: 8596 | 20/02/2011 Собаки, кішки, рибки, птахи - Гризуни

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус