ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
    Акваріум та його мешканці
    Гризуни
    Кішка в домі
    Птахи
    Собака
    Тераріум
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
Чоловік та жінка
Я щеплень не боюся. Нюанси вакцинації  
Як здолати застуду без ліків  
Морські свинки.  
Нескромні питання про статеві інфекції  
Фейсбілдінг Вправи, які допоможуть зберегти молодість обличчя  
Будиночок для хом'яка.  
Анализ самых эффективных методик изучения английского языка  
Контрольна робота з навчальної дисципліни: „Страхова справа” на тему: „СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ”  
Чиста йога Марка Бланчарда  
ДОГОВОР на аренду автомобиля  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
продуктів   ПРОВЕРКИ   heelys   Діагностика   пальт   фітбол   едкий   права   Яндекс   ІНСТРУКЦІЯ   Виникнення   веб-сайт   легенів   оптимізація   Runner.  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Міфи про хом'ячків.
Міфи про хом'ячків.
Насправді по охайності хом'ячок може посперечатися з будь-якою свійською твариною. Звичка вмиватися й чистити своє хутро в нього з народження. Маленька кроха, ще не навчившись стійко сидіти на задніх лапках, уже старанно вмивається від носика до хвіста.   
   1. Мабуть, найпоширеніша думка – « від клітки з хом'ячком завжди погано пахне».
   
   Насправді по охайності хом'ячок може посперечатися з будь-якою свійською твариною. Звичка вмиватися й чистити своє хутро в нього з народження. Маленька кроха, ще не навчившись стійко сидіти на задніх лапках, уже старанно вмивається від носика до хвостика.
   Звичайно, хом'ячки ще не навчилися робити у своїх клітинах «генеральне прибирання». Але вони чітко розділяють свою клітку на зони: гніздо, годівниця, туалет, решта клітки. І якщо в клітку поставити невелику ємність із ошурками або наповнювачем для хом'якового туалету, і «пояснити» хом'ячкові її призначення, то про неприємний запах ви більше не згадаєте. Звичайно, якщо не забувати міняти наповнювач хоча б через день-два й раз на тиждень чистити всю клітку й будиночок.
   
   2. Ще одна омана – хом'ячок не може й не повинен жити один. «Купить йому пару! Посадіть їх в одну клітку!»
   На відміну від багатьох тварин, хом'яки є одинаками. Дорослі хом'яки, захищаючи свою територію, при наближенні родича найчастіше нападають на нього, незалежно від статі «незваного гостя». Скільки нещасних роздертих хом'ячків було знайдено в клітках, у яких, через незнання хазяїв, проживало по два звірятки. Хом'ячок, що живе один у клітці, цілком задоволений своїм життям. Дикі сірійські хом'яки не живуть парами. Перемир'я можливо тільки на кілька годин, коли самка зустрічається із самцем з метою продовження роду. Виключення становлять лише деякі карликові хом'яки. До них ставляться джунгарські й хом'яки Роборовського.
   
   Сюди ж можна віднести версію, що «хом'ячки плодяться в незліченній кількості щомісяця». Якщо вони не живуть парами, то й розмножуються тільки за бажанням хазяїв! І не частіше, чим раз на 3 місяця. Більш часта вагітність шкодить здоров'ю самочек, і погано позначається на потомстві. У самиці звичайно народжується від 6 до 12 хомячат. Хоча бувають і виключення.
   
   3. «Хом'ячкові не потрібна велика клітка, він і в трилітровій банці проживе». «І гуляти йому не потрібно – є акваріум або клітка, нехай там і сидить». «Хом'яки в клітці вміють тільки їсти, та спати».
   Хом'ячки – дуже рухливі істоти. Удень вони мирно посапують у своєму будиночку, але ввечері прокидаються, і отут починається саме цікаве. Якщо клітка простора, є кілька поверхів і турботливі хазяї розмістили в ній колесо для бігу, кілька сухих гілочок, які можна погризти собі на втіху, купу ошурок, у яких можна шукати зернятка, що загубилися, драбинки, по яких можна полазити й годівницю, повну смачних горішків, насіннячок і іншого корму, то хом'ячкові буде чим зайняти себе. Спостерігати «полювання» за захованим «скарбом» з насіннячок не менш забавно, чим за акробатичним номером, коли ваш хом'як пересувається по стелі клітини, висячи на передніх лапах. У природі хом'якам доводиться пробігати багато кілометрів, готовлячи для себе запаси їжі й складаючи їх. І вашому домашньому улюбленцеві необхідно «розім'яти лапки», тобто досхочу побігати. Почасти «далеку дорогу» заміняє колесо для бігу, але для хом'ячка також необхідно, щоб його щодня випускали «на волю» - погуляти по квартирі. Така прогулянка безсумнівно зробить приємність і зміну вражень вашому вихованцеві.
   
   
   Якщо говорити про карликових хом'ячків – джунгарському, Кемпбелла й Роборовського, то їм для утримання більше підійде тераріум або акваріум, оскільки вони майже не лазають, і їм не потрібні ґратчасті стінки.
   
   4. «Хом'ячки невибагливі в їжі. Насипав пару жмень насіннячок – от хом'як і ситий». Хом'ячкові, як і будь-який інший істоті, потрібно різноманітне, що містить вітаміни й мікроелементи, харчування. Готові зернові суміші для хом'ячків, які продаються в будь-якому зоомагазині, забезпечать звіркові повноцінне харчування. Але необхідно додавати й соковиті корми: яблучко, морквина, зелень, гарбуз та ін.
   
   5. «Хом'ячкам не потрібна вода».
   Навіть якщо в хом'ячка завжди в достатку є соковиті корми, йому необхідна вода. У природі хом'ячки, звичайно, не роблять запасів води, але в домашніх умовах обійтися без неї не можуть. Виключення становлять карликові хом'ячки, які п'ють набагато менше сірійських, або, дійсно, обходяться соковитими кормами.
   
   6. «Хом'ячки – невибагливі тварини». «Клітка з хом'яком може стояти в будь-якому місці». При правильному догляді, хом'ячки хворіють рідко. Але багато хвороб спровоковані поганим або неправильним кормом, а також стресовим станом, викликаним частим порушенням сну звірка в денний час. Хом'яки дуже сприйнятливі до шуму, тому клітку не рекомендується ставити поруч із телевізорами, музичними центрами та ін. Потрібно уникати місця поруч із вікном. Протяг – лютий ворог хом'ячка. Не можна ставити клітку впритул до фіранок або інших речей: намагаючись добути собі матеріал для будівлі гнізда, хом'ячок дотягнеться й згризе їх. Не виносять хом'ячки також пряме сонячне світло й тепло від батарей центрального опалення. В «дикій природі» днем вони рятуються від жари, глибоко забираючись у свої норки. Висока вологість при низькій температурі й тютюновий дим також відіб'ються на самопочутті тварини самим сумним образом.
   
   7. «Хом'ячок – це жива іграшка для маленької дитини». Як би не походив хом'ячок на забавну м'яку іграшку, він все-таки залишається живою істотою, якому потрібна турбота, увага й дбайливе відношення. Ніжні кісточки й тендітне здоров'я хом'ячка потребують постійної уваги дорослих людей. До того ж, на випадково заподіяну йому біль, хом'ячок може відповісти укусом своїх маленьких гострих зубів.
   
   8. «Хом'яки із червоними очами – сліпі від народження». Червоний цвіт очей у деяких видів хом'ячків – це не що інше, як одна з мутацій, тобто змінені гени, які впливають на зовнішній вигляд хом'ячка. Червоноокі хом'ячки народжуються такими ж здоровими, як і їх чорноокі одноплемінники. Офарблення хом'ячків із червоними очами: коричний, білий із червоними очами, сизий, слоняча кістка й ін.
   
   9. «Хом'яки – кровожерливі, вони з'їдають своє потомство». Не можна сказати, що це твердження помилкове. Але! Як з кожного правила бувають виключення, так і це твердження є виключенням із загального правила поведінки хом'яків-матерів. Що ж штовхає хомячих на такий вчинок? По-перше, це відбувається, якщо самиця дуже молода й недосвідчена. Якщо їй самій не більше двох місяців, вона може не впоратися з потомством, і тоді вона знищує його, інстинктивно заповнюючи у своєму організмі витрачені на дитинчат живильні речовини. По-друге, якщо після появи потомства мати не почуває себе й своїх дітей у безпеці. Не можна турбувати хомячиху, лізти й торкатися руками її саму й новонароджених малят. На дітях залишиться запах ваших рук, і мати або не буде годувати «чужого» дитинча, або знищить його. По-третє, у такий спосіб хомячиха позбувається від хворих і нежиттєздатних дитинчат. Її поведінка обумовлена інстинктом виживання в дикій природі, і цей інстинкт дістався «у спадщину» усім домашнім хом'ячкам.
   
   10. «Хом'ячки – нудні й дурні тварини». Навіть такі маленькі звірки найчастіше «відрізняються розумом і кмітливістю». Особливо сірійські хом'ячки. Почнемо з того, що більшість із них відгукуються на свою кличку, вибігаючи з будиночка назустріч хазяям. У кожного хом'ячка свій характер, свої звички. Іноді хом'ячок після прогулянки по будинку сам підходять до хазяїна й лізе до нього на руки, щоб той повернув втомленого звірка в клітку або просто потримав на руках. Був випадок, коли хом'ячок із задоволенням грав із дропсом (хом'яковими ласощами), прив'язаним за ниточку. Деякі хом'яки здалеку відчувають своїх хазяїв і зустрічають їх ранком або ввечері, стоячи в прутів клітки. А забавна метушня маленьких хомячат не залишить байдужим навіть самого строгого спостерігача.
   Але більшість хом'ячків, звичайно, цікаві тим, що їх клітка – це шматочок живої природи у вас у будинку.
   

Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 8777 | 18/02/2011 Собаки, кішки, рибки, птахи - Гризуни

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус