ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Глюкометр - модна іграшка або потрібна річ  
ИНСТРУКЦИЯ по охране труда для шиномонтажа  
Стретчинг техніка й вправи  
Аборт - який зміст цього слова, що воно значить для кожного з нас?  
Найлегший спосіб піти від зайвої ваги  
Він не прагне дитину  
Мигдаль допомагає вберегтися від застуди й грипу  
Тренинг "Работа в команде"  
Сексуальна несумісність, чоловіків через це кидають частіше, чим жінок  
ФРАНЦИЯ Необходимые документы:  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
плода   зробити   каталог   %?3?   продукции   Инструкция   інсульт   прилади   Контакт   України   стать   nokian   heelys   весілля   колючі  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Дієта при виразці шлунку
Дієта при виразці шлунку
Дієта при виразковій хворобі має велике значення, тому що слизова оболонка шлунку при цьому захворюванні порушена й приймання грубої, недостатньо обробленої або сприятливої активному виділенню шлункового соку їжі може її ще більше травмувати.


Тому хворі цим захворюванням повинні завжди, навіть поза загостренням, пам’ятати про те, чого їм не можна їсти.

Причини й ознаки виразкової хвороби шлунку

Виразкова хвороба шлунку розвивається через комплекс різних причин. Це можуть бути порушення в харчуванні (нерегулярне приймання їжі, харчування в суху, гострі блюда і так далі), стреси, у результаті яких порушуються процеси нервової й гормональної регуляції функцій органів травлення, при цьому в стінці шлунку може виникнути вогнище порушення кровообігу, а, виходить, і харчування тканин шлунку.

Часто виразкова хвороба виникає в декількох членів родини, це говорить про спадкоємні особливості будови шлунку й особливостях його фізіологічних функцій. До виразкової хвороби шлунку привертають також індивідуальні особливості нервової системи (підвищена нервозність), приймання деяких лікарських препаратів, паління.

У результаті комплексу причин слизова оболонка шлунку втрачає свої захисні властивості й дозволяє проникнути в стінку шлунку інфекціям (бактерії хелікобактер пілорі), яка й викликає виразкову хворобу.

Ознаками виразкової хвороби шлунку є біль, печія, відрижка, нудота й блювота.

Основні принципи дієтичного харчування при виразці шлунку

При загостренні виразкової хвороби призначається тверда дієта. Спочатку це стіл 1а – приблизно на тиждень. Це забезпечує механічне й хімічне сбереження слизової оболонки шлунку. Частота приймання їжі від 6 до 8 разів на день - це попереджає виділення великої кількості шлункового соку.

Якщо стан хворого поліпшується, то через тиждень його переводять на стіл 1б, який звичайно дається протягом наступних двох тижнів. Тому що цей стіл містить майже всі необхідні інгредієнти харчування, при повільному плині відбудовних процесів у шлунку ( про це судять по зменшенню ознак захворювання й даним ендоскопичного обстеження) тривалість його призначення продовжується ще на тиждень.

Але частіше на 3-ому тижні захворювання хворого переводять на стіл №1, з п’ятиразовим харчуванням (і склянкою киселю або молока на ніч) з інтервалами між прийманнями їжі 3–4 години й легкою вечерею.

Після того, як загострення закінчиться, хворий ще протягом не менше півроку повинен одержувати харчування у відповідності зі столом №1. У цей період можливе введення зиґзаґоподібного харчування (звичайних блюд на короткі проміжки часу) з наступним поверненням до 1-го столу. Якщо це не викликає загострень, то через півроку можна перейти на звичайне харчування з виключенням солінь, коптінь, маринадів, консервів, смаженої їжі, міцних м’ясних і рибних бульйонів, газованих напоїв, приправ і продуктів, що містять велику кількість грубої клітковини (огірків, капусти і так далі).

Стіл № 1а

Показання: виразкова хвороба в стадії загострення. Призначення: зниження рефлекторної збудливості шлунку, відновлення слизової оболонки шлунку шляхом максимального хімічного й механічного збереження.

З метою хімічного збереження шлунку рекомендується приймання продуктів, що мають антацидним (понижувальним кислотність шлункового соку) дією. До таких продуктів відносяться молоко й молочні продукти. При нестерпності свіжого молока (наприклад, при недоліку ферменту лактази, який необхідний для розщеплення молочного цукру - лактози) його можна замінити свіжим (одноденним) кефіром. Виключаються речовини, що збуджують секрецію шлункового соку

З метою механічного захисту слизової оболонки шлунку в дієті таких хворих обов’язково присутні слизові супи з мінімальною кількістю повареної солі. Яйця призначаються тільки всмятку. Із солодких блюд переважають киселі або желе. Обмежується їжа, що дратує слизову оболонку шлунку. Температура гарячих блюд – не вище 55˚З, холодних – не нижче 15˚С. Їжа дається тільки в рідкому й кашкоподібному вигляді, часто (6 разів на день) і невеликим порціями.

Столи № 1б і №1

Стіл 1б призначається на наступних етапах лікування виразкової хвороби. Уся їжа вариться або готується на парі у вигляді пюре або напіврідких блюд із широким використанням молока й молочних продуктів. М’ясо й риба призначаються у вигляді фрикаделей і пюре. Жарення повністю виключається.

Стіл №1 показаний при лікуванні виразкової хвороби шлунку на стадії стихання загострення, на стадії ремісії після загострення протягом декількох місяців, а також у рамках протирецидивного лікування.

Склад стола цілком фізіологічен, тому що містить у собі повноцінні тваринні білки, жири, вітаміни й мінеральні солі. Їжа готується в рідкому, кашкоподібному й більш твердому вигляді з обмеженням блюд, що містять багато клітковини.

Виразка шлунку вимагає тривалого дотримання основних принципів лікувального харчування.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 10609 | 15/02/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус