ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Канцерогени в харчових продуктах та онкологічні хвороби  
Дієтичні виверти  
Лате – традиційний італійський кава з молоком  
Календула для вашого здоров’я й краси  
Дієта Монтиньяка - суцільна профанація  
Хочу кухонную мебель. Купить, или заказать?  
Производство корпусной мебели  
Самі ранні ознаки вагітності  
Омолодження організму яблуками рецепт майбутнього  
Міркування про подорож  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
Free   Види   международные   организации   засіб,   міжнародні   пальт   Напівсолодке   коляски   туляремия   isic   монтажник   ПИРОЛИЗА   офор   масаж   роди  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Харчування при запорах
Харчування при запорах
Питома вага запорів в останні роки має тенденцію до постійного зростання, що пов’язане із загальним зниженням рухової активності й збільшенням в продуктах харчування процентного вмісту різних ненатуральних компонентів.


Однак запори можуть бути одним із симптомів якого-небудь захворювання, вогнище якого локалізується, як правило, у системі органів травлення. Тому лікування хронічного запору повинне починатися з детального обстеження в лікаря-фахівця, який визначить причину й призначить відповідну терапію.

Запор, в остаточному підсумку, є наслідком збільшення часу, який необхідний для проходження харчового вмісту по шлунково-кишковому тракту. У результаті спорожнювання кишечнику не перевищує трьох разів на тиждень, що й дає медичну підставу говорити про запірні явища в кишечнику. У підсумку затримка дефекації приводить до додаткової реабсорбції води з харчового вмісту в товстому кишечнику й до її дефіциту в калових масах. Кал стає більш твердим, що доставляє масу незручностей. А от причини такої затримки можуть бути найрізноманітнішими, починаючи від порушення перистальтики в шлунково-кишковому тракті й закінчуючи пухлинними процесами, що перешкоджають нормальної прохідності харчової грудки. І все-таки нерідко провиною таких неприємностей стають самі пацієнти, що різко порушують водний і харчовий режим протягом дня. Але незалежно від походження запорів, найважливішим аспектом у його усуненні саме є правильно побудований харчовий раціон. Найчастіше однієї лише корекції харчування буває досить для того, щоб повністю позбутися цього неприємного явища.

Яким же повинно бути харчування при запорах? Насамперед, воно повинно бути спрямовано на поліпшення перистальтических скорочень травного каналу, що прискорить проходження хімуса ( харчової кашки) по кишечнику. Одним з харчових компонентів, що стимулюють активність м’язових волокон шлунково-кишкового тракту, є клітковина. Цей необхідний для нормального травлення компонентів має високу гідрофильність, тобто здатний зв’язувати величезну кількість води. У результаті вміст з’їденої їжі різко збільшується в розмірах і починає механічно дратувати внутрішню поверхню кишечнику, спонукуючи його до активних м’язових скорочень. Крім того, високий відсоток вологи приводить до утворення калових мас нормальної консистенції. Таким чином, дія клітковини спрямована на дві найважливіші ланки в механізмі профілактики запорів, та забезпечує нормалізацію стільця в найкоротший термін. Багато клітковини втримується в висівках(отрубях), фруктах, овочах і житньому хлібі.

Також дуже корисні розсипчасті каші, мигдаль, арахіс, зелений горошок і інше. Загальний вміст клітковини в денному раціоні не повинен бути менш ніж 30 грамів. Багато сайтів пропонують на своїх сторінках спеціальні таблиці, у яких відображається кількість клітковини в перерахунку на сто грамів продукту, тому підрахувати загальну кількість тих або інших продуктів для заповнення добової потреби в клітковині не складе ніякої складності. Слід пам’ятати, що вживання очищених (рафінованих) продуктів харчування, яке настільки активно практикується у високорозвинених країнах, приводить до різкого зниження цього найціннішого продукту, про що свідчить не тільки збільшення питомої ваги запорів серед мешканців цих країн, але й частішання випадків діагностики ракових пухлин у нижніх відділах травного тракту. Однак вживання достатньої кількості клітковини буде даремною витратою часу, якщо при цьому не буде дотримуватися нормальний водно-питний режим. Це означає, що протягом дня потрібно випивати не менш двох літрів рідини. От чому за п’ятнадцять – двадцять хвилин перед їжею корисно випити склянку холодної води, особливо перед сніданком.

Разом із клітковиною в овочах і фруктах утримується багато так званих харчових волокон або баластових речовин, які також дуже корисні для лікування й профілактики запорів.

Однак потрібно пам’ятати, що довгостроково неминаючі запори – це вже серйозна медична проблема, яка вимагає негайного звертання до медичного фахівця.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 5841 | 15/02/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус