ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Чоловічі сумки останні тенденції 2011  
Диетическое питание при язве желудка и двенадцатиперстной кишки  
Білий колір в інтер’єрі як його використовувати  
Що таке Дженерики  
Поль Брегг - чарівна сила голодування  
Эффективные аналоги дорогих лекарств - значительная экономия времени и денег  
Швейцарська картопляна запіканка із сиром  
Що можна їсти після пологів  
Три кити молодості  
Як схуднути, якщо хочеться їсти  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
active   англ   br-1180   кофт?   работа   призначення   виробництво   печінки   Marshall   менеджмент   Види   nokian   легенів   грипп   2011  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Їмо в офісі правильно
Їмо в офісі правильно
Офіс. Початок робочого дня. Влаштувавшись зручніше за комп’ютером, ви згадуєте: який початок дня без чашечки улюбленого напою!


Слідом за ароматним запахом у склянці, щось підказує вам, що для повного щастя все-таки чогось не вистачає. Ну, звичайно! Гарний день починається з перекусу. Кілька цукерок, ложечку цукру в склянку, печива. У цей момент, як це часто буває, зайде колега й, дивлячись на ваше свято, згадає, що після вчорашнього дня народження залишився тортик — від одного шматочка не розтовстієш.

Саме із цього моменту нерідко починаються проблеми зі здоров’ям, у тому числі з надлишковою масою тіла. Адже, незважаючи на те, що ви вжили дещо цукру, солодких цукерок і печива, а також шматок торта, що одержав ваш організм? Як затверджує заступник директора Інституту харчування РАМН, доктор медичних наук, професор Олександр Костянтинович Батурин, від одного такого перекусу солодким організм людини одержує біля 40% енергетичної потреби ( для чоловіка добова потреба становить порядку 2400 ккал на день, для жінок — 2000 ккал). Протягом дня таких перекусів, трапляється (чого гріха таїти!) як мінімум три. Може, навіть більше. Виходить, тільки на перекусах, не рахуючи обіду й вечері, людина одержує калорій більше, чим витрачає за добу. Крім того, за один перекус тортиком із солодким чаєм і цукерками чоловік одержує майже половину добової потреби в холестерині й майже добову потребу в жирі! Прощавай підтягнута фігура?..

 

Як же зробити своє харчування не збитковим для здоров’я й зовнішньої привабливості?

Принципи здорового харчування

Директор Інституту харчування, академік РАМН Віктор Олександрович Тутельян, як ніхто інший знає основи правильного харчування й, як наслідок, здорового способу життя. Принцип 1: раціон повинен бути різноманітним. Чому? Тому що всього організму людини для забезпечення всіх потреб потрібно біля 170 з’єднань речовин, які в обмеженому наборі продуктів можуть і не зустрітися.

Принцип 2: обмеження висококалорійних продуктів. Це кондитерські вироби, а також продукти з високим вмістом жирів, і продукти з високим вмістом цукру.

Принцип 3: що можна їсти без обмеження. Це все, що робиться із зерна. Потрібно, однак, знати, що мова йде про хліб в «чистому» виді, а не в бутербродах.

Принцип 4: вживати городиу і фрукти. Це та група продуктів, без якої неможливо побудувати здорового раціону.

Принцип 5: вживати молочні продукти. Незважаючи на те, що в багатьох сучасних людей в організмі є недостатня кількості лактази — ферменту, що переробляє молочний цукор, кефір кисляк, йогурти, сир їсти можна й потрібно.

 

Принцип 5: вживати м’ясні продукти. М’ясо — це білок, вітамін В12, залізо, які є найголовнішими компонентами, необхідними сучасній людині. Особливо залізо, тому що проблема залізодефіцитних анемій ( зокрема в майбутніх мам) з кожним роком стає тільки актуальніше. Порція яловичини (приблизно 100 грамів) містить близько 2 мл заліза в гемовій формі, добре засвоюваного організмом, і покриває добову потребу організму в залізі ( у тому числі у вагітної жінки). Незважаючи на те, що залізо втримується в багатьох продуктах, найкраще воно засвоюється з м’яса.

Корисні ради

Що ж робити, якщо хочеться перекусити не просто хлібом, а бутербродом? Потрібно знати, що один бутерброд на день можна собі дозволити. Головне, щоб зріз хліба був не поперек батона, а шар ковбаси — не в два рази товстіше шару хліба. А якщо серйозно, то товщина хліба — не більше 2 см, а ковбаси — не більше 1 см. Приблизно таким бачиться правильним бутерброд: тонкий зріз ковбаси й нормальний зріз хліба.

Якщо ви робите овочевий салат, стежачи за своєю фігурою, то не потрібно захоплюватися майонезом — постарайтеся придумати інше заправлення, яке було б менш калорійним й містило рослинну олію. Крім того, важливий і смак, тому як, додаючи майонез, відчувається вже смак не салату, а майонезу. Те ж «майонезне табу» можна віднести й до печеного, наприклад до смаженого м’яса.

 

Ну й сама коротка, але не менш корисна порада для дотримання здорового способу життя: якщо на роботі захотілося перекусити, замість цукерок і печива вживайте будь-які кисломолочні продукти. Стежте тільки, щоб вони містили невелику кількість жиру й не містили цукру.Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 4202 | 15/02/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус