ualin.com
Додати статтю | Реєстрація


Інтернет
Автомобілі та мотоцикли
Бізнес
Будівництво, ремонт
Дім та родина
Діти
Захоплення, хобі
Комп'ютери та ПЗ
Красота, імідж, косметика
Медицина та здоров'я
Мода, стиль
Приготування їжи
Психологія та тренінги
Реклама та PR
Релігія, непізнане, окультизм
Реферати, курсові, лабораторні, методички
Собаки, кішки, рибки, птахи
Суспільство та політика
Товари та послуги
Туризм, подорожі
Фітнес, схуднення, дієти
    Дієти при захворюваннях
    Догляд за собою
    Обладнання для фітнесу та схуднення
    Правильне харчування
    Правильне харчування, дієти
    Психологія схуднення
    Різне про харчування
    Фітнес
    Фітнес після пологів
Чоловік та жінка
Факультет підготовки фахівців для підрозділів державної автомобільної інспекції Донецького юридичного інституту МВС України  
Люблю солодке, або як впливає цукор на жіноче здоров’я  
Usb-Інтерфейси  
Звукозапис у польових умовах  
Місця для поцілунків на вокзалах від австрійських залізничників  
Требования пожарной безопасности при эксплуатации наиболее распространенных объектов предпринимательской деятельности (часть 5)  
Наращивание волос - что это?  
Потрібна реєстрація в каталогах? Немає проблем!  
Як стати еталоном краси до Нового Року  
Заощаджуйте час на пошуку вигідних курсів обміну  
Безкоштовне розміщення статей: психологія, тренінги, авто, красота, мода, родина - ualin.com
управління   ТРУДА   модні   вироби   веб-сайт   токсоплазмоз   пальт   рослини   Сказ   морі   Діагностика   стиль   ПРОВЕРКИ   року   льон  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Чим корисний цукор
Чим корисний цукор
Традиційно, у побуті, ми називаємо цукром білий сипучий або спресований кубиками рафінад, що має свою назву – сахароза.


Сахароза: дисахарид, що складається зі здвоєної молекули глюкози й фруктози. У більш широкому розумінні цукрами вважається цілий клас вуглеводних з’єднань; у ще більш широкому – і інші хімічні речовини, до складу яких можуть входити:

моносахаріди (фруктоза, глюкоза) і дисахариди (лактоза);спирти (ксиліт, сорбіт, манніт, гліцерин); амінокислоти і їх похідні (гліцин, аланін, аспартам); білки (монеллин, тауматин, цикломат); похідні осульфобензойної кислоти (сахарин)

та інші речовини. Для нас із вами, головним чином, важливі глюкоза (ягідний цукор), фруктоза (цукор фруктів і меду), лактоза (молочний цукор), мальтоза (солодовий цукор), стахіоза (бобовий цукор), трегалоза (грибний цукор) і інші природні цукри, без яких наш організм функціонувати нормально не міг би. Так, в умовах дефіциту цих речовин у нашій крові утворюються продукти недоокиснення жирів, так звані кетонові тіла, що приводить до порушень діяльності нервової й м’язової системи, а значить – до ослаблення як розумової, так і фізичної активності. Цукри потрібні для роботи печінки й селезінки; вони перешкоджають утворенню тромбів, склеротичних, артрозних змін; сприяють відновленню зламаних костей.

З іншого боку, зайве вживання солодких блюд, до складу яких входить рафінад і, по самим свіжим даним, фруктоза, чревате збільшенням жирової тканини: адже зайвий, на думку організму, цукор провокує перетворення в жирову тканину не тільки вуглеводів, але й жирів що потрапляють з їжею і, частково, білків. Рафінований цукор, сприяє розвитку атеросклерозу, порушенню холестеринового обміну, збоям у співвідношенні мікрофлори кишечнику й, як наслідок, розвитку в ньому гнильних процесів – тобто не тільки погіршенню роботи шлунково-кишкового тракту, але й інтоксикації всього організму. Надлишок фруктози може привести до інтоксикації печінки й, знов-таки, до ожиріння й інших неприємним наслідкам.

Не слід випускати з виду й ту обставину, що в сучасному, комфортному, світі люди менше рухаються й, як показує статистика всіх благополучних часів, більше їдять. Їдять сніданки, обіди й вечері; перекушують під час сеансів кіно, дружніх зустрічей, а іноді й за роботою, при цьому зневажаючи не тільки тренуваннями, але й банальною зарядкою, і прогулянками по вечорах. Іншими словами, не встигають витратити одержувану з їжею кількість калорій. Людина стає гладшою, страждає від задишки, захворювань серцево-судинної системи, що незмінно супроводжують ожиріння, від патологій судин, суглобів, і приймає масу лікарських препаратів, обтяжуючи без того перевантажений організм; чи логічно чекати позитивної динаміки?

Підсумовуючи сказане, ми домовляємося розрізняти природні цукри й цукорарафінад. Природні цукри корисні й необхідні; рафінад – не дуже. Але він доступний, звичний і смачний, і тому, незважаючи на дані досліджень і рекомендації лікарів, вживається абсолютною більшістю. Із цим не можна не рахуватися

Іди до мене, мій солодкий цукор!

Як оптимально розрахувати свій цукровий раціон і чим замінити рафінад, якщо є така необхідність? Насамперед, необхідно пам’ятати: рафінад утримується не тільки в чаї або каві, куди ми додаємо його маленькими ложечками; він присутній у випічці ( у тому числі й «несолодкій»: практично будь-яке тісто, наприклад, тісто для хліба, піци або м’ясних пиріжків, вимагає цукру), кондитерських виробах, покупних напоях (соках, винах, солодких газованих напоях), жувальній гумці… він буквально скрізь – і вимагає контролю за його вживанням.

 

Далі: їмо різноманітно, п’ємо досить води. Тобто вживаємо в їжу не тільки й не стільки бігмаки й каву, скільки різнобарвні фрукти й городину, ягоди й гриби, тверді сорти макаронів, блюда із зернових (каші, хліб грубого млива), молочні й особливо кисломолочні продукти, пісне м’ясо, птаха й морепродукти, – якщо ви не вегетаріанка, – і п’ємо не менш 1.5 л чистої води щодня. Чай, кава, бульйони, відвари й соки в поняття води, на жаль, не входять.

Нарешті, нам з вами потрібно з’ясувати, чи є в нас необхідність заміщати ту кількість рафінаду, яку ми собі дозволяємо, на замінники, і який замінник для нас найбільш вигідний і безпечний.

Великі надії

В 2003 році – не так і давно! – ВОЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) озвучила оптимальну для умовно здорової людини кількість цукру. Отже, у здоровий організм із цукром повинне надходити не більш 10% від одержуваних у добу калорій. У перерахуванні на рафінад це 10-12 шматочків. Тобто пари чашок кави із цукром з ранку плюс баночка пепсі в обід – це вже перебір. А якщо до обіду замовлена булочка або десерт?.. А якщо ввечері планується вечеря із шампанським?

Учені поки не створили варіант, який відповідав би вимогам користі, безпеки, повного виведення з організму, відсутності побічного смаку й запаху, гарної розчинності, низької собівартості, простоти у виробництві. Однак у продажі – як у гастрономах, так і в аптеках – давно є замінники цукру. Строго говорячи, це штучно синтезовані харчові добавки, що перевищують насолоду звичайного цукру-рафінаду в десятки, іноді в сотні разів, але позбавлені його калорійності. Ці засоби рекомендуються людям, що страждають від діабету, ожиріння, що й просто стежать за власною вагою. У нашій країні відповідно до Санпін 2.3.2.1293-03, Додатком 3, пунктом 3.15 «Гігієнічні регламенти застосування замінників цукру», дозволені до використання наступні:

аспартам, ацесульфам калію, багатоатомні спирти-поліоли (мальтіт і мальтітний сироп, изомальтит, маннит, сорбіт* і сорбитовый сироп, ксиліт*, лактит, еритрит), неогесперидин дигидрохалкон, сахарин і його солі (натрію, калію й кальцію), стевиозид, стевия* і концентрати стевії, сукралоза, тауматин, цикламовая кислота і її солі (натрію, калію й кальцію).

Зірочками відзначені природні (органічні) цукрозамінники, до яких також відноситься й фруктоза, яку, однак, ми не ввели в наш список через її високу калорійність.

Торгівельні назви цукрозамінників, що випускаються для домашнього застосування, – «Сусли» (сахарин, цикламат, вуглекислий натрій, винна кислота, лактоза), «Цюкли» (сахарин, цикламат, сорбиновая кислота), «Сукразит» (сахарин, цикламат), «Сладекс» (аспартам), «Санектар» і «Саннидью» (на основі стевії) і інші.

Є, звичайно, і зворотний бік. Замінники цукру підсилюють апетит, так що контролювати його все-таки доводиться самій людині. Вживання їх у значній кількості викликає розлади шлунково-кишкового тракту. Цикламат приблизно здатний викликати ниркову недостатність, сахарин – знов-таки, приблизно – канцерогенний, ксиліт, як побоюються фахівці, може викликати рак сечового міхура... В окремих країнах деякі дозволені в нас цукрозамінники не використовуються. Так, ацесульфам калію заборонений у Канаді і Японії (у Японії виробництво будь-яких синтетичних цукрозамінників переслідується за законом); цикламати заборонені в США, Великобританії й Франції, і так далі.

Враховуючи рекомендації всіх дієтологів світу й дані наукових досліджень, висновок виходить такий: найбільш безпечними й у той же час низькокалорійними є цукрозамінники на основі рослини стевії. Такі факти!Автор: ualin | Відгуки: 0 | Перегляди: 8415 | 15/02/2011 Фітнес, схуднення, дієти - Правильне харчування, дієти

Ссылка на статью:


Комментарий

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус